Verhuren op basis van brondata - what’s next?
VJ sprak met Jurjen Thomas, founding partner en ceo van OSRE over de onlangs gelanceerde integratie van Ockto, waardoor het verhuurproces voor zowel huurder als verhuurder nog eenvoudiger is geworden en de ontwikkelingen binnen het bedrijf. En dat zijn er nogal wat.
Bij de softwareontwikkelaar, die een platform aanbiedt waardoor (nieuwbouw) huurwoningen en nieuwe huurders zo snel en efficiënt mogelijk aan elkaar worden verbonden, zijn productlanceringen en innovaties aan de orde van de dag. Een recent voorbeeld hiervan is de samenwerking met Ockto. Door de integratie van Ockto binnen het OSRE-platform hoeft een kandidaat-huurder sinds vorige week geen 23 maar slechts 2 bijlagen toe te voegen om in aanmerking te kunnen komen voor een woning. En kan de verhuurder op basis van brondata veel sneller de kandidaat huurder valideren. Een win-win situatie voor alle partijen.
Samenwerking met Ockto kent meerdere voordelen
Thomas: “In de afgelopen jaren zijn er flinke stappen gemaakt in het opslaan en verwerken van persoonlijke gegevens. Zowel aan de kant van de overheid, denk bijvoorbeeld aan de ontwikkelingen rondom DigiD en de toegang tot je gegevens bij overheidsinstellingen, als ook bij de uitvoerende bedrijven zoals bijvoorbeeld Ockto, mijnIDA, Qii.”
Maar de samenwerking met Ockto heeft, naast de aanzienlijke reductie van het aantal in te leveren documenten, nog meer voordelen in het vooruitzicht. nog meer voordelen in het vooruitzicht. Ockto bezit namelijk ook een PSD2 vergunning. PSD staat voor Payment Services Directive. Wat betekent dit in de praktijk? Thomas: “Dankzij de PSD2-vergunning kan Ockto ook gegevens uit banktransacties ophalen. Hierdoor kan het validatieproces in de toekomst nóg efficiënter! Met de Ockto-app kunnen aspirant-huurders ook transactiedata aanleveren. Zo kan een verhuurder op basis van die gegevens een keuze maken om hen wel of geen woning toe te wijzen. Het uitwisselen van documenten of menselijke handelingen tijdens het verhuurproces kunnen zo voorgoed tot het verleden behoren.” Maar zo ver is het nóg niet. “Toch is deze technologie dichterbij dan we denken”, benadrukt Thomas.
Is het tijd om andere criteria toe te wijzen aan verhuurproces?
In het traditionele verhuurproces wordt er nog te veel gekeken naar het (gezamenlijk) inkomen, de contractvorm en de werkgeversverklaring. Maar is dit anno 2021 nog steeds de beste validatietoets om tot een goede huurder te komen? “Misschien is de tijd nu wel daar om dit op basis van andere criteria vast te stellen, bijvoorbeeld op basis van het betalingsverkeer van de potentiële huurder?”, zegt Thomas. Zijn vraag is retorisch.
De ontwikkeling rondom woningverhuur met gebruik van brondata en de technologie hebben de afgelopen periode een megaontwikkeling doorgemaakt. Wat weer andere punten van aandacht met zich meebrengt. Thomas: “Er zijn momenteel al verschillende aanbieders die het verhuurproces op basis van brondata mogelijk maken. Omdat de overheid ook een verantwoordelijke taak heeft in deze keten, is ook die aan het bekijken hoe en waar het moet inhaken op deze ontwikkelingen. Want moet de huidige validatie van een geschikte huurder misschien opnieuw worden vormgegeven, wanneer men beschikking heeft over gevalideerde gegevens van de huurder rechtstreeks uit officiële bronnen? Welke bewijslast hebben beleggers minimaal nodig om veilig te kunnen verhuren en verzekerd te zijn van huurpenningen? En welke partij of partijen kunnen in dit proces als ‘trusted party’ worden aangewezen? Dat zijn dus allemaal zaken die nog moeten worden gefinetuned.”
Wanneer de keten hier overeenstemming over bereikt, dan komt het Zero Knowledge Proof-concept, waarbij het systeem zelf alle checks bij de aangesloten instanties uitvoert, heel snel dichtbij.
