Wat is het nieuwe wonen eigenlijk? In het nieuwe wonen staat de klant veel meer en indringender centraal. Je verhuist tegenwoordig niet meer vanwege de belegging, je verhuist puur voor je wooncomfort. Dus moet jouw nieuwe huis precies passen bij je wensen. En daar is de grootste kans op als je zelf betrokken bent bij de ontwikkeling. Blauwhoed snapt dit en faciliteert dit. Dat doen we al een aantal jaar. Ons doel is om al onze projecten in co-creatie te ontwikkelen.
Deze nieuwe ontwikkelrealiteit is naar mijn menig een hele aangename. Het gaat weer om écht ontwikkelen. Echt luisteren, echt contact met je klanten. Niet pas nadat je het plan helemaal ontwikkeld en geprijsd hebt en de brochures uitdeelt, maar vanaf het begin en persoonlijk. Zo kreeg onze ontwikkelingsmanager Nick Kraak toen hij vader werd het ene knuffeldier na het andere van de enthousiaste initiatiefnemers van ons eerste co-creatieproject De Zwanenbloem, dat hij ontwikkeld heeft.
Column: Ontwikkelen voor het nieuwe wonen, hoe doe je dat?
Wat zijn kansrijke ontwikkelingsconcepten voor het nieuwe wonen? Dat was de vraag die ik meekreeg ter voorbereiding van mijn lezing op het congres Het Nieuwe Wonen eind november.Voorkant van het proces
En ja, deze manier van ontwikkelen is intensief. Ik kreeg tijdens het congres de vraag van een ambtenaar van de gemeente Zwolle wat dan ons verdienmodel is bij zo’n intensief ontwikkelproces. Dat zit aan de voorkant van het proces, bij het vertalen van aan ons geuite én latente behoeften van toekomstige kopers. Creativiteit en conceptuele kracht leveren daar iedere keer meerwaarde voor onze klanten, is onze ervaring. Bij de start van de ontwikkeling start je feitelijk ook de verkoop en weet je direct of je plan aan de vraag voldoet.
Onze belangrijkste ervaring met het nieuwe wonen is misschien nog wel dat er geen blauwdruk is voor ontwikkelen voor het nieuwe wonen. Toen we naar aanleiding van een handgeschreven brief aan ons begonnen aan ons eerste echte ontwikkelproces, dat van De Zwanenbloem, deden we dat zonder handleiding. We begonnen gewoon. En nu we een aantal jaar ervaring hebben met het nieuwe ontwikkelen, kunnen we dit ook echt onderbouwd zeggen.Eigen verhaal
Iedere opgave, initiatief, locatie of groep toekomstige kopers heeft namelijk zijn eigen verhaal. Hierdoor heeft ook ieder project zijn eigen aanvliegroute. Soms begin je met een locatie, waar je mensen en wensen bij gaat zoeken (zoals bijvoorbeeld in onze projectenCreate IJburg, Defensie Eiland en De Blaricummermeent). Soms begin je met een groep die samen iets wil (zoals in onze projecten De Zwanenbloem en Xiao). En soms begin je met een concept dat inspringt op latente behoeften (zoals ons concept Senior Smart Living).
Dat ieder co-creatieproject een andere aanvliegroute heeft, betekent niet dat het niet belangrijk is om alle projecten en trajecten te evalueren en daar lessen uit te trekken. Als je dat doet, krijg je een dashboard met aandachtspunten en waardevolle do's en don'ts, dat je weer kan helpen in nieuwe co-creatieprojecten. Dat hebben wij ook gedaan met onze projecten. Over de lessen vertel ik meer in mijn volgende blog.
Onze belangrijkste ervaring met het nieuwe wonen is misschien nog wel dat er geen blauwdruk is voor ontwikkelen voor het nieuwe wonen. Toen we naar aanleiding van een handgeschreven brief aan ons begonnen aan ons eerste echte ontwikkelproces, dat van De Zwanenbloem, deden we dat zonder handleiding. We begonnen gewoon. En nu we een aantal jaar ervaring hebben met het nieuwe ontwikkelen, kunnen we dit ook echt onderbouwd zeggen.
Dat ieder co-creatieproject een andere aanvliegroute heeft, betekent niet dat het niet belangrijk is om alle projecten en trajecten te evalueren en daar lessen uit te trekken. Als je dat doet, krijg je een dashboard met aandachtspunten en waardevolle do's en don'ts, dat je weer kan helpen in nieuwe co-creatieprojecten. Dat hebben wij ook gedaan met onze projecten. Over de lessen vertel ik meer in mijn volgende blog.
Laatste nieuws
- 06-03-2025 13:39 Glasproductiebedrijf verkoopt bedrijfscomplex in Enschede met sale-and-lease-back transactie
- 06-03-2025 12:17 Koningshof tweede acquisitie UMB Group in Amsterdam-West
- 06-03-2025 11:56 Interieurketen Casa vraagt faillissement aan
- 06-03-2025 11:23 Eres verkoopt wooncomplex in Venray
- 06-03-2025 11:02 Meeste nieuwe luxeretailers voor P.C. Hooftstraat van alle Europese high-end straten
- 06-03-2025 10:52 Green Real Estate sluit aannemingsovereenkomst en erfpachtovereenkomst voor The Hive
- 06-03-2025 10:38 Michiel de Wit partner van vastgoedteam AKD
- 06-03-2025 10:25 Sagax koopt bedrijfsverzamelgebouw in Amsterdam
- 06-03-2025 10:13 Hotels hebben in 2024 weer meer gasten ontvangen
- 06-03-2025 09:49 Otte (CTP): 'Trage verhuur Amsterdamse logistieke hub baart ons geen zorgen'
- 06-03-2025 09:46 Groothandel in levensmiddelen verlengt voor kantoorruimte in Breda
- 06-03-2025 09:00 Topvacature: Gemeente Delft zoekt assetmanager / portefeuillemanager Vastgoed
- 06-03-2025 08:56 Komst verzekeraar naar centrum Tilburg biedt plek voor 600 woningen
- 06-03-2025 08:38 NLTraining huurt kantoorruimte in Ganzenpoort Offices van APF International
- 06-03-2025 08:17 Van Draeckeburgh over actuele subsidiekansen in de woningbouw
- 05-03-2025 15:57 Werkkleding fabrikant huurt logistieke bedrijfscomplex in Dordrecht
- 05-03-2025 15:05 Utrechtse sociale woningbouw groeit, maar blijft achter op afspraken
- 05-03-2025 15:01 Gebrek aan fietsenstalling houdt wonen boven winkels tegen in Haarlem
- 05-03-2025 13:23 Synchroon koopt Zeepfabriek in Nieuwegein
- 05-03-2025 12:10 Softwareontwikkelaar huurt 1.500 m2 kantoorruimte in Smakkelaarsburgt in Utrecht
- 05-03-2025 12:10 Particuliere belegger koopt drie commerciële ruimtes aan Amsterdamse Bilderdijkstraat
- 05-03-2025 12:04 PingProperties verkoopt wasstraat in Ridderkerk
- 05-03-2025 11:04 RvS stelt procederende architect in het ongelijk
- 05-03-2025 10:48 Dual Benelux huurt kantoorruimte aan Westersingel in Rotterdam
- 05-03-2025 10:30 Eres verkoopt 45 appartementen in oosten van Nederland voor uitponden
- 05-03-2025 10:21 Doorstart damesmodeketen Vanilia mislukt
Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.