Investeringsplatform Brxs ontstaan uit frustratie: 'Jongeren willen ook in vastgoed investeren'
Na lancering binnen één dag al meer dan 100 investeerders
De ontwikkelingen op de woningmarkt maakt het steeds lastiger voor jongeren om mee te doen. Nieuwkomer Brxs vindt dat dat anders moet en probeert de markt toegankelijker te maken voor iedereen. Het bedrijf maakt het mogelijk om vanaf €100 te kunnen investeren in vastgoed. VJ sprak met oprichter Filip Nuytemans over hoe het idee is ontstaan en hoe ze dit gaan bewerkstelligen. Afgelopen donderdag is het platform gelanceerd.
Nuytemans: “Het idee is ontstaan uit frustratie. Mede-oprichter Amrita Ramsaransing en ik hebben een jarenlange passie voor vastgoed en willen er al heel lang graag in investeren, maar we hebben nooit de kans gehad om dat te doen. Een pand kopen kost veel geld, je moet er veel tijd insteken en het is minder makkelijk dan bijvoorbeeld aandelen kopen. Bij vastgoedinvesteringen kan dat maanden duren. Toen merkten we dat mensen in onze omgeving hier ook problemen mee hadden.”
Sindsdien heeft Nuytemans en Ramsaransing het hun missie gemaakt om vastgoedinvesteringen meer toegankelijk en betaalbaar te maken. Met zijn ervaring binnen startups als Uber en UberEATS heeft Nuytemans samen met zijn partner Brxs opgericht: “We hebben verschillende concepten uitgewerkt en heel veel aan customer-development gedaan. Zo zijn we met mensen om ons heen en jongeren in Amsterdam om de tafel gegaan over wat zij belangrijk vinden en hoe we ons platform het meest toegankelijk kunnen maken."
Brxs speelde bijvoorbeeld met het idee een traditioneel vastgoedfonds op te richten. Daarop kregen zij het commentaar dat de investeerder zich minder betrokken zou voelen. "Ons research liet zien dat jongeren zelf willen kiezen in welke panden zij investeren, dat maakt het persoonlijker en tastbaarder." Met het jongerenpanel is het idee om vanaf €100 investeringen mogelijk te maken tot stand gekomen. "Zo is Brxs eigenlijk geboren,” aldus de oprichter.
Dus, hoe werkt Brxs precies?
Brxs koopt woningen aan die geschikt en beschikbaar zijn voor verhuur. Via het platform kan iedereen van 18 jaar en ouder zelf een woning kiezen of een portfolio van woningen samenstellen waarin ze willen investeren en aangeven hoeveel ze willen inleggen. Ze kopen Brxs notes vanaf €100 per stuk en ontvangen per kwartaal een rente uitkering over deze obligatie. Brxs draagt zorg voor de juridische en financiële zaken en beheert de woningen, zodat de investeerders zich daar geen zorgen over hoeven te maken.
Het verdienmodel van Brxs is door onder andere een offering fee, een eenmalige betaling die al zit inbegrepen in de initiële investeringsbedrag. Daarnaast rekent Brxs de beheersvergoeding aan die automatisch wordt afgetrokken van de huurinkomsten. Tot slot is er ook een exit fee: als een pand uiteindelijk verkocht wordt, neemt Brxs een vergoeding van 1%. Dus als er geen winst is, zal er ook geen vergoeding voor Brxs zijn.
De woningmarkt voelt voor steeds meer mensen onbereikbaar. Om die markt eerlijker en moderner te maken, moeten er innovatieve oplossingen komen die passen bij de leefstijl en wensen van jongere generaties.
Meer gelijkheid op de woningmarkt
In de oververhitte woningmarkt is het niet meer vanzelfsprekend dat jongeren een eigen woning aankopen, laat staan dat zij kunnen investeren in vastgoed. Hierdoor profiteert dezelfde kleine groep van de voordelen op de woningmarkt.
In het persbericht van Brxs zegt Amrita Ramsaransing, mede-oprichter van Brxs: “De woningmarkt voelt voor steeds meer mensen onbereikbaar. Om die markt eerlijker en moderner te maken, moeten er innovatieve oplossingen komen die passen bij de leefstijl en wensen van jongere generaties. Met Brxs leveren we een belangrijke bijdrage. Vanaf 100 euro kan iedereen meedoen met een investering in een woning.”
Brxs is er niet alleen voor jonge en beginnende investeerders, maar ook voor huurders en voor buurtbewoners. Huurders krijgen bijvoorbeeld altijd de kans om te investeren en mee te profiteren van hun woning. Op termijn wil Brxs bovendien een vast percentage ‘Brxs notes’ exclusief beschikbaar stellen voor buurtbewoners. Zo profiteert de buurt ook mee van investeringspanden. Hiermee worden nieuwe groepen investeerders aangesproken zodat iedereen op een laagdrempelige manier kan bouwen aan hun financiële toekomst.
Filip Nuytemans: “We vinden het belangrijk dat iedereen eerlijke kansen krijgt op de woningmarkt. Met de woningen die we aankopen voor jonge investeerders concurreren we dan ook nadrukkelijk niet met starters en eengezinswoningen. We richten ons daarom specifiek op woningen die al zijn ontworpen voor co-living met meerdere huisgenoten en op woningen in het hogere prijssegment.”
Vote of confidence
Na de lancering van afgelopen donderdag kreeg Brxs al meer dan 100 investeerders. Nuytemans vindt de belangstelling mooi om te zien. “We hadden wel verwacht dat er een tiental mensen meteen zouden investeren. Maar 100? Dat is wel een enorme vote of confidence. Dat mensen in onze platform geloven doet ons erg goed. Hopelijk zijn de eerste investeringen binnen twee tot drie maanden vol.”
