Er zit geld in de liften van uw vastgoed
Vastgoedjournaal sprak onlangs met Alderik Bos, oprichter en directeur van Liftinsight. Het bedrijf ontwikkelt en produceert Liftboxs® sensoren die vastgoedeigenaren en – beheerders alles vertellen over de activiteit en het gebruik van de liften in hun panden. Waar kan men deze data voor gebruiken en natuurlijk de hamvraag: wat levert het op?
De twee voornaamste voordelen die de Liftboxs® sensoren van Liftinsight met zich meebrengen zijn zowel milieu - als geldbesparing. Bos legt het uit: “Doordat de sensor de activiteit van de liften nauwkeurig bijhoudt en wij ook data verzamelen van andere liften van hetzelfde merk en hetzelfde type kun je als lifteigenaar onderdelen preventief laten vervangen op het juiste moment. Hierdoor neemt de kans op een storing aan de lift aanzienlijk af.”
Onderhoud terug naar een minimum
In de praktijk betekent dit dat de geplande onderhoudsbeurten kunnen worden teruggeschroefd tot een minimum. Een monteur hoeft zo minder vaak in de auto te zitten op weg naar onderhoudsbeurten of storingen en de liften hoeven minder vaak te worden stilgezet. Kortom: minder CO2 uitstoot, tijdwinst, kostenbesparing en minder liftuitval voor de eigenaar. Uiteraard is men nog wel verplicht gehoor te geven aan de wettelijke 18-maanden keuring.”
Voorkomen is beter dan genezen
Bos: “Wij adviseren om de liften eenmaal per jaar intensief na te kijken en waar dat gewenst is alvast de onderdelen te vervangen die daar bijna aan toe zijn. Op die manier is de liftmonteur veel effectiever met zijn vak bezig en minder onderweg. Hij hoeft niet nog één of meerdere keren terug te komen om storingen te verhelpen die worden veroorzaakt door versleten onderdelen. Voorkomen is altijd beter dan genezen.”
En op basis van de gebruiksgegevens kan de sensor zelfs aangeven wat het meest geschikte moment is voor een onderhoudsbezoek. Wanneer dat gebeurt, ondervindt iedereen de minste hinder van de tijdelijke stilstand van de lift.
Beter inzicht in toekomstige vervangingen
“Naast het jaarlijkse onderhoud adviseren we aanvullend enkele kleinere checks, afhankelijk van het gemeten gebruik. Overigens houdt het systeem ook bij of een onderdeel preventief of correctief is vervangen, wat dus weer bijdraagt aan een beter inzicht voor toekomstige vervangingen,” zegt Bos.
Dus in de regel zou de vastgoedeigenaar door deze investering ook de frequentie van de huidige onderhoudsbeurten naar beneden kunnen bijstellen en daarmee dus kosten besparen. Liftbedrijven vinden dit soms een moeilijk onderwerp om met hun klanten te bespreken, weet Bos uit ervaring. “Door het toevoegen van een sensor is de gemiddelde kostenbesparing per lift 22%, maar dat zou zelfs kunnen oplopen naar 50%.”
Leasen of kopen
En de prijs? “Onze sensoren kunnen voor nog geen tientje per maand geleased worden, maar kopen is ook een mogelijkheid. Op een traditioneel onderhoudscontract van gemiddeld €1.500 per jaar is dat dus al een mooie besparing, maar het bespaart ook kostbare tijd van de monteur, de vastgoedbeheerder en de gebruiker. En het mooie van deze sensoren is dat deze universeel en autonoom zijn, en dus niet gekoppeld hoeven te worden aan het computersysteem van de liftbouwer”, aldus Bos.
Ook de ingebouwde simkaart die de data naar de cloud stuurt, doet het in bijna alle landen. Dat is ook nodig, want de groeiambitie van Liftinsight reikt inmiddels tot buiten de landsgrenzen. Momenteel zijn er wereldwijd duizenden liften uitgerust met deze technologie. In de regel hebben gebouwen in het middensegment (tot 20 verdiepingen) de meeste baat bij het gebruik van de Liftboxs sensoren.
Eenvoudige installatie
In 2018 is Bos begonnen met de ontwikkeling en productie van de eerste sensoren en doet dat nog steeds in eigen beheer. De verkoop doet het bedrijf nog steeds zelf, al hebben ze de verzending wel uitbesteed. De installatie van de Liftboxs, is dusdanig eenvoudig dat dit in maximaal drie minuten door iedere liftfabrikant of onderhoudsmonteur gedaan kan worden.