Koppeling Aareon CRE (REMS)
“Naast de koppeling met Ockto heeft OSRE de koppeling met REMS gerealiseerd. Voor deze koppeling worden dit kwartaal nog een aantal belangrijke updates doorgevoerd. Daarna zal OSRE nog dit jaar meerdere ERP-koppelingen realiseren, zoals met Tobias en Bloxs. De connectiviteit van het platform aan ERP’s is een belangrijke pijler in de groeistrategie van OSRE. Thomas: “We dragen nu zorg voor de transacties van zo’n 50.000 woningen, het is de ambitie van OSRE om dit aantal aan het einde van het jaar te hebben verdriedubbeld.”
Internationale uitbreiding
Qua het vergroten van de verhuurtransacties ligt de ambitie van OSRE hoog. Maar men werkt ook hard aan internationale uitbreiding. Eind 2020 werd er een samenwerkingsovereenkomst getekend met het Duitse Techlane Property, die nu onder de naam OSRE een team vormt die de DACH-markt (Duitsland, Oostenrijk en Zwisterland) bedient. Daarnaast lopen er momenteel ook oriënterende gesprekken met partnerpartijen in Spanje, het Verenigd Koninkrijk, België en de Nordics.
Laatste nieuws
- 23-10-2026 16:40 GMVM Real Estate koopt kantoorgebouw in Maastricht
- 23-10-2026 15:50 WDP boekt meer winst en investeert netto bijna half miljard euro
- 23-10-2026 15:30 Nieuwe ceo Pierre Nolte: ‘Ik ben hier om Cushman & Wakefield te laten groeien’
- 23-10-2026 14:07 Netcongestie als bouwvertraging: Waarom een beroep op overmacht niet vanzelfsprekend is
- 23-10-2026 12:04 Urban Industrial koopt EOS-portefeuille van EQT Real Estate
- 23-10-2026 11:37 Bram Linnartz nieuwe voorzitter raad van commissarissen Boei
- 23-10-2026 11:23 Woningbouw op locatie oud HagaZiekenhuis op zijn vroegst in 2030
- 23-10-2026 10:32 Rijksvastgoedbedrijf betaalt 75 mln voor Daalse Kwint in Utrecht
- 23-10-2026 10:27 ING: Bestaande bouw voelt hogere rente in prijzen, nieuwbouw in verkopen
- 23-10-2026 09:48 NHG-grens stijgt ruim vier keer zo hard als gemiddelde hypotheek
- 23-10-2026 09:39 De gemeente als concurrent: De Wet markt en overheid wordt permanent
- 23-10-2026 09:13 Floris van der Wilden wordt junior consultant bij Dils
- 23-10-2026 08:53 Blend Wonen huurt ruimte in zorgpaviljoen in Huizen
- 22-10-2026 16:44 JLL verlengt huur hoofdkantoor in Atrium op Zuidas
- 22-10-2026 16:26 Necron koopt distributiecentrum in Almere
- 22-10-2026 15:58 CityLink breidt logistieke portefeuille uit met bedrijfsgebouw in Almere
- 22-10-2026 15:19 Chantal de Bree neemt leiding Vastgoed Syndicering Nederland over
- 22-10-2026 14:53 Bata huurt kantoor en showroom van Jamestown in Amsterdam
- 22-10-2026 13:18 Modulair Nederland presenteert ‘Het 30-30-30-Plan’ als uitvoeringsagenda voor het 50-puntenplan van het ministerie van Volkshuisvesting
- 22-10-2026 12:18 Tenzin Vastgoed koopt honderd appartementen in Roermond
- 22-10-2026 11:50 Rendement infrastructuur 56 procent in vijf jaar, op vastgoed slechts 4 procent
- 22-10-2026 11:49 Drentse ondernemer Lammert Tel koopt landgoed van Hennie van der Most
- 22-10-2026 11:29 Drenthe helpt bedrijventerreinen met verduurzaming en herontwikkeling
- 22-10-2026 11:20 161 nieuwe woningen gepland op voormalig hockeyterrein in Schiedam
- 22-10-2026 11:09 Ivo van der Mark (Jajo): 'Veel ontwikkelaars en bouwers denken nog te traditioneel'
- 22-10-2026 11:08 EIB: Personeelstekort zet woningbouw en infrastructuur onder druk





.jpg)


Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.