Veel gebouweigenaren laten inkomsten liggen
Zonder te hoeven investeren kunnen gebouweigenaren zonnestroominstallaties laten plaatsen waardoor zij inkomsten krijgen en hun vastgoed courant houden. Fabio Pisano, Manager Solar van Croonwolter&dros legt dit uit in VJ.
“Wij verzorgen de complete projectontwikkeling van zonnestroominstallaties. En leveren de expertise, kennis en innovaties voor de energietransitie en de digitalisering van onze leef- en werk omgeving,” stelt Fabio Pisano, Manager Solar van Croonwolter&dros vast.
Dat klinkt interessant, want de druk om te verduurzamen neemt toe. Zowel vanuit de overheid (energielabel C verplicht per 1 januari 2023), als vanuit de banken (binnen tien jaar vergroening van de commerciële vastgoedportefeuille).
Behalve dat, beter gezegd: in combinatie daarmee, maakt Croonwolter&dros ook de elektrificatie van het wagenpark probleemloos mogelijk. Dat maakt de overgang naar groene stroom extra aantrekkelijk. Temeer omdat de door Croonwolter&dros geboden oplossing voor de gebouweigenaar kosteloos is. Daarmee legt deze technisch dienstverlener een unieke propositie neer, waarbij ze haar technische kennis samenvoegt met projectontwikkeling, financiering, realisatie en exploitatie.
Complete projectontwikkeling
Om te beginnen legt Fabio Pisano wat nou precies de propositie is van Croonwolter&dros, die samen met Switch Energy onder de naam Solar Investments DESE BV het voortouw neemt bij grote zonnestroominstallaties: “Wij huren het dak van gebouw-eigenaren en realiseren daarop een zonnestroominstallatie. De gebouw-eigenaar houdt op die manier, zonder zelf te hoeven investeren, zijn vastgoed courant. Het is daardoor voor gebouw-eigenaren een heel eenvoudige manier om actief een bijdrage te leveren aan de energietransitie en het energielabel van een gebouw te verbeteren. Veel ondernemers en gebouw-eigenaren zijn zich niet bewust van de eenvoudig te realiseren inkomsten, die ze laten liggen.”
Aan dat laatste, die bewustwording, schort nog wel het een en ander. Volgens Pisano is er alleen al in Nederland sprake van miljoenen vierkante meters dak die geschikt te maken zijn voor zonnestroominstallaties.
“Met name utiliteitsgebouwen en logistieke centra kunnen wij uitstekend geschikt maken voor zonnestroominstallaties. Wij investeren daarbij niet alleen in de installatie, maar optioneel ook in nieuwe dakbedekking. Als gebouweigenaar profiteer je dus in meer dan één opzicht. Want wij betalen een jaarlijkse som voor het gebruik van het dak, zorgen voor de eventuele dakvernieuwing, de zonnestroominstallatie en de exploitatie voor een langere periode.
Daarnaast kan het zonnedak schaalbaar worden gekoppeld aan laadpalen en e-opslag.” Overigens richt Solar Investments zich niet alleen op de realisatie van installaties in de bestaande bouw, maar wordt ze ook graag betrokken bij nieuwbouw, waarbij van meet af aan rekening wordt gehouden met zonnedaken.
Gebouwen als energiehub
De oplossing die Solar Investments biedt is bij uitstek geschikt voor gebouwen met een flink veel dakoppervlak (vanaf zo’n 3000m2), zoals utiliteitsgebouwen, transferiums/ parkeergarages en logistiek vastgoed. Zo realiseerde Solar Investments op een logistiek centrum in de Amsterdamse Amerikahaven een project dat met zijn oppervlakte van bijna 30.000 m2 en 9660 panelen het grootste is van Amsterdam.
Bij veel gebouwen is een zonnestroominstallatie in de combinatie met laadpalen en opslag voor de hand liggend. Met één turnkey-concept kan altijd voldoende, duurzame oplaadcapaciteit worden geboden, waarbij zonnepanelen op het dak de stroom opwekken van de laadpalen.
