Van vastgoedeigenaar naar vastgoedfinancier: een slimme verschuiving in de vastgoedmarkt
Nu de Wet betaalbare huur is ingevoerd en de eerste turbulentie is gaan liggen, wordt een duidelijke trend zichtbaar in de vastgoedmarkt: veel vastgoedbeleggers kiezen ervoor om hun panden te verkopen. De investeringen die zij in het verleden deden met het oog op een solide pensioen, blijken door overheidsingrijpen niet langer rendabel. Dit dwingt beleggers om op zoek te gaan naar alternatieve manieren om hun vermogen op te bouwen en veilig te stellen.
Een nieuwe strategie voor vastgoedbeleggers
De groep die het hardst wordt geraakt, bestaat voornamelijk uit ondernemers. Dit zijn zelfstandigen die jarenlang hebben geïnvesteerd in vastgoed als onderdeel van hun financiële strategie, met als doel een stabiel pensioen. Nu direct vastgoedbezit niet langer de meest aantrekkelijke optie is, zoeken zij naar nieuwe mogelijkheden om hun vermogen te laten renderen. Niet met de intentie om snel rijk te worden, maar om op een duurzame en verantwoorde manier hun financiële toekomst zeker te stellen.
Een logische stap binnen deze verschuiving is de transitie van vastgoedeigenaar naar vastgoedfinancier. Opvallend daarbij is dat deze investeerders niet kiezen voor een directe rol in het verstrekken van leningen, maar eerder voor een indirecte benadering.
Waarom indirect investeren in vastgoedfinanciering?
De reden voor deze indirecte aanpak is eenvoudig: expertise. Vastgoedfinanciering vergt diepgaande kennis van zowel de markt als de risico’s. Zoals in elke sector geldt ook hier: als je er zelf onvoldoende verstand van hebt, zorg dan dat je samenwerkt met de juiste specialisten.
Met de opkomst van niet-bancaire financieringsvormen zien we steeds vaker dat investeerders en ontwikkelaars elkaar direct weten te vinden, zonder tussenkomst van traditionele financiële instellingen. Dit biedt kansen, maar brengt ook risico’s met zich mee. In vastgoed kan een kleine inschattingsfout immers grote gevolgen hebben. Het is daarom cruciaal om te werken met betrouwbare partners die over de juiste kennis en ervaring beschikken.
Valkuilen in vastgoedfinanciering
Bij het financieren van vastgoed zijn er diverse valkuilen waar investeerders alert op moeten zijn. Denk bijvoorbeeld aan:
- Beoordeling van de leningnemer: Is deze financieel solide genoeg om de lening te dragen?
- Kennis en ervaring van de leningnemer: Heeft hij of zij de expertise om het vastgoedproject succesvol te realiseren?
- Kwaliteit van het vastgoedproject: Is het project haalbaar en financieel gezond?
Zonder gedegen screening en risicobeoordeling kan een investering al snel veranderen in een kostbare misrekening.
Zonder stress profiteren van de vastgoedmarkt
Door indirect te investeren in vastgoedleningen, kunnen beleggers profiteren van aantrekkelijke rendementen zonder de operationele lasten van direct vastgoedbezit. In samenwerking met een betrouwbare partij wordt geïnvesteerd in zorgvuldig gescreende leningnemers en projecten. Dit biedt niet alleen een solide rendement, maar ook gemoedsrust.
Voor veel voormalig vastgoedeigenaren is dit een interessante en logische volgende stap. Het stelt hen in staat om actief te blijven in de vastgoedmarkt en hun vermogen te laten groeien, zonder de zorgen en complexiteit van direct vastgoedbeheer. Daarmee wordt investeren in vastgoed niet alleen lucratief, maar ook weer leuk.
Over Fortus
Fortus is een vastgoedfinancier met jarenlange kennis en expertise in de vastgoedmarkt. Met een eigen vastgoedportefeuille, opgebouwd uit eigen ontwikkelingen, kent Fortus alle ins en outs van de markt. Zij financieren Nederlandse projectontwikkelaars die residentieel vastgoed toevoegen aan de koopmarkt.
Benieuwd naar hoe je kunt profiteren van deze nieuwe investeringskansen in de vastgoedmarkt? Bezoek de website van Fortus op www.fortus.nl voor meer informatie over de projectontwikkelingsobligaties en ontdek hoe we jou kunnen helpen met investeren in vastgoed.
Laatste nieuws
- 10-07-2026 15:35 Kabinet ondertsteunt acht AI-projecten voor snellere woningbouw
- 10-07-2026 15:13 Nieuwe supermarkt voor Aldi in Driebergen-Zeist
- 10-07-2026 15:02 Grote belangstelling voor woningportefeuilles: ‘Op veel portefeuilles zijn meerdere biedingen’
- 10-07-2026 14:26 Takko Fashion groeit naar meer dan 130 winkels in Nederland
- 10-07-2026 13:59 Duitse modeketen opent dit jaar nog vijf winkels in Nederland
- 10-07-2026 12:43 Coalitieakkoord Den Haag: 4.000 woningen per jaar, meer middenhuur en versoepeling bouwregels
- 10-07-2026 12:11 Hof Wonen en Mooiland vervangen 221 woningen in Haagse Spoorwijk
- 10-07-2026 11:41 Dartbedrijf bundelt vestigingen in nieuw te realiseren distributiecentrum met hoofdkantoor
- 10-07-2026 11:21 Principal koopt kantoor met datacenter in Utrecht voor 9 mln euro
- 10-07-2026 11:08 Drie retailtransacties aan de Vleesstraat in Venlo
- 10-07-2026 10:42 Montea bouwt warehouse van 67.400 m2 voor Bosch- en Siemensbedrijf
- 10-07-2026 10:17 Duinweide verkoopt Jumbo-supermarktlocatie aan Verenigd Beheer
- 10-07-2026 10:06 Forse toename faillissementen in vervoer en opslag
- 10-07-2026 09:54 Retail in de plint: ‘Kind van de rekening of een kans?’
- 10-07-2026 09:43 Schaalvergroting woningcorporatie hoeft afstand tot huurders niet te vergroten
- 10-07-2026 09:34 AM koopt Holiday Inn-locatie van Somerset Capital Partners
- 10-07-2026 07:00 Pararius: Uitpondgolf bereikt duurdere huursegmenten
- 09-07-2026 16:38 Poelmann van den Broek verhuist Amsterdams kantoor naar Rembrandttoren
- 09-07-2026 16:12 Havensteder draagt 1.000 woningen in Rotterdam-Zuid over aan Wooncompas
- 09-07-2026 15:29 CRA Vastgoed sluit zich aan bij Neprom
- 09-07-2026 14:49 CBRE versterkt retail leasing team
- 09-07-2026 14:25 OCP en GIC willen met derden doorgroeien naar platform van 10 mrd
- 09-07-2026 14:11 Dura Vermeer aan zet bij vernieuwbouw stadhuis Oldenzaal
- 09-07-2026 13:24 Consortium van particuliere beleggers koopt Haagse woningportefeuille van DWS voor honderden miljoenen
- 09-07-2026 12:35 Bas-locatie in Oud-Beijerland wordt woongebouw met 68 appartementen
- 09-07-2026 11:53 Bij commerciële vastgoedfinancieringen is de laagste rente lang niet altijd de beste keuze; Penny wise pound foolish!








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.