Thomas & Thomas over trends en innovaties van de digitale vastgoedrevolutie
Alle signalen wijzen erop dat de markt er klaar voor is: De versnelling van de digitale revolutie in de vastgoedsector gaat nu echt beginnen. Ook Jurjen Thomas & Thomas Zwart weten het zeker. Sterker nog: wie nu nog anders durft te beweren is volgens de heren niet meer geloofwaardig.
Met The Next Step als thema van PROVADA 2016 en ProvadaFuture kan het niemand meer ontgaan. Veranderingen in de vastgoedsector beginnen elkaar steeds sneller op te volgen en daarmee is bereidheid tot innovatie noodzakelijk. Dat gaat eenvoudiger als je niet kijkt naar digitalisering als bedreiging, maar ontdekt welke mooie kansen het juist biedt.Â
Data delen
Anno 2016 is de markt in beweging gekomen en de digitale revolutie zal flink gaan versnellen in de tweede helft van het jaar. Binnen de vastgoedsector is iedereen wel bezig met het digitale proces, maar veel partijen blijven achter als het gaat om het delen van data. Zo is het op dit moment niet mogelijk om 1-op-1 de leads van de bekende platforms in het CRM systeem te laden. Zonde, want dat maakt het lastig om al die verschillende datastromen te monitoren. Als gebouweigenaar wil je immers je leads en andere relevante informatie goed kunnen managen om succesvol te kunnen zijn. Zeker in een markt die steeds lastiger te voorspellen is, is deze realtime informatie cruciaal. Eenzelfde weerstand merken we in de woningmarkt, waar de monopolie positie van een aantal partijen ter discussie staat. Ook hier is er behoefte aan het delen van data. Voor ons is het dan ook helder: platforms die alle data goed delen met makelaar én eigenaar hebben de toekomst.
Webbased toekomst
Op de langere termijn zal digitalisering onherroepelijk leiden tot meer veranderingen in organisaties. Zo sprak Gertjan van der Baan, CEO van Vesteda, afgelopen maand op een congres âCruciale vernieuwingen in de huurwoningmarktâ, waar hij het huren van een huis vergelijkt met het boeken van een stoel in een vliegtuig. Een volledige webbased toekomst is waar de woningmarkt naartoe gaat. En binnen de niche vastgoed zal de verhuurmarkt in Nederland hierin vooroplopen. Maar ook het volledig online aankopen van een woning is inmiddels een feit. Zo gaf BPD gehoor aan de wens van kopers om niet alleen online te kunnen oriënteren, maar ook de daadwerkelijke aankoop van een nieuwbouwwoning online te kunnen regelen. Zo wordt dus de gehele klantreis, van zoekopdracht tot sleuteloverdracht, gedigitaliseerd.
Nieuwe rollen
Als gevolg van digitalisering zal de markt ook steeds competitiever worden. Gebouweigenaren zullen hun gebouwen moeten ontwikkelen naar de vraag uit de markt. Het kantoor wordt een consumer good en branding zal in toenemende mate belangrijk worden. Dat vraagt om een ander financieringsmodel. Maar ook de rol van de makelaar zal hierdoor veranderen, want die zal opzoek moeten gaan naar werkoplossingen in plaats van alleen naar een gebouw. Door digitalisering worden echter ook veel tijdrovende handelingen voor de makelaar geautomatiseerd. Zo kan hij of zij de focus weer leggen op de core business: namelijk een kandidaat-huurder of -koper van een product voorzien. Laat je dus niet misleiden door bedreigingen, maar pak die kansen die digitalisering te bieden heeft!
Het duo Thomas & Thomas bestaat uit oprichter en directeur van Realmark, Thomas Zwart en Jurjen Thomas, oprichter van OSRE, Online Specialist in Real Estate. Beide bedrijven groeien hard en zoeken talent om de groei te ondersteunen (check werkenbijteamdigital.nl voor vacatures). Vanaf september zullen Thomas & Thomas in een maandelijkse vlog de laatste trends en nieuwste ontwikkelingen in de vastgoedwereld bespreken. Alle ins & outs van de digitale revolutie die de woningmarkt op zijn kop gaan zetten komen voorbij. Thomas & Thomas nemen je mee naar een webbased toekomst waar een plek is voor drones en 3D printers.
Laatste nieuws
- 03-07-2026 15:06 Gemeente Rhenen en Rhenam Wonen zetten handtekening onder plan voor 190 woningen
- 03-07-2026 14:19 Stout en Groep Caenen tekenen voor 85 appartementen in Alblasserdam
- 03-07-2026 13:46 De Wit Transport huurt logistieke bedrijfsruimte in Rotterdam-Albrandswaard van Prologis
- 03-07-2026 12:08 Léon Bobbe: Corporaties investeren meer, maar hun rentelast groeit harder
- 03-07-2026 12:00 Max Weterman (Pearl Capital): 'Aanvullende projectfinanciering kan bouwvertraging opvangen'
- 03-07-2026 11:28 Onderzoek: Datacenters Noord-Holland groeien met ruim een derde tot 2035
- 03-07-2026 11:04 BSA Globe Group koopt twee kantoorgebouwen in Nijmegen en Gorinchem van M7
- 03-07-2026 10:47 Kliniek Dokter Brandt huurt praktijkruimte in Amsterdam
- 03-07-2026 10:07 Hollands Kroon zet stap naar 285 woningen op vier locaties
- 03-07-2026 10:00 Een nieuw thuis in het hart van Steenwijk: Voormalig Rabobank krijgt nieuw leven met 14 appartementen
- 03-07-2026 09:52 SynVest koopt kantoorgebouw The Bubble in Amsterdam
- 03-07-2026 09:31 Aan de Stegge Twello bouwt nieuw pand voor Kaak Silos & Dosing in Zwolle
- 03-07-2026 09:16 Minister wil gemeenten juridisch verplichten optoppen en woningsplitsen te faciliteren
- 03-07-2026 08:00 De veranderende zorg vraagt om andere gebouwen
- 02-07-2026 16:46 Voormalig hoofd Belgische special forces opent makelaarskantoor voor Spaans vastgoed in Nederland
- 02-07-2026 16:32 Areal Estate koopt Jumbo-supermarkt in Emmeloord
- 02-07-2026 16:01 ABF Research: Woningtekort daalt, maar verlichting blijft ver weg
- 02-07-2026 14:35 Bam aan de slag met uitbreiding Rabobank-campus in Utrecht
- 02-07-2026 13:54 Wet die shortstay beperkt tot maximaal 30 dagen in internetconsultatie
- 02-07-2026 11:37 Boei trekt 50 miljoen euro uit voor restauratie en herbestemming monumenten
- 02-07-2026 11:29 Etten-Leur zet stap naar 195 appartementen bij winkelcentrum
- 02-07-2026 10:19 Ace Real Estate Investments koopt retailplint nieuwbouwontwikkeling in The Muse & CasaNova in Rotterdam
- 02-07-2026 10:08 Schagen-Oost dichter bij bouw van 1.500 woningen
- 02-07-2026 10:00 ‘Bij transformatieprojecten zit de waarde vaak in de details’
- 02-07-2026 09:19 Kadaster: Vakantiewoningen weer iets duurder
- 02-07-2026 08:51 De Hypotheker: Hypotheekaanvragen dalen voor het eerst in drie jaar op jaarbasis
.jpg)







Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.