Terwijl slimme software, mede ontwikkeld door Croonwolter&dros, ervoor zorgt dat opwekking en afname (capaciteit) slim op elkaar wordt afgestemd. Er kan daardoor niet alleen 100% groen gereden worden, maar er is ook geen kostbare verzwaarde aansluiting op het elektriciteitsnet nodig.
Meer weten?
Bent u geïnteresseerd in de visie van Croonwolter&dros op de opwekking van duurzame energie? Vraag dan het whitepaper hierover aan via https://solarinvestments-dese.nl/, of neem contact op met Fabio Pisano. U kunt hem bereiken op: 06 2243 3446 of via de mail op: Fabio.Pisano@croonwolterendros.nl.
Fotocredits van Coprodukties.nl
Laatste nieuws
- 17-06-2026 16:50 Hoofd Vastgoed koopt wooncomplex in Kampen van particuliere belegger
- 17-06-2026 16:30 De Nieuwe Kern in gemeente Ouder-Amstel wordt ‘Amstelvoorde’: ‘Een kern die uitgaat van zijn eigen kracht’
- 17-06-2026 16:25 Groen licht voor 323 woningen in De Lier en 150 woningen in Schiedam
- 17-06-2026 16:14 Amsterdam Sloterdijk krijgt park en 313 woningen aan Naritaweg
- 17-06-2026 15:54 Gemeente Assen grijpt in bij verkoop NAM-hoofdkantoor
- 17-06-2026 15:35 Particuliere belegger koopt bedrijfscomplex in Arnhem
- 17-06-2026 14:08 Dit zijn de voorlopige plannen van de Taskforce Versnelling Woningbouw
- 17-06-2026 12:55 Ymere verkoopt voormalig KHL-koffiehuis in Amsterdam aan huurder
- 17-06-2026 11:52 Savills: Herontwikkeling neemt de regie in logistiek vastgoed
- 17-06-2026 11:35 Omzet detailhandel stijgt met 2,2 procent, ondernemersvertrouwen naar laagste niveau in drie jaar
- 17-06-2026 11:33 Bouwinvest wil fiscaal gelijk speelveld voor pensioenfondsen in Canada
- 17-06-2026 11:03 Woningbouw op vliegbasis Soesterberg komt dichterbij
- 17-06-2026 10:51 'Experts en publiek vinden fabriekswoningen wél mooi'
- 17-06-2026 10:20 Omgevingsvergunning Soza Den Haag met bijna 1.200 woningen onherroepelijk
- 17-06-2026 09:49 Twee verlengingen en twee nieuwe huurovereenkomsten in winkelcentrum Hoge Vucht Breda
- 17-06-2026 09:38 WOZ-waarde woning in jaar tijd 10,3 procent gestegen
- 16-06-2026 16:22 Kamer steunt ingreep in middenhuur
- 16-06-2026 15:29 De Geus Bouw, HBB Groep en Woningstichting Het Grootslag tekenen overeenkomst voor honderd woningen
- 16-06-2026 15:20 Nijkerk koopt industrieel kantoorgebouw van Tristan en Timeless
- 16-06-2026 15:02 Corum verwerft Malietoren van Duitse institutionele belegger
- 16-06-2026 13:22 Greystar verkoopt OurCampus in Diemen aan Luwe Capital Partners
- 16-06-2026 13:04 Prop in woningpijplijn groeit fors: Ruim 226.000 woningen wachten op oplevering
- 16-06-2026 12:02 Aedes waarschuwt: Splitsing vastrecht kan warmtetransitie stilzetten
- 16-06-2026 11:30 Rudius Vastgoed koopt kantoorgebouw in Arnhem
- 16-06-2026 10:11 Storage Share koopt twee bedrijfsgebouwen in Assen
- 16-06-2026 10:03 Constant IT verlengt huur in Kauwgomballenfabriek








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.