Big Data
Andere voordelen van de Liftboxs die niet onbenoemd mogen blijven zijn dat het Liftboek digitaal geïntegreerd is in het dashboard, een lang gekoesterde droom van Bos. En dat men op basis van de verzamelde Big Data gebouwen efficiënter kan inrichten. Als voorbeeld noemt Bos een ziekenhuis. “Wanneer bijvoorbeeld blijkt dat sommige afdelingen hun patiënten heel vaak naar de bloedafname op de 3e etage sturen is het misschien de moeite waard om te bekijken of deze afdelingen in de toekomst niet samen op één etage kunnen zitten, om zo de liftslijtage te beperken.”
‘Gissen is missen’
“Je komt als vastgoedeigenaar of -beheerder goed beslagen ten ijs wanneer je altijd en overal toegang hebt tot je eigen transparante en objectieve informatiestroom en je daarvoor niet meer afhankelijk bent van de liftfabrikant of – onderhoudsbedrijf. Want meten is weten en gissen is missen. Dus waarom zou je het niet doen? Er valt niks te verliezen”, aldus Bos tot besluit.
Voor meer info en een demo gaat u naar Liftinsight.com
Wilt u op korte termijn nog meer te weten komen over dit product? Liftinsight zal op 2 juli tussen 09:55 en 10:30 uur deelnemen aan de de Sencor Challenge tijdens de online vastgoedbeurs Real Estate Futureproof.
Laatste nieuws
- 25-08-2026 16:58 CSafe Global huurt op Schiphol
- 25-08-2026 16:10 Gamma en Jysk huren op Spaklerweg van Kroonenberg
- 25-08-2026 15:40 Reinier Walta nieuwe cfo van Vesteda
- 25-08-2026 15:38 Topvacature: Kredietanalist bij Build Finance
- 25-08-2026 15:28 Malafide vastgoedman moet geld aan investeerders terugbetalen
- 25-08-2026 14:20 Huur opzeggen bij 290-bedrijfsruimte? Dit zijn de regels voor verhuurders
- 25-08-2026 13:53 Utrecht en ontwikkelaars vestigen hoop op Tweede Kamer voor tramlijn Rijnenburg
- 25-08-2026 11:45 2.215 m2 kantoorruimte verhuurd in Munthof Amsterdam
- 25-08-2026 11:17 Omgevingsvergunning verleend voor Citywall aan het Stadhuisplein in Eindhoven
- 25-08-2026 11:01 Zorgen over verkeer en parkeren bij ontwikkeling woontorens in Leidschenveen
- 25-08-2026 10:36 Twintig woningen op voormalige Biotrading-locatie in Mijdrecht
- 25-08-2026 10:26 Bridges koopt Vredenburg 17-19 in Utrecht
- 25-08-2026 10:03 Overdekte winkelcentra profiteren van hitte
- 25-08-2026 09:57 Scapino zet verdere groei in en mikt op 230 vestigingen: ‘Onze klant zoekt betaalbare schoenen en kleding in de directe omgeving’
- 25-08-2026 09:33 Amerikaans bedrijf huurt bedrijfsruimte in Velp
- 25-08-2026 09:14 Vastgoed blijft een people’s business
- 24-08-2026 15:23 Sander Dekker nieuwe algemeen directeur Van Gelder Groep
- 24-08-2026 14:09 Drie vestigingen New York Pizza failliet
- 24-08-2026 13:19 Maximale piekbelasting nieuwbouwwijken extra voorwaarde bij nieuwbouwwijken
- 24-08-2026 12:22 Twee Rotterdamse ambtenaren ontslagen na nieuwe onthullingen over bouwprojecten
- 24-08-2026 12:09 EIB: Kabinet rekent zich rijk met transformatie, splitsen en optoppen
- 24-08-2026 11:33 Pieces opent vestigingen in Middelburg en Maastricht
- 24-08-2026 11:21 Opvallende paradox in bouwsector: Betaalbaarheid topzorg, maar niet voor eigen bedrijf
- 24-08-2026 10:49 Groningen profiteert van krapte op Amsterdamse datacentermarkt
- 24-08-2026 10:42 Hypotheekrente 10 jaar vast met NHG stijgt naar hoogste niveau van 2026
- 24-08-2026 10:35 Portaal koopt woningproject in Nieuwegein met 189 sociale huurwoningen








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.