Waarom VasteState het beheer van zorgvastgoed belangrijk vindt
Het gaat goed met de Nederlandse economie. We zien markten aantrekken en als vastgoedbeheerder kijken we natuurlijk altijd verder. Er is in Nederland een kwetsbare groep mensen die door bepaalde redenen moeite hebben met het deelnemen aan deze welvarende samenleving. Deze doelgroep kan een extra steuntje in de rug goed gebruiken.
"Samen met mijn team kunnen en willen wij hier een bijdrage aan leveren. Mooi en dankbaar werk voor een kwetsbare doelgroep!", zegt Erwin Hebels van VasteState in een gesprek.
Hoe is de huisvesting voor kwetsbare doelgroepen geregeld?
Hebels: "Mensen die door psychische problemen of een (lichte) beperking wonen in zorginstellingen, worden na een intensief traject begeleid naar een terugkeer in de maatschappij. Wanneer deze mensen, in goede zin zijn uitbehandeld, zoeken zorgverleners een zelfstandige woonruimte voor hen. In dit proces lopen zorginstellingen nog wel eens tegen uitdagingen aan.
De woningmarkt in Nederland is krap, waardoor het lastig is om een geschikte woonruimte te vinden. Daarnaast kost het voor de begeleiders veel tijd om cliënten te helpen bij zaken zoals een goede huurder zijn, financiën van de woonomgeving en onderhoud van de woning. Wij helpen daarom graag mee aan het realiseren van geschikte woonruimten. Ook ondersteunen we deze kwetsbare doelgroep bij het leren een goede huurder te zijn."
Hoe helpt VasteState bij de huisvesting van kwetsbare doelgroepen?
"In Nederland bezitten gemeenten veel woningen die door achterstallig onderhoud niet meer worden bewoond. En dat is zonde, vinden wij! Want deze leegstaande woningen kunnen een perfect dak bieden aan cliënten die werken aan een goede terugkeer in de samenleving, huisvesting voor bijzondere doelgroepen. Wij renoveren de woningen naar de gewenste conditie. De woningen worden voor huisvesting van de cliënten ingezet en we zorgen ervoor dat de huizen geschikt zijn voor verkoop aan bijvoorbeeld woningcorporaties.
Gemeenten kunnen zo hun niet kern-portefeuille afstoten. Op deze manier kunnen gemeenten de woningen waardevol inzetten en worden de woningen gerenoveerd. De zorgdienstverlening kan de huisvestingsvergoedingen inzetten voor het verbouwen en renoveren van de woningen, waardoor de cliënten direct een woning tot hun beschikking hebben. Een win-win situatie voor gemeenten, zorginstellingen en cliënten!"
Wie neemt de rol als verhuurder op zich?
"Ten tweede staan de ambulant begeleiders voor een andere uitdaging. Het is hun taak om ervoor te zorgen dat cliënten in een periode van 5 jaar geheel zelfstandig kunnen wonen. Wij vinden het belangrijk dat deze zorgverlener de beste zorg kan bieden, daarom begeleiden wij de cliënt als (zorg)vastgoedbeheerder naar het zijn van een goede huurder.
We leren de cliënten zélf verantwoordelijkheid te nemen voor de woon- en leefomgeving en helpen hen bij zaken als het onderhouden van de woning. Hierdoor wordt de zorgverlener ontlast en kan deze zich concentreren op de zorg van cliënten, met als doel hen uiteindelijk zelfstandig te laten wonen."
Wij zijn niet die traditionele vastgoedbeheerder maar denken vooruit. Kunnen wij u helpen op het gebied van propertymanagement specifiek voor de zorg? Neem dan contact met ons op!
Laatste nieuws
- 02-10-2026 16:23 Landgoed Hennie van der Most geveild voor bijna 5,7 miljoen euro
- 02-10-2026 15:19 Actieplan Versnelling Woningbouw: Waar zit de versnelling echt?
- 02-10-2026 14:47 Kantoorspits zet vastgoedkeuzes op scherp: ‘We moeten creatiever met die vierkante meters omgaan’
- 02-10-2026 14:38 The Frame huurt winkelruimte in centrum Eindhoven
- 02-10-2026 13:50 Nuveen ziet na overname Schroders meer ruimte voor Nederland: ‘Het D-woord valt nog niet, maar wel opportunistische kansen’
- 02-10-2026 13:40 ‘Wacht niet totdat de zon weer gaat schijnen’
- 02-10-2026 12:04 Westend Bank neemt Duitse vastgoedbeleggingstak ABN Amro over
- 02-10-2026 11:26 Simone Herremans directeur Bouw & Vastgoed bij Rabobank
- 02-10-2026 10:46 Moychay opent tweede Nederlandse vestiging in Utrecht
- 02-10-2026 10:32 Eli Lilly krijgt groen licht voor pillenfabriek in Katwijk
- 02-10-2026 10:10 Goirle legt voorkeursrecht op voor woningbouw op bedrijventerrein Tijvoort-Noord
- 02-10-2026 09:58 Inflatie loopt in september in snelle raming verder op naar 3,4 procent
- 02-10-2026 09:41 Benkey koopt Europees hoofdkantoor Yokogawa in Amersfoort
- 02-10-2026 09:10 Verhuurders modulaire gebouwen richten eigen branchevereniging op
- 02-10-2026 08:50 Dils Living breidt uit naar Zuid-Nederland met twee nieuwe adviseurs
- 02-10-2026 06:00 Locatie nog altijd het belangrijkst in de strijd om talent: ‘Mensen komen niet voor een gebouw’
- 01-10-2026 16:20 Gedwongen veiling vakantieparken Gillis levert 27,3 miljoen euro aan biedingen op
- 01-10-2026 15:49 IHS Capital koopt winkelpand in Tilburg
- 01-10-2026 15:37 Detalent huurt kantoorruimte in Breda
- 01-10-2026 15:18 Heinen wil na kritiek box 3-grens aanpassen om kleine spaarder te ontzien
- 01-10-2026 14:25 Utrecht verwacht vanaf 2028 weer ruimte voor stroomaansluitingen door batterijen en aggregaten
- 01-10-2026 14:08 Vol stroomnet dreigt woningbouwproductie met 40 procent te raken
- 01-10-2026 12:18 ABN Amro analisten: 'First Sponsor bereidt mogelijk overnamebod NSI voor'
- 01-10-2026 11:58 Brikks versterkt Capital Markets-team met Willem van Laarhoven
- 01-10-2026 11:32 Vastgoed Nederland steunt registerplicht: ‘Wij pleiten hier al jaren voor’
- 01-10-2026 11:12 Omzet detailhandel stijgt in augsutus met 3,5 procent







.jpg)
Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.