SDE++: subsidie voor investeringen in zonnepanelen
Zonnepanelen zijn niet meer weg te denken van onze gebouwen: waar ruimte op daken is, worden zonnepanelen toegepast. Een duurzame invulling van het dak èn een gunstigere BENG of energielabel voor het gebouw.
SDE++ staat voor Stimulering Duurzame Energieproductie en Klimaattransitie. De CO2-uitstoot van Nederland moet in 2030 met 49% verlaagd zijn ten opzichte van 1990. In 2050 moet dit zelfs verlaagd zijn met 95%. De SDE++ helpt deze doelstellingen te behalen en het kabinet heeft voor de komende jaren €5 miljard beschikbaar gesteld. De subsidie is er voor bedrijven en non-profit instellingen in sectoren als de industrie, mobiliteit, elektriciteit, landbouw en de gebouwde omgeving. Met deze regeling stimuleert de overheid zowel de productie van duurzame energie als de CO2-verlaging. Zo zorgt de overheid ervoor dat de energietransitie in Nederland haalbaar en betaalbaar blijft.
Hoe zit de subsidie in elkaar?
De subsidieregeling verstrekt een bijdrage gedurende de exploitatie van de installatie over een periode van 15 jaar. Het betreft een vergoeding voor het onrendabele deel van groene stroom. Per kWh opgewekte energie ontvangt u maximaal 7,2 cent bij installaties tot 1 MW en 6,5 cent bij grotere installaties. Dit heet het basisbedrag. Het basisbedrag wordt gecorrigeerd met een correctiebedrag. Het correctiebedrag is afhankelijk van de ontwikkeling van de prijs van stroom in Nederland. Wanneer deze prijs stijgt, stijgt het correctiebedrag mee.
Hoe wordt de hoogte van de subsidie bepaald?
De regeling kent een integraal budget voor verschillende technieken. Zo kan naast zonne-energie ook subsidie worden aangevraagd voor windenergie, groen gas, duurzaam opgewekte warmte en CO2-opslag. Aan iedere techniek zijn verschillende basisbedragen gekoppeld. Diegenen die minder subsidie aanvragen kunnen hun aanvraag eerder indienen en krijgen daarmee voorrang op het beschikbare budget. De regeling gaat in verschillende tranches open waarbij de laatste tranche de hoogste subsidie biedt.
“Met deze subsidie is uw investering in duurzame energieopwekking eerder rendabel. Zonde om hier geen gebruik van te maken. Onze adviseurs kunnen u bij het hele proces begeleiden en zorgen dat u van een maximale subsidie profiteert.”
Alleen subsidie voor het terugleveren van elektriciteit
De huidige SDE++ basis- en correctiebedragen zorgen ervoor dat er nauwelijks subsidievoordeel wordt behaald bij opgewekte stroom die opnieuw in het gebouw wordt gebruikt. De duurzaam opgewekte stroom die aan het elektriciteitsnet wordt geleverd, kent een substantieel lager correctiebedrag. De aan het net teruggeleverde stroom levert daarom een SDE++ subsidie op tot maximaal 4,2 cent per kWh. De subsidie is daarmee vooral interessant wanneer er stroom aan het net wordt teruggeleverd.
Wanneer interessant?
Om in aanmerking te komen voor de SDE++ subsidieregeling dient er tenminste 15 kWp aan vermogen op het dak te worden geplaatst (ongeveer 55 panelen). De subsidiebedragen zijn de laatste jaren sterk gedaald en er moeten aanvullende (vaste) kosten gemaakt worden voor het aanbrengen van een productiemeter. Om deze reden vinden wij de SDE++ regeling vooral interessant voor projecten van minimaal 250 panelen.
Meer informatie
Van Draeckeburgh geeft advies over de SDE++ subsidieregeling en begeleidt de aanvraag. Bij een subsidietoekenning helpen we ook bij het inregelen van het subsidieproces. Denk hierbij aan de registratie bij uw netbeheerder en energieleverancier.
De eerste tranche gaat op 5 oktober 2021 open. De aanvraag vergt nog de nog de nodige voorbereidingen, begin daarom tijdig met een aanvraagtraject! Dat kan via: Mitchell Gmelich, directeur/eigenaar Van Draeckeburgh Subsidies en Financieringen. Hij is bereikbaar op 06-50257202, per mail via mg@vdsf.nl of via LinkedIn.
Dit wat een bijdrage van Van Draeckeburgh Subsidies en Financieringen.
Laatste nieuws
- 16-03-2026 11:55 NDRP Real Estate breidt uit met investment management-platform
- 16-03-2026 11:11 Groningen wil wijk De Nieuwe Held uitbreiden naar 1.850 woningen
- 16-03-2026 11:00 Nestr Smart Finance moderniseert en versnelt het acceptatieproces met LendLeap
- 16-03-2026 11:00 Topvacature: Senior projectontwikkelaar bij Mahler Vastgoed Ontwikkeling
- 16-03-2026 10:57 Jagersvereniging huurt kantoorruimte in Baarn
- 16-03-2026 10:42 Stoneweg koopt gekoeld logistiek complex in Waddinxveen
- 16-03-2026 10:20 Samenwerking van Duncan Stutterheim met SOM en Minerva Development voor Sloterdijk
- 16-03-2026 09:52 Hypotheekrentes stijgen door oorlog in Iran
- 16-03-2026 09:04 Wanneer is bij erfpachtwijziging overdrachtsbelasting verschuldigd?
- 16-03-2026 06:00 To Be At bouwt ecosystemen rond woongebouwen: ‘Het liefst al vóór de oplevering’
- 16-03-2026 06:00 Wethouder new town Capelle: ‘Ik ben geen voorstander van het bouwen van tien nieuwe steden’
- 13-03-2026 15:48 Eindhoven zet in op 5.400 studentenwoningen met Beethoven-geld
- 13-03-2026 14:25 Presenteer uw bedrijf op COMVAST – sluit aan bij het Regio-Paviljoen
- 13-03-2026 13:26 Jaap van der Bijl (Altera): ‘Vaak wordt vergeten dat wij woningbouw mogelijk maken’
- 13-03-2026 13:21 Cepezed ontwerpt nieuw collectiecentrum in Deventer
- 13-03-2026 13:05 Gemeente Rotterdam verkoopt Maassilo aan Maassilo / Now&Wow
- 13-03-2026 11:57 Fortus vastgoedfondsen huurt kantoorruimte van Amsterdam Marina
- 13-03-2026 11:34 Savills-onderzoek: Onveilig gevoel raakt verblijfsduur en gebruik van voorzieningen
- 13-03-2026 10:54 WP Retail Invest en gemeente Duiven tekenen anterieure overeenkomst voor winkelcentrum in Duiven
- 13-03-2026 10:40 Eerste op grote schaal: Vesteda experimenteert met thuisbatterij in 500 huurwoningen
- 13-03-2026 10:18 Omgevingsvergunning voor The Triplets in Amsterdams stadsdeel Oostenburg onherroepelijk
- 13-03-2026 09:58 Topvacature: Technisch manager bij Holland2Stay
- 13-03-2026 09:37 Raad van State laat streep door bedrijventerrein Venray in stand
- 13-03-2026 09:00 Ontwikkelaars en gemeente tekenen intentieovereenkomst voor maximaal 1.000 woningen in Someren
- 12-03-2026 16:00 Verduidelijking opkoopbescherming: In gebruik geven zonder vergunning
- 12-03-2026 15:16 De Omgevingswet geëvalueerd: Gaan gemeenten de deadline voor overgang naar integraal omgevingsplan halen?

.jpg)






Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.