PropertyNl in de clinch met RealNext
Op 12 april aanstaande staan Stichting RealNext en PropertyNL voor de rechter. Beide partijen betichten elkaar van het schenden van afspraken rond het platform van vraag en aanbod van commercieel vastgoed. Dat blijkt uit een uitgebreide mediaverklaring die de Stichting RealNext heeft uitgestuurd.
Wij plaatsen de volledige tekst van de verklaring:
“Stichting RealNext ontstond 13 jaar geleden als initiatief van drie grote bedrijfsmakelaars om vraag en aanbod van vastgoed via een gezamenlijk platform op de eigen websites transparant te maken. Drie belangrijke uitgangspunten stonden hierin centraal. De eerste was transparantie in de markt, waarbij de makelaars tegelijkertijd eigenaar blijven van de eigen content en weten wat daarmee gebeurt. Tweede pijler was innovatie. Het online platform was vernieuwend, maar zou voortdurend moeten worden doorontwikkeld. Derde punt was kostenvoordeel. RealNext werd daarom een Stichting zonder winstoogmerk, waarbij de opbrengsten uit de dienstverlening zouden moeten worden geherinvesteerd in het platform en/of anderszins tot kostenvoordelen zouden moeten leiden.
Deze aanpak en het platform werden een succes. Inmiddels zijn 76 bedrijfsmakelaars bij RealNext aangesloten. Voor de uitvoering van een aantal diensten, ging Stichting RealNext een samenwerking aan met uitgever PropertyNL. Een groot aantal jaren ging dat goed. De afgelopen jaren is echter grote twijfel ontstaan of de drie pijlers waar Stichting RealNext voor staat nog wel konden worden gewaarborgd binnen de samenwerking met PropertyNL. Zo was het voor RealNext en makelaars niet langer duidelijk wat PropertyNL allemaal met de content deed, werd er tegen de afspraken in niet geïnvesteerd in ontwikkeling van het platform en werd steeds onduidelijker wat PropertyNL nu allemaal deed voor de listing inkomsten die zij namens RealNext inden.
Bovenstaand was overduidelijk niet in het belang van de leden van Stichting RealNext. Nadat gesprekken over verbetering niet tot resultaat leidden, heeft RealNext daarom in juni 2015 de samenwerking conform de voorwaarden van de overeenkomst opgezegd. Opzegtermijn was een jaar, zodat er ook voldoende tijd en ruimte zou ontstaan om de samenwerking constructief af te ronden.
PropertyNL heeft dit niet willen accepteren, waarna nog mediation heeft plaatsgevonden. Hierop volgend is PropertyNL rechtstreeks leden van RealNext gaan benaderen met de boodschap dat PropertyNL gewoon de diensten blijft aanbieden en er voor hen niets verandert, behalve dat ze geen contributie meer hoeven te betalen aan RealNext.
Stichting RealNext is zich bewust van het grote commerciële belang dat PropertyNL hier heeft. Juist daarom hebben er vele gesprekken en mediation plaatsgevonden en is de opzegtermijn maar liefst een jaar. Ook betreurt RealNext de ontstane situatie en commotie, waarbij niemand belang heeft. Maar wanneer een partij zich volgens RealNext onrechtmatig gedraagt en onjuiste mededelingen verspreid, is RealNext in het belang van haar leden verplicht daar tegen op te treden. Op 12 april vindt daarom een kort geding plaats tussen Stichting RealNext en PropertyNL waarin beide partijen zowel eiser als verweerder zijn. Stichting RealNext ziet die procedure met vertrouwen tegemoet. In het belang van en op basis van de wensen van haar leden is Stichting RealNext, nadat de samenwerking met PropertyNL was opgezegd, gestart met de ontwikkeling van een nieuw innovatief platform, dat op 1 juli 2016 gelanceerd wordt .
Indien PropertyNL zelfstandig door wil met het huidige platform waarvan RealNext eigenaar is, dan mogen zij dat uiteraard doen, mits daarvoor een redelijke marktconforme vergoeding wordt betaald. Tot nu toe is PropertyNL niet bereid geweest een dergelijke vergoeding te betalen.
Ook al is de relatie met PropertyNL nu verstoord en is er een juridische procedure aanhangig gemaakt, staat de deur bij RealNext toch nog altijd open voor constructief overleg. Daarbij staan het belang van de leden van Stichting RealNext en de drie pijlers (transparantie, innovatie en kosten) evenwel altijd voorop.”
Laatste nieuws
- 03-07-2026 15:06 Gemeente Rhenen en Rhenam Wonen zetten handtekening onder plan voor 190 woningen
- 03-07-2026 14:19 Stout en Groep Caenen tekenen voor 85 appartementen in Alblasserdam
- 03-07-2026 13:46 De Wit Transport huurt logistieke bedrijfsruimte in Rotterdam-Albrandswaard van Prologis
- 03-07-2026 12:08 Léon Bobbe: Corporaties investeren meer, maar hun rentelast groeit harder
- 03-07-2026 12:00 Max Weterman (Pearl Capital): 'Aanvullende projectfinanciering kan bouwvertraging opvangen'
- 03-07-2026 11:28 Onderzoek: Datacenters Noord-Holland groeien met ruim een derde tot 2035
- 03-07-2026 11:04 BSA Globe Group koopt twee kantoorgebouwen in Nijmegen en Gorinchem van M7
- 03-07-2026 10:47 Kliniek Dokter Brandt huurt praktijkruimte in Amsterdam
- 03-07-2026 10:07 Hollands Kroon zet stap naar 285 woningen op vier locaties
- 03-07-2026 10:00 Een nieuw thuis in het hart van Steenwijk: Voormalig Rabobank krijgt nieuw leven met 14 appartementen
- 03-07-2026 09:52 SynVest koopt kantoorgebouw The Bubble in Amsterdam
- 03-07-2026 09:31 Aan de Stegge Twello bouwt nieuw pand voor Kaak Silos & Dosing in Zwolle
- 03-07-2026 09:16 Minister wil gemeenten juridisch verplichten optoppen en woningsplitsen te faciliteren
- 03-07-2026 08:00 De veranderende zorg vraagt om andere gebouwen
- 02-07-2026 16:46 Voormalig hoofd Belgische special forces opent makelaarskantoor voor Spaans vastgoed in Nederland
- 02-07-2026 16:32 Areal Estate koopt Jumbo-supermarkt in Emmeloord
- 02-07-2026 16:01 ABF Research: Woningtekort daalt, maar verlichting blijft ver weg
- 02-07-2026 14:35 Bam aan de slag met uitbreiding Rabobank-campus in Utrecht
- 02-07-2026 13:54 Wet die shortstay beperkt tot maximaal 30 dagen in internetconsultatie
- 02-07-2026 11:37 Boei trekt 50 miljoen euro uit voor restauratie en herbestemming monumenten
- 02-07-2026 11:29 Etten-Leur zet stap naar 195 appartementen bij winkelcentrum
- 02-07-2026 10:19 Ace Real Estate Investments koopt retailplint nieuwbouwontwikkeling in The Muse & CasaNova in Rotterdam
- 02-07-2026 10:08 Schagen-Oost dichter bij bouw van 1.500 woningen
- 02-07-2026 10:00 ‘Bij transformatieprojecten zit de waarde vaak in de details’
- 02-07-2026 09:19 Kadaster: Vakantiewoningen weer iets duurder
- 02-07-2026 08:51 De Hypotheker: Hypotheekaanvragen dalen voor het eerst in drie jaar op jaarbasis
.jpg)







Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.