Charging as a Service neemt zorgen weg
In sneltreinvaart worden producten omgezet in diensten. Geen lampen kopen, maar licht afnemen. Deze trend in innovatie heet Servitisatie. Het legt de risico’s op de plek waar de meeste kennis zit. En de gebruiker hoeft zich niet druk te maken over alle technische aspecten.
Vastgoed ziet al jaren de ene innovatie na de andere voorbij komen. Op welke trend moet je wel aanhaken, welke hype kun je rustig laten gaan? Het is duidelijk dat elektrisch rijden niet meer weggaat. Dus moet je daar in het vastgoed iets mee. De conclusie lijkt dan eenvoudig: voorzie de parkeerplaatsen bij het vastgoed van oplaadpunten.
Slim laden
Dan blijkt het toch ingewikkelder te liggen. De accu’s van elektrische auto’s kunnen makkelijk zoveel energie bevatten als een kantoor op een dag gebruikt. Wil je meerdere voertuigen gaan opladen, dan loop je al snel tegen de grenzen van de netaansluiting aan. De oplossing voor dat probleem is gevonden in het slim laden. Dat zorgt voor het afstemmen van de beschikbaarheid van energie en de verdeling over de voertuigen.
Laadinfrastructuur
Een ander punt is het opschalen van de laadinfrastructuur bij het vastgoed. Afgelopen jaar was zo’n 25% van de nieuw verkochte voertuigen voorzien van een stekker. Hoeveel parkeerplaatsen moet je dan nu al voorzien van een oplaadpunt? Het Bouwbesluit zegt daar iets over, maar kijkt vooral naar de absolute ondergrens. Is de eindgebruiker van het vastgoed daar ook mee geholpen?
Staan het besluiten nemen over slim laden, beslissen over het aantal laadpalen en de onzekerheid over de ontwikkelingen van de technologie niet bovenaan het prioriteitenlijstje van de vastgoedmanager? Dat hoeft geen probleem meer te zijn, omdat ook hier Servitisatie, de innovatie van product naar dienst, een oplossing biedt. Opladen als dienstverlening is juist door de onzekerheid rondom corona door diverse vastgoedpartijen omarmd.
Wat is Charging as a Service?
Het snelgroeiende Nederlandse bedrijf McCharge, een deelneming van Nexton, dat haar diensten als Charging as a Service aanbiedt, plaatst voor eigen rekening en risico laadpunten bij vastgoedlocaties waar voldoende voertuigen worden verwacht. Het bedrijf is transparant over het businessmodel: McCharge heeft de expertise in huis rond de technologie van het opladen en neemt de investeringen voor haar rekening. Ze verkoopt geen laadpalen, ze levert volle accu’s tegen marktconforme laadtarieven voor de eindgebruiker.
Ook de zorgen over de onzekerheid over de groei van het elektrische wagenpark neemt McCharge weg van het bord van haar opdrachtgevers. Als uit de data van de laadpalen blijkt dat er onvoldoende aanbod is van laadpunten, dan breidt ze de capaciteit uit. Omgekeerd kan natuurlijk ook gebeuren als door wisseling van een huurder het profiel van de locatie verandert. Is er minder laadvoorziening nodig? McCharge lost dat op en haalt zo veel hoofdbrekens weg bij de eigenaren of beheerders van het vastgoed.
Ontdekken of je vastgoedlocatie geschikt is voor Charging as a Service?
www.McCharge.nl of bel met 015-455 0010
Laatste nieuws
- 05-06-2026 16:13 Corporaties krijgen miljarden extra, maar uitvoering Nationale Prestatieafspraken blijft onzeker
- 05-06-2026 16:04 Frisia Makelaars versterkt taxatieteam met Baldwin Poolman
- 05-06-2026 15:55 Property Partners en Con Questa huren kantoorruimte in Amsterdam Buitenveldert
- 05-06-2026 14:30 Skepp opent kantoor en showroom in Amsterdam
- 05-06-2026 13:51 Cushman & Wakefield: Vastgoed legt knelpunten Nederlandse economie bloot
- 05-06-2026 12:00 Akoestiek als blinde vlek in de vastgoed businesscase
- 05-06-2026 11:14 Achmea koopt 103 middenhuurwoningen in Amsterdams Amstelkwartier
- 05-06-2026 11:01 Hof van Justitie legt mogelijk een ‘bom’ onder heffing van overdrachtsbelasting bij bepaalde herstructureringen
- 05-06-2026 10:49 Xenos huurt winkelruimte in Piazza Center Eindhoven
- 05-06-2026 10:43 Huurconflict Park Centraal Amsterdam: Dochterbedrijf Circle moet 3,8 mln euro betalen aan Pandox
- 05-06-2026 10:30 DGBC op de Provada: Op het Paris Proof Plein en in diverse sessies
- 05-06-2026 10:16 McDonald’s opent restaurant met McDrive in Brugrestaurant A4 in Hoofddorp
- 05-06-2026 09:46 'Te veel gezinswoningen, te weinig gezinnen'
- 05-06-2026 09:37 AJC International huurt kantoorruimte in Deventer van Explorius
- 05-06-2026 09:18 KaFra haalt Rabobank en ABN Amro aan boord voor groeifinanciering
- 05-06-2026 09:14 Taylor Wessing Nederland en België verder als Winston Taylor
- 05-06-2026 09:06 Van leegstand naar nieuwe waarde: De groeiende rol van herontwikkeling in bestaand vastgoed
- 05-06-2026 09:00 Woon Alarm! roept jongeren op leegstaande panden aan te wijzen waar ze willen wonen
- 05-06-2026 08:47 Huib Boissevain toegetreden tot bestuur Stichting Rechtvaardige Wetgeving Woningverhuur (RWW)
- 05-06-2026 06:00 Levitudo koopt winkelportefeuille in Loon op Zand
- 05-06-2026 06:00 Lidl bevoorraadt ondanks netcongestie alle winkels elektrisch: 'We waren er vroeg bij'
- 04-06-2026 17:13 Vastgoedeigenaar Interparking: Investeren in parkeerfaciliteiten begint bij locatie én een goed ontwerp
- 04-06-2026 15:44 ER Capital en Blink ontwikkelen in joint venture honderden woningen in Hoofddorp
- 04-06-2026 15:40 Alternative Bank Solutions (ABS): Betere financieringsvoorwaarden mogelijk, ook in een stijgende rentemarkt!
- 04-06-2026 15:10 Sarten Packaging koopt bedrijfsgebouw in Roosendaal
- 04-06-2026 14:00 Golfterrein en natuurgebied van bijna 175 hectare in Venlo onder de veilinghamer








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.