Investeren in Rotterdam? Verhuren aan expats!
De huizenprijzen stijgen. Niet alleen op Rotterdam Noord worden de woningen steeds duurder, ook op Rotterdam Zuid zijn de aankoopprijzen gestegen. Om een goed rendement te halen is het belangrijk om te kijken aan welke doelgroep u een woning wilt verhuren. Een woning aankopen in een hoger segment en verhuren aan expats kan rendement technisch interessant zijn, schrijft Esther Dekker van