UITVERKOCHT: Alles over Toekomstbestendig Zorgvastgoed (Deelnemerslijst staat nu ook online)
De uitdaging voor zorginstellingen is het blijven bieden van een hoge kwaliteit, de vastgoedportefeuille aan te sluiten op de vraag en de financiële continuïteit te waarborgen. Of een instelling hierin slaagt, hangt sterk af van de toekomstbestendigheid en daarmee de waarde van het zorgvastgoed. Hoewel vastgoed meestal een zware balanspost is, is het de vraag of dit hun corebusiness is. Maar welke alternatieven zijn er en wélk vastgoed heeft de hoogste toekomstwaarde? Wat zijn de huidige en toekomstige exploitatiemogelijkheden? Als het vastgoed verouderd is, hoe die klap op te vangen? Afboeken, of verbeteren en toekomstbestendig maken? Zelf doen of samenwerken met andere partijen? Als dat een woningcorporatie of vastgoedbeheerder is, moet die inzicht hebben of het businessplan voor de onderhavige locatie klopt. Om tot flexibele, toekomstbestendige en financierbare oplossingen te komen is creativiteit en samenwerking tussen zorginstellingen, corporaties, bouwers, vastgoedbeheerders en financiers noodzakelijk.
Zorgvastgoed van alle kanten
Dit seminar op 9 december bespreekt het zorgvastgoedvraagstuk van alle kanten. Het behandelt de vraag wat toekomstbestendig vastgoedportefeuillemanagement is en hoe je dat gefinancierd krijgt. Het gaat ook over welke alternatieve financieringsmogelijkheden er zijn als de bank niet financiert en over hoe je nieuwe samenwerkingsvormen met andere partijen innoveert. En het gaat over hoe je de keuzes maakt op het gebied van exploitatie en onderhoud/renovatie (aanbesteden of ketensamenwerking) – van veel belang in een tijd van bezuinigingen.
Organisatie: Building Business in samenwerking met Finance Ideas. Het seminar is bestemd voor algemene en financiële bestuurders, strategen, vastgoedmanagers en toezichthouders van instellingen voor langdurige zorg en van woningcorporaties die zorgvastgoed bezitten of samenwerken met zorginstellingen, voor bouwers, ontwikkelaars, financiers, vastgoedbeleggers, architecten en adviseurs.
Programma
13.30 uur Inloop met koffie en thee.
14.00 uur Inleiding door middagvoorzitter Piet Eichholtz, hoogleraar vastgoedfinanciering Universiteit Maastricht.
14.10 uur Jeroen Collette, lid RvB a.i Careyn, een van de grootste zorginstellingen van Nederland, en Associé bij BoerCroon, over waar we nu staan in de zorg en waar de veranderingen naartoe gaan. Over welke problemen er zijn en welke rol het vastgoed daarin speelt.
14.40 uur Jan Hoff, directeur vastgoed Cordaan, over toekomstbestendig portefeuillebeheer, over nieuwe verdienmodellen en het rendabel krijgen van onrendabel vastgoed.
15.10 uur Pim Diepstraten, directeur Zorg Finance Ideas, over hoe financiële continuïteit in onzekere tijden te waarborgen en traditionele en alternatieve financiering te verkrijgen.
15.40 uur Pauze
16.10 uur Peter Boerenfijn, directeur/bestuurder Habion, over zijn visie op de vraagverandering en de gevolgen voor het vastgoed vanuit een woningcorporatie, en over de samenwerking tussen woningcorporaties en zorginstellingen.
16.40 uur Tom Bergmans, adjunct-directeur strategisch onderhoudsbedrijf Hemubo, winnaar van de Cobouw Award voor het best presterende bouwbedrijf tijdens de crisis, en Marcel Noordhuis, director Deloitte Real Estate Consultancy en promovendus over ketenintegratie. Zij analyseren hoe onderhoud en renovatie van vastgoed zo goedkoop mogelijk te realiseren is: aanbesteden of ketenintegratie? Bergmans spreekt vanuit zijn praktijkervaringen met zorginstellingen, Noordhuis vanuit zijn adviespraktijk en promotieonderzoek.
17.10 uur Netwerkborrel
Locatie
Het seminar wordt gehouden in de Queens Foyer Beatrix Theater op het Jaarbeursplein in Utrecht. Het ligt pal naast het Centraal Station en is dus goed met het openbaar vervoer te bereiken.
Inschrijven en kosten
Voor 295 euro (excl. BTW) kunt u deelnemen aan dit kwaliteitsseminar. Stuur een mail naar info@buildingbusiness.nl met als onderwerp 'Zorgvastgoed'. Vermeld ook uw adres in uw mail.
