Mitros: 'Kansen zien en vanuit eigen kracht werken aan de groei ambities'
“Er is altijd wel iets: corona, recessie of een wetswijziging. Dan kun je een eindeloze klaagzang voeren óf je ziet kansen en bouwt vanuit je eigen kracht verder aan je doelstellingen. Dat loont, is de afgelopen jaren gebleken.” Aan het woord is Gert Roelofsen manager aan- en verkoop, zakelijke verhuur en middenhuur bij Mitros.
Een veelzijdige baan waarbij hij de drie teams met totaal 12 mensen aanstuurt. Daarnaast genereert hij als onderdeel van het acquisitieteam leads en checkt hij de haalbaarheid van plannen. Op die manier kan Mitros de stad weer verrijken met extra, nieuwe woningen. Dat is namelijk heel hard nodig om de enorme druk op de Utrechtse woningmarkt weg te nemen.
'We wachten niet af, we gaan op huizenjacht'
In 2015 werd de woningwet gewijzigd. Gemeenten gunden niet zomaar meer ontwikkellocaties aan corporaties.. Gert: “We werden als niet-commerciële organisatie ‘gedwongen’ om ons ook op het acquisitieterrein te begeven, terwijl dat voor corporaties een gehele nieuwe activiteit is. Dat was even wennen, maar het schudde ons ook wakker. Dit was een kans! We startten Taskforce ‘Huizenjacht’ en dat is een succesvolle aanpak gebleken.”
“Als ik terugkijk op de afgelopen jaren hebben we met het team fantastische projecten binnengehaald. Zoals de aankoop van het kantoor Zadelstede in Nieuwegein, de A.B.C.-straat, de aankoop van woningen in het project Heijkoop en de overname van een woningportefeuille van corporatie Mooiland. Totaal zo’n 575 woningen. Daarnaast hebben we de focus gelegd op de herontwikkeling van ons bestaande bezit. Zoals de nieuwbouw aan de Dickensplaats en de Omloop en de herontwikkeling van het kantoorpand aan de Lomanlaan. Dit ging totaal om 530 woningen. De afgelopen jaren hebben we onze nieuwbouwpijplijn per jaar met zo’n 250 nieuwe woningen extra weten te vullen en we gaan dan ook door met deze aanpak.”
Acquisitie in coronatijd
Als we Gert vragen hoe hij acquireert in coronatijd als er geen persoonlijke ontmoetingen en bijeenkomsten mogelijk zijn, haalt hij een mooi voorbeeld aan.
“Als je nu geen netwerk hebt opgebouwd, wordt het wel heel lastig om de continuïteit van onze ambities te borgen. Gelukkig heb ik een goed netwerk. Ook dankzij mijn lidmaatschap bij RICS, een internationale organisatie voor vastgoedprofessionals. Voor corona trok ik eropuit met dit gezelschap om interessante stedelijke gebiedsontwikkelingen te bekijken. Daarna bespraken we in ronde tafeldiscussies diverse dillema’s van de ontwikkelingen. Geen uitwisselingsproject van visitekaartjes, maar een waardevolle, inhoudelijke netwerkbijeenkomst waar je wat leert en weet wat je aan elkaar hebt. Nu is een belletje voldoende om de contacten warm te houden en met elkaar ontwikkelkansen te verkennen. Zo zorgen we ervoor dat de trein blijft rijden.”
De kwaliteit van het netwerk betaalt zich nu terug
Toekomst
Naast het bestaande netwerk dat Gert heeft opgebouwd, blijft hij actief de zichtbaarheid van acquisitie activiteiten van Mitros vergroten én naar manieren zoeken om met nieuwe partners in contact te komen. “We willen binnenkort een webinar organiseren, waarbij een keynote speaker een actuele kwestie in de woningmarkt belicht. Tijdens zo’n webinar is er alle ruimte voor interactie en zo blijven we ‘in gesprek’ met beleggers, makelaars, taxateurs en ontwikkelaars uit de regio Utrecht. Deze commerciële spelers zijn onze ogen en oren voor nieuwe ontwikkelkansen.”
Wil je naar aanleiding van dit artikel met Gert van gedachten wisselen? Hij is bereikbaar via 06-53794391 of groelofsen@mitros.nl.
Laatste nieuws
- 02-10-2026 16:23 Landgoed Hennie van der Most geveild voor bijna 5,7 miljoen euro
- 02-10-2026 15:19 Actieplan Versnelling Woningbouw: Waar zit de versnelling echt?
- 02-10-2026 14:47 Kantoorspits zet vastgoedkeuzes op scherp: ‘We moeten creatiever met die vierkante meters omgaan’
- 02-10-2026 14:38 The Frame huurt winkelruimte in centrum Eindhoven
- 02-10-2026 13:50 Nuveen ziet na overname Schroders meer ruimte voor Nederland: ‘Het D-woord valt nog niet, maar wel opportunistische kansen’
- 02-10-2026 13:40 ‘Wacht niet totdat de zon weer gaat schijnen’
- 02-10-2026 12:04 Westend Bank neemt Duitse vastgoedbeleggingstak ABN Amro over
- 02-10-2026 11:26 Simone Herremans directeur Bouw & Vastgoed bij Rabobank
- 02-10-2026 10:46 Moychay opent tweede Nederlandse vestiging in Utrecht
- 02-10-2026 10:32 Eli Lilly krijgt groen licht voor pillenfabriek in Katwijk
- 02-10-2026 10:10 Goirle legt voorkeursrecht op voor woningbouw op bedrijventerrein Tijvoort-Noord
- 02-10-2026 09:58 Inflatie loopt in september in snelle raming verder op naar 3,4 procent
- 02-10-2026 09:41 Benkey koopt Europees hoofdkantoor Yokogawa in Amersfoort
- 02-10-2026 09:10 Verhuurders modulaire gebouwen richten eigen branchevereniging op
- 02-10-2026 08:50 Dils Living breidt uit naar Zuid-Nederland met twee nieuwe adviseurs
- 02-10-2026 06:00 Locatie nog altijd het belangrijkst in de strijd om talent: ‘Mensen komen niet voor een gebouw’
- 01-10-2026 16:20 Gedwongen veiling vakantieparken Gillis levert 27,3 miljoen euro aan biedingen op
- 01-10-2026 15:49 IHS Capital koopt winkelpand in Tilburg
- 01-10-2026 15:37 Detalent huurt kantoorruimte in Breda
- 01-10-2026 15:18 Heinen wil na kritiek box 3-grens aanpassen om kleine spaarder te ontzien
- 01-10-2026 14:25 Utrecht verwacht vanaf 2028 weer ruimte voor stroomaansluitingen door batterijen en aggregaten
- 01-10-2026 14:08 Vol stroomnet dreigt woningbouwproductie met 40 procent te raken
- 01-10-2026 12:18 ABN Amro analisten: 'First Sponsor bereidt mogelijk overnamebod NSI voor'
- 01-10-2026 11:58 Brikks versterkt Capital Markets-team met Willem van Laarhoven
- 01-10-2026 11:32 Vastgoed Nederland steunt registerplicht: ‘Wij pleiten hier al jaren voor’
- 01-10-2026 11:12 Omzet detailhandel stijgt in augsutus met 3,5 procent







.jpg)
Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.