Nieuwbouwdag Schiedam toont overzicht nieuwbouwlocaties
De gemeente Schiedam staat voor een fikse opgave voor woningbouw. Voor veel projecten zijn de locaties al bepaald en plannen ontwikkeld, en er zijn tal van mogelijke locaties voor nieuwbouw in de stad. Die presenteren de gemeente, projectontwikkelaars en makelaars op zaterdag 13 oktober van 12.00 tot 16.00 uur tijdens de Nieuwbouwdag Schiedam 2018 in het Stadskantoor aan het Stadserf 1.
Wie met een bus wil meerijden langs huidige en mogelijke nieuwbouwlocaties, kan zich aanmelden via info@nieuwbouwdagschiedam.nl. Via de website nieuwbouwdagschiedam.nl en Facebookpagina Nieuwbouwdag Schiedam wordt de laatst informatie verspreid.
In, boven en door de stad
Nicolien de Heer, programmamanager Woningbouw van de gemeente Schiedam: “We maken gebruik van het Stadskantoor om alle plannen te presenteren, zowel op de begane grond als op de tiende etage waar iedereen over de stad kan uitkijken.”
Bezoekers kunnen ook met de bus mee naar verschillende nieuwbouwlocaties om ter plekke te kijken. Projectontwikkelaars en makelaars presenteren hun plannen in de Cornelis Hagazaal met artist impressions en maquettes. Belangstellenden kunnen zich daar meteen inschrijven zodat zij tijdig worden uitgenodigd voor de info-avonden. Hypotheekverstrekkers en financieel adviseurs zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. In de Aleidazaal zijn diverse korte lezingen bij te wonen. En de kinderen worden ondertussen onder professionele begeleiding bezig gehouden met het thema Bouwen & Wonen.
Meer woningen bouwen
Wethouder Fahid Minhas van Bouwen en Wonen vindt het belangrijk dat iedereen die in Schiedam een huis zoekt, dat ook kan vinden. Nicolien legt uit: “Omdat we voor de verdere toekomst plekken nodig hebben voor nieuwbouw, vragen we ook aan bezoekers: waar en hoe wilt ú wonen? Door stickers te plakken op grote plattegronden van Schiedam kunnen bezoekers hun droom-woon-plek aangeven, en aangeven of zij willen kopen of huren. Dat geeft ons informatie voor de nieuwe Woonvisie.”
Uit onderzoeken blijkt dat in Schiedam een tekort is aan woningen voor middeninkomens en voor jonge gezinnen met kinderen. “Veel nieuwbouwprojecten richten zich op betaalbare eengezinswoningen”, stelt Nicolien. “Tegelijk groeit de groep ouderen, dus willen we ook levensloopbestendige woningen bouwen die aan hun woonwensen voldoen. Ouderen die in een te groot huis wonen, kunnen verhuizen naar bijvoorbeeld een comfortabel appartement en zo weer plaats maken voor jonge gezinnen.”
Kindergemeenteraad
Hoe kinderen willen wonen, vertellen een paar leden van de kindergemeenteraad . Samen met de Kleine Ambassade hebben ze onderzocht wat de woonwensen zijn van de jeugd in Schiedam. De Kindergemeenteraadsleden presenteren in de Aleidazaal het onderzoek Wonen en Wijken waarin ze ingaan op thema’s als duurzaamheid, toegankelijkheid en inspraak.
Duurzaamheid is een belangrijk thema voor de stad. Wethouder Fahid Minhas en coördinator Ruud van Workum van het Servicepunt Woningverbetering gaan in hun lezingen in op ‘aardgasvrij’ en ‘all electric’. De energietransitie speelt immers in de woningbouw een grote rol in de komende tijd. Groenoord wordt als eerste wijk onderzocht op de mogelijkheid om aardgasvrij te worden.