VOORLOPIGE DEELNEMERSLIJST: ge-update op 14 november
| 01-10 Architecten BV |
| 4Building |
| Aafje Thuiszorg |
| ABB B.V. |
| ABC Management Groep |
| ABN AMRO |
| ABN AMRO Corporate Clients - PA6800 |
| Architec BV |
| ASN Bank |
| Atelier Pro |
| Besix Nederland |
| Bohemen Investments |
| Bouwfonds Investment Management |
| Bouwinvest |
| Cyclusbouw |
| Dimence |
| Domesta |
| Eneco ESCO Vastgoed |
| Gebr. Meijer Bouwbedrijf |
| Gemeente De Ronde Venen |
| Gemeente Zaanstad |
| Goodman |
| HagaZiekenhuis – Q gebouw |
| HD Projectrealisatie B.V. |
| Herman de Groot ingenieurs |
| Het Mennistenerf en Wijksteunpunt Dirk Prins. |
| Hevo B.V. |
| Huis en Erf/ Schellekens Advies |
| IAA Architecten |
| Inner Architecture |
| Janssen de Jong Bouw Hengelo B.V. |
| Jones Lang LaSalle B.V. |
| Kantoor Kruijsen |
| Kennemer Wonen |
| Kleissen en Partners Oost bv |
| Lunet zorg |
| Maaskant Wonen |
| Meulen Projectontwikkeling BV |
| Mimi Stevens Vastgoed Consultancy |
| More for You B.V. |
| NADC |
| Nederlandse vereniging van ziekenhuizen (NVZ) |
| NVM |
| Oostelbos Van den Berg b.v. |
| Plegt-Vos Geelen |
| PMB Marsaki bv |
| ProjectManagement Bureau |
| SBM |
| Sebok Beheer Mij B.V. |
| Slokker Bouwgroep B.V. |
| SOR |
| Stichting ActiVite |
| stichting Habion |
| Stichting Havensteder |
| Stichting Zuidwester |
| Troostwijk Taxaties B.V. |
| Van Benthem & Keulen N.V. |
| VBI Verkoopmij BV |
| Vesteda Investment Management |
| Viattence |
| Vilente |
| Vitaal ZorgVast |
| ViVa! Zorggroep |
| VZG Nederland |
| WoonFriesland |
| Ymere |
Laatste nieuws
- 20-03-2026 16:10 Ambtenaar voor rechter om frauduleuze aankoop van gemeentegrond
- 20-03-2026 15:26 Wooncompagnie en Hollands Kroon tekenen voor 56 huurwoningen in Wieringerwerf
- 20-03-2026 14:27 Becis huurt kantoorruimte aan Schiefbaanstraat in Den Haag
- 20-03-2026 13:31 Kabinet trekt wet voor verbod op voorrang statushouders bij sociale huur in
- 20-03-2026 12:29 Waarom jij als vastgoedbelegger of projectontwikkelaar naar FinVast 2026 móét komen
- 20-03-2026 11:29 Ombudsman wil opheldering over fout in Amsterdamse erfpacht
- 20-03-2026 10:43 Eagle Real Estate koopt 65 appartementen in Enschede en Sommelsdijk
- 20-03-2026 10:15 Haarlemmermeer tekent met RPGroup voor Spoorzone Hoofddorp
- 20-03-2026 09:46 Afdeling bevestigt: Kortere afstand spuitzone tot woningbouw mogelijk
- 20-03-2026 09:36 Eindhoven zet stap naar 175 appartementen aan Kronehoefstraat
- 20-03-2026 09:20 GreenTree Properties koopt een nieuwe ontwikkellocatie in Amsterdam
- 20-03-2026 09:18 Topvacature: Regisseur Onderwijshuisvesting bij Sophia Scholen
- 20-03-2026 09:08 Expertnotitie: 'Residuele grondwaarde beste middel tegen grondspeculatie'
- 20-03-2026 08:54 Van Wijnen koopt woningbouwontwikkeling Harpertszpark in Dordrecht
- 20-03-2026 06:00 Victor van Bommel: ‘Door de focus op huurder als consument, stijgt onze cashflow met 25 procent’
- 19-03-2026 20:02 Corendon nieuwe exploitant W Hotel Amsterdam
- 19-03-2026 16:18 Le Boudoir by Niama huurt winkelruimte in Amsterdam
- 19-03-2026 15:39 Lonneke de Haan naar raad van commissarissen Compaen
- 19-03-2026 14:39 ECB houdt rente op 2 procent maar rekent op hogere inflatie door energieprijzen
- 19-03-2026 14:08 Eva Hekkenberg commissaris bij ASRE
- 19-03-2026 12:26 Bouwen het goedkoopst met klein ‘straatje erbij’ aan stads- en dorpsrand
- 19-03-2026 11:57 Transport & Lifting Twenthe huurt bedrijfscomplex in Holten
- 19-03-2026 11:10 Houten hoogbouw blijkt lastig te verzekeren
- 19-03-2026 10:45 Troostwijk versterkt taxatieteam met Soesja Zuiderwijk
- 19-03-2026 10:28 Gemeente Nijkerk koopt complex De Havenaer voor gebiedsontwikkeling
- 19-03-2026 10:17 PingProperties verkoopt winkelcentrum Carnisse Veste aan vermogensbeheerder KGAL








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.