'Grip houden op kosten bij transformaties is in deze grillige markt uitdagend maar cruciaal'
“Bij transformaties van bestaande objecten is het op dit moment de kunst om heel snel te schakelen. Belangrijk is om een kans direct na te jagen, er wat van te vinden, de potentie te beoordelen en de kosten in te schatten.” Als oprichter en eigenaar van zowel Rijn & Vecht Projectontwikkeling als Mogelijk Vastgoedfinancieringen, kent Maarten Rövekamp de klappen van de zweep als het gaat om projectontwikkeling en financiering.
“Een van de projecten waar ik mee nu bezig ben, is de transformatie van een voormalig bankkantoor naar vier appartementen en een commerciële ruimte voor de verhuur in Breukelen.” Toen het pand op de markt kwam, hoefde Maarten niet lang na te denken. “Om te beoordelen of een object commercieel interessant is, is de ligging cruciaal. In dit geval bevindt het pand zich in het centrum van Breukelen. Een A-locatie dus. Het was bieden op basis van inschrijving. We maakten de rekensom waarbij we de residuele grondwaarde bepaalden, dat is bij dit soort projecten gebruikelijk. Hierbij maakten we een inschatting van de verwachte marktwaarde en rendement maar ook de duur van de verbouwing.”
Financiering met looptijden van 6 tot 36 maanden
“Met dit soort getallen kunnen projectontwikkelaars ook bij Mogelijk terecht voor de financiering”, vervolgt Maarten. “We hebben veel ervaring in de bouw en verbouw van objecten, kennen de risico’s en kansen en kunnen zo een passende financiering bieden. Mogelijk brengt investeerders en (vastgoed)ondernemers bij elkaar. Investeerders financieren de gewenste leensom en ontvangen daarbij een aantrekkelijk rendement. Vastgoedondernemers kunnen online via onze quickscan hun aanvraag indienen. Binnen 48 uur laten wij dan weten welke leensom haalbaar is. Onze vastgoedspecialisten bekijken onder andere de financieringsbehoefte, het projectplan, de vergunningen en de bestemming. Bij de financiering van projecten werken we met bouwdepots. Een deel van de leensom wordt tijdens het passeren bij de notaris direct vrijgegeven. Het restant wordt in depot gehouden en keren we in verschillende termijnen uit. Voor investeerders is het aantrekkelijk om te financieren want de looptijden zijn kort: van 6 tot 36 maanden en het rendement is aantrekkelijk.”
Kort cyclisch denken en werken
De transformatie van het kantoorpand in Breukelen is in volle gang. “De uitdagingen zijn groot. Ik vind een kwalitatief hoogwaardige afwerking belangrijk, net zoals het opleveren van het object met energielabel A. De bouwkosten zijn hoger dan we gewend zijn en er is een te kort aan bouwmaterialen. Bij alle projecten die ik doe, probeer ik kort cyclisch te denken en te werken. Maar ook het houden van tempo is belangrijk, streven naar 18 maanden met een uitloop naar 24. Het is uitdagend, maar zo houd je wel grip.”
Royale buffer voor onvoorziene kosten
Belangrijke tip die Maarten heeft voor vastgoedbeleggers: “Ga voorzichtig om met het benoemen van de huurprijs voordat je exact weet wat de totale kosten zijn en hoe de markt is op het moment dat het geheel klaar is. En: houd een ruime post aan voor onvoorziene kosten. Voorheen rekenden wij 2% aan onvoorziene kosten, nu 10%. Zo zorgen we ervoor dat we in deze grillige markt onze doelstellingen toch kunnen realiseren zonder concessies te hoeven doen. Ik vind het belangrijk objecten af te leveren die kwalitatief goed zijn en aan de normen voldoen. Het is jammer dat projectontwikkelaars soms negatief als huisjesmelkers worden weggezet. Als ik zie wat wij nu aan het realiseren zijn, dan is dat juist een positieve ontwikkeling voor het hele straatbeeld en het voorkomt verpaupering en leegstand. Het geeft voldoening om hieraan bij te kunnen dragen.”
Laatste nieuws
- 01-04-2026 16:51 Achmea RE haalt bijna 1,2 miljard euro op, ruim 90 procent voor woningen
- 01-04-2026 16:44 Benkey koopt kantoorgebouw Point of View op Schiphol-Rijk
- 01-04-2026 15:30 Gemeente Den Haag versoepelt per 1 april regels voor splitsen en delen van woningen
- 01-04-2026 13:11 Fresch Real Estate koopt voormalig Scheldebouw-locatie in Middelburg
- 01-04-2026 13:04 Wet modernisering servicekosten gaat in op 1 januari 2027
- 01-04-2026 12:19 Capital Value waarschuwt: Bouwdip woningbouw dreigt door oorlog in Midden-Oosten
- 01-04-2026 11:47 Bezwaren tegen Tree House Rotterdam van tafel, project kan door
- 01-04-2026 11:22 April bij VJ in het teken van vastgoedfinanciering
- 01-04-2026 11:22 Herbestemming telt pas mee als plan hard genoeg is: ‘Wie te vroeg vooruitloopt, taxeert speculatie’
- 01-04-2026 10:45 Lansingerland krijgt 126 flexwoningen voor Oekraïners en spoedzoekers
- 01-04-2026 10:38 Rijksvastgoedbedrijf koopt Zilveren Toren Den Haag
- 01-04-2026 10:00 MPL: ‘Gebouwen worden steeds complexer, en daarmee ook onze toegevoegde waarde’
- 01-04-2026 09:51 M&G koopt twee logistieke complexen van samen bijna 50.000 m2 in Tilburg-Waalwijk
- 01-04-2026 09:50 Nieuwbouwkavels in een jaar ruim 15 procent duurder
- 01-04-2026 09:19 Ted Rommelse (Ooms Makelaars): ‘De commerciële plint is beslist geen bijzaak’
- 01-04-2026 08:50 SBR Nexus benoemt Cengiz Topsakal tot coo
- 01-04-2026 08:00 Impact en rendement gaan hand in hand
- 31-03-2026 17:16 Femke Borst en Anita Nijboer starten Arrow Advocaten
- 31-03-2026 17:00 Nieuwe directeur utiliteitsbouw bij Dura Vermeer Bouw en Vastgoed Rotterdam
- 31-03-2026 16:55 Wilma Wonen ontwikkelt 125 woningen in Overschie-Oost
- 31-03-2026 16:36 Normal huurt aan Statenplein in Dordrecht
- 31-03-2026 15:31 Basic-fit, Jumbo en Amazing Oriental nieuwe huurders voormalige Hudson’s Bay Amstelveen
- 31-03-2026 15:17 Familie Zandbergen werkt aan nieuw hotel aan Vondelpark Amsterdam
- 31-03-2026 15:00 Top Sleep verhuist naar Retailpark Arnhem
- 31-03-2026 14:51 Advocaat Generaal: Veroordelingen omkoping en witwassen bij corporaties waren terecht
- 31-03-2026 13:16 Logistiek vastgoed in 2026: Schaalvergroting, heroriëntatie en geopolitieke druk








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.