In de bus door de stad
Hermyn Bonnema, beleidsadviseur Wonen van de gemeente Schiedam: “Elk heel uur stappen we voor de Liduinabasiliek met geïnteresseerden in de bus en maken we een tour van ongeveer vijftig minuten langs allerlei nieuwbouwlocaties in de stad. In de bus leggen we uit wat de plannen zijn. We rijden onder meer langs het Dirkzwagerterrein, Maasdijk, Oranjeburgh, Toernooiveld, Park Harga, Hof van Spaland en Schieveste.”
Om een beeld van de stad en nieuwbouwplekken te krijgen, kunnen bezoekers ook naar de tiende etage in het Stadskantoor om over de stad uit te kijken. Op het raam heeft een illustrator getekend waar de nieuwbouw is gepland.
Op de foto staat Hermyn Bonnema links en Nicolien de Heer rechts.
Laatste nieuws
- 16-03-2026 09:04 Wanneer is bij erfpachtwijziging overdrachtsbelasting verschuldigd?
- 16-03-2026 06:00 To Be At bouwt ecosystemen rond woongebouwen: ‘Het liefst al vóór de oplevering’
- 16-03-2026 06:00 Wethouder new town Capelle: ‘Ik ben geen voorstander van het bouwen van tien nieuwe steden’
- 13-03-2026 15:48 Eindhoven zet in op 5.400 studentenwoningen met Beethoven-geld
- 13-03-2026 14:25 Presenteer uw bedrijf op COMVAST – sluit aan bij het Regio-Paviljoen
- 13-03-2026 13:26 Jaap van der Bijl (Altera): ‘Vaak wordt vergeten dat wij woningbouw mogelijk maken’
- 13-03-2026 13:21 Cepezed ontwerpt nieuw collectiecentrum in Deventer
- 13-03-2026 13:05 Gemeente Rotterdam verkoopt Maassilo aan Maassilo / Now&Wow
- 13-03-2026 11:57 Fortus vastgoedfondsen huurt kantoorruimte van Amsterdam Marina
- 13-03-2026 11:34 Savills-onderzoek: Onveilig gevoel raakt verblijfsduur en gebruik van voorzieningen
- 13-03-2026 10:54 WP Retail Invest en gemeente Duiven tekenen anterieure overeenkomst voor winkelcentrum in Duiven
- 13-03-2026 10:40 Eerste op grote schaal: Vesteda experimenteert met thuisbatterij in 500 huurwoningen
- 13-03-2026 10:18 Omgevingsvergunning voor The Triplets in Amsterdams stadsdeel Oostenburg onherroepelijk
- 13-03-2026 09:58 Topvacature: Technisch manager bij Holland2Stay
- 13-03-2026 09:37 Raad van State laat streep door bedrijventerrein Venray in stand
- 13-03-2026 09:00 Ontwikkelaars en gemeente tekenen intentieovereenkomst voor maximaal 1.000 woningen in Someren
- 12-03-2026 16:00 Verduidelijking opkoopbescherming: In gebruik geven zonder vergunning
- 12-03-2026 15:16 De Omgevingswet geëvalueerd: Gaan gemeenten de deadline voor overgang naar integraal omgevingsplan halen?
- 12-03-2026 14:26 Kabinet onderzoekt versoepeling kostendelersnorm om woningdelen te stimuleren
- 12-03-2026 13:31 Faillissementsgraad in februari opnieuw lager dan een jaar eerder
- 12-03-2026 13:19 Sofidy en Unifore kopen twee winkelobjecten in Rhoon en Helden-Panningen
- 12-03-2026 12:53 Vastgoedaandelen Dubai onder druk door oplopende spanningen
- 12-03-2026 12:01 Ook Rabobank verwacht gematigde stijging van huizenprijzen van 3 procent
- 12-03-2026 11:29 Eazie opent nieuwe vestigingen in Spijkenisse en Amstelveen
- 12-03-2026 11:04 Nieuwe aflevering Woningborg-podcast: Hoe bouw je duurzaam én blijf je woningen realiseren?
- 12-03-2026 11:00 Topvacature: Directeur Bedrijfsvoering bij MHM Onroerend Goed

.jpg)






Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.