Verhuren op basis van brondata - what’s next?
VJ sprak met Jurjen Thomas, founding partner en ceo van OSRE over de onlangs gelanceerde integratie van Ockto, waardoor het verhuurproces voor zowel huurder als verhuurder nog eenvoudiger is geworden en de ontwikkelingen binnen het bedrijf. En dat zijn er nogal wat.
Bij de softwareontwikkelaar, die een platform aanbiedt waardoor (nieuwbouw) huurwoningen en nieuwe huurders zo snel en efficiënt mogelijk aan elkaar worden verbonden, zijn productlanceringen en innovaties aan de orde van de dag. Een recent voorbeeld hiervan is de samenwerking met Ockto. Door de integratie van Ockto binnen het OSRE-platform hoeft een kandidaat-huurder sinds vorige week geen 23 maar slechts 2 bijlagen toe te voegen om in aanmerking te kunnen komen voor een woning. En kan de verhuurder op basis van brondata veel sneller de kandidaat huurder valideren. Een win-win situatie voor alle partijen.
Samenwerking met Ockto kent meerdere voordelen
Thomas: “In de afgelopen jaren zijn er flinke stappen gemaakt in het opslaan en verwerken van persoonlijke gegevens. Zowel aan de kant van de overheid, denk bijvoorbeeld aan de ontwikkelingen rondom DigiD en de toegang tot je gegevens bij overheidsinstellingen, als ook bij de uitvoerende bedrijven zoals bijvoorbeeld Ockto, mijnIDA, Qii.”
Maar de samenwerking met Ockto heeft, naast de aanzienlijke reductie van het aantal in te leveren documenten, nog meer voordelen in het vooruitzicht. nog meer voordelen in het vooruitzicht. Ockto bezit namelijk ook een PSD2 vergunning. PSD staat voor Payment Services Directive. Wat betekent dit in de praktijk? Thomas: “Dankzij de PSD2-vergunning kan Ockto ook gegevens uit banktransacties ophalen. Hierdoor kan het validatieproces in de toekomst nóg efficiënter! Met de Ockto-app kunnen aspirant-huurders ook transactiedata aanleveren. Zo kan een verhuurder op basis van die gegevens een keuze maken om hen wel of geen woning toe te wijzen. Het uitwisselen van documenten of menselijke handelingen tijdens het verhuurproces kunnen zo voorgoed tot het verleden behoren.” Maar zo ver is het nóg niet. “Toch is deze technologie dichterbij dan we denken”, benadrukt Thomas.
Is het tijd om andere criteria toe te wijzen aan verhuurproces?
In het traditionele verhuurproces wordt er nog te veel gekeken naar het (gezamenlijk) inkomen, de contractvorm en de werkgeversverklaring. Maar is dit anno 2021 nog steeds de beste validatietoets om tot een goede huurder te komen? “Misschien is de tijd nu wel daar om dit op basis van andere criteria vast te stellen, bijvoorbeeld op basis van het betalingsverkeer van de potentiële huurder?”, zegt Thomas. Zijn vraag is retorisch.
De ontwikkeling rondom woningverhuur met gebruik van brondata en de technologie hebben de afgelopen periode een megaontwikkeling doorgemaakt. Wat weer andere punten van aandacht met zich meebrengt. Thomas: “Er zijn momenteel al verschillende aanbieders die het verhuurproces op basis van brondata mogelijk maken. Omdat de overheid ook een verantwoordelijke taak heeft in deze keten, is ook die aan het bekijken hoe en waar het moet inhaken op deze ontwikkelingen. Want moet de huidige validatie van een geschikte huurder misschien opnieuw worden vormgegeven, wanneer men beschikking heeft over gevalideerde gegevens van de huurder rechtstreeks uit officiële bronnen? Welke bewijslast hebben beleggers minimaal nodig om veilig te kunnen verhuren en verzekerd te zijn van huurpenningen? En welke partij of partijen kunnen in dit proces als ‘trusted party’ worden aangewezen? Dat zijn dus allemaal zaken die nog moeten worden gefinetuned.”
Wanneer de keten hier overeenstemming over bereikt, dan komt het Zero Knowledge Proof-concept, waarbij het systeem zelf alle checks bij de aangesloten instanties uitvoert, heel snel dichtbij.