Brxs hanteert een maximum aan inleg. Per pand is dat €10.000, om ervoor te zorgen dat iedereen de kans krijgt en dat het pand niet door één partij of persoon opgekocht wordt. “Met het maximum proberen we dat een klein beetje te beperken.”
Brxs doet zelf de voorfinanciering van de panden. Daarvoor hebben ze een kredietlijn opgericht. “Als je dan een hypotheek hebt van 50 of 70% van de waarde, is je waardevermeerdering procentueel gezien ook een beter rendement. Maar zolang de panden nog niet volledig zijn uitverkocht aan individuele investeerders, steken we onze eigen Brxs-middelen in onze eigen kredietlijn.”
Allereerst blijven steden groeien en is er een trend richting urbanisatie. Steeds meer mensen trekken naar steden en dat zal de komende decennia ook niet veranderen.
Risico’s
Met elke investering komt natuurlijk risico’s. Volgens Nuytemans is Brxs daar heel transparant in. Hij noemt twee verschillende aspecten: op de lange termijn investeren op de potentiële waardevermeerdering of op korte termijn investeren in huurinkomsten. Op het eerste zit natuurlijk veel speculatie, niemand kan zeggen dat de waarde over 10 jaar zo veel omhoog gaat. Daarentegen is inleggen op huurinkomsten stabieler, hoewel eveneens niet zonder risico. De maandelijkse huuropbrengsten keert Brxs uit op kwartaalbasis aan alle investeerders.
De eerste woningen staan in Amsterdam en zijn vanaf afgelopen week beschikbaar om in te investeren. De startup breidt dit portfolio de komende maanden uit met woningen in binnen- én buitenland, met nadruk op grote steden in Europa. Door vooral in steden te investeren zijn de risico's ook lager, aldus Nuytemans. "Allereerst blijven steden groeien en is er een trend richting urbanisatie. Steeds meer mensen trekken naar steden en dat zal de komende decennia ook niet veranderen. Een woning in de stad is dan een iets veiligere belegging. Een ander aspect is dat wij ons porfolio willen diversifiëren met veel verschillende panden in Europese steden."
Nuytmemans wordt enthousaist van de reacties die hij na de lancering heeft gekregen. "Jongeren vinden het fantastisch dat er een platform bestaat dat hun eindelijk de kans geven om in vastgoed te investeren. Daar doen we het natuurlijk voor!"
Laatste nieuws
- 10-02-2026 19:48 Waarom jij als vastgoedbelegger of projectontwikkelaar GRATIS naar FinVast 2026 móét komen
- 10-02-2026 17:22 Almere wil in Overgooi 3.000 woningen toevoegen
- 10-02-2026 16:20 Bouwinvest verkoopt 579 woningen aan Grouwels
- 10-02-2026 16:14 Koper voor Leen Bakker en Kwantum
- 10-02-2026 15:20 Kom gratis naar de jaarlijkse Eindhovense Vastgoedborrel (12 maart)
- 10-02-2026 15:14 Levitudo koopt voormalige tennishal in Wormerveer
- 10-02-2026 15:04 Archeologisch onderzoek op locatie Flora Campus Westland noodzakelijk
- 10-02-2026 14:51 Timpaan tekent voor 149 woningen in Heemstede
- 10-02-2026 13:35 Storm over jaarcijfers Wereldhave: ‘Onderliggende huurmarkt is sterker dan we hadden verwacht’
- 10-02-2026 13:09 Nederlandse woningverkopen BPD stabiel in 2025
- 10-02-2026 12:12 Hogere opname kantoorruimte in Amsterdam en Rotterdam, daling in Den Haag
- 10-02-2026 11:24 Rik Noom van C&W naar City Real Estate
- 10-02-2026 11:15 Nieuwe directeuren voor Re:born Hospitality
- 10-02-2026 11:02 Eén op de vijf VvE’s heeft te weinig reserves voor noodzakelijk onderhoud
- 10-02-2026 10:45 Abercrombie & Fitch opent nieuwe vestiging in Kalverstraat
- 10-02-2026 10:18 Norrsken Foundation vestigt zich in Van Gendthallen Amsterdam
- 10-02-2026 10:00 LVDH Finance organiseert derde editie Dag van de Intermediair op Paleis Soestdijk
- 10-02-2026 10:00 Circle Living: Het circulaire, duurzame antwoord op elke huisvestingsvraag
- 10-02-2026 10:00 NIBC Bank & Magis Real Estate: Van verouderd kantoorgebouw naar bruisende studenten community
- 10-02-2026 09:57 Van Rossum Ingenieurs huurt in De Entrée in Amsterdam Zuidoost
- 10-02-2026 09:36 Medewerkers van vastgoedbedrijven hebben de meeste mogelijkheden om thuis te werken
- 10-02-2026 09:20 Omgevingsvergunning Priba Den Haag na 1273 dagen onherroepelijk
- 10-02-2026 06:00 Opschaling industriële bouw: 'Sommigen vinden het verlies van regie doodeng'
- 09-02-2026 15:31 Beter Bed huurt winkelruimte in Lelystad
- 09-02-2026 14:01 4.580 woningen in Nieuw-Vennep West: Aandeel betaalbare woningen hoger dan gemeentelijke norm
- 09-02-2026 12:56 Vidomes neemt 86 sociale huurwoningen in Delft over van Bergopwaarts








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.