Koppeling Aareon CRE (REMS)
“Naast de koppeling met Ockto heeft OSRE de koppeling met REMS gerealiseerd. Voor deze koppeling worden dit kwartaal nog een aantal belangrijke updates doorgevoerd. Daarna zal OSRE nog dit jaar meerdere ERP-koppelingen realiseren, zoals met Tobias en Bloxs. De connectiviteit van het platform aan ERP’s is een belangrijke pijler in de groeistrategie van OSRE. Thomas: “We dragen nu zorg voor de transacties van zo’n 50.000 woningen, het is de ambitie van OSRE om dit aantal aan het einde van het jaar te hebben verdriedubbeld.”
Internationale uitbreiding
Qua het vergroten van de verhuurtransacties ligt de ambitie van OSRE hoog. Maar men werkt ook hard aan internationale uitbreiding. Eind 2020 werd er een samenwerkingsovereenkomst getekend met het Duitse Techlane Property, die nu onder de naam OSRE een team vormt die de DACH-markt (Duitsland, Oostenrijk en Zwisterland) bedient. Daarnaast lopen er momenteel ook oriënterende gesprekken met partnerpartijen in Spanje, het Verenigd Koninkrijk, België en de Nordics.
Laatste nieuws
- 16-07-2026 08:58 RS huurt kantoorruimte in Hoofddorp
- 15-07-2026 16:22 Eqwal Ability huurt kantoorgebouw in Delft van gemeente
- 15-07-2026 15:07 Linq bouwt 71 houten woningen in Utrechtse wijk Haarrijn
- 15-07-2026 14:41 IWG opent Regus-locatie in Orato Offices Amsterdam
- 15-07-2026 14:00 IPP Haaglanden koopt De Martinifabriek in Rijswijk
- 15-07-2026 13:53 Harold de Witte naar Juffer Vastgoed
- 15-07-2026 12:44 Blauwhoed wint tender in Zoetermeer
- 15-07-2026 12:40 New York zet bouw hyperscale-datacenters jaar stil
- 15-07-2026 11:58 Wernink (ACE): ‘Kantoren steeds meer visitekaartje, mixed-use werkt niet voor iedereen’
- 15-07-2026 11:46 Bestemmingsplan voor 350 woningen aan Leidse Watergeuskade definitief
- 15-07-2026 11:00 Woningbouw Carnisse Eiland in Rotterdam wordt minstens 15 mln euro duurder
- 15-07-2026 10:32 NSI verlaagt winstverwachting door trage verhuur
- 15-07-2026 09:56 Q Hospitality Group neemt exploitatie Hotel Monastère in Maastricht over
- 15-07-2026 09:34 Peter Klevering divisiedirecteur Vastgoed bij Dura Vermeer
- 15-07-2026 09:29 EIB: Orderportefeuilles in bouw lopen verder op
- 15-07-2026 09:15 Aedifica koopt woonzorgcomplex Sinnehiem in Haulerwijk van Habion
- 15-07-2026 09:09 'Voorzichtigheid blijft vastgoedmarkt bepalen'
- 15-07-2026 08:56 Facima Nederland huurt kantoorvilla in Rotterdam
- 15-07-2026 06:00 Huib Boissevain: 'Minder politieke reflex, meer economische rationaliteit'
- 14-07-2026 16:58 Winkelruimte aan de Rozengracht Amsterdam verhuurd
- 14-07-2026 16:46 Kabinet investeert 420 mln euro extra in ouderenhuisvesting
- 14-07-2026 15:55 Sporttechbedrijf huurt in A-Factorij in Schinkel District in Amsterdam
- 14-07-2026 15:40 Particulier koopt beleggingsobject aan Emmastraat in Arnhem
- 14-07-2026 15:31 DHS koopt kantoorgebouw van 7.000 m2 in Den Haag
- 14-07-2026 15:10 Piet Adema keert terug als interim-voorzitter bij WoningBouwersNL
- 14-07-2026 13:35 Ook voor Henk Harms moet de uitkomst van een integriteitsonderzoek tellen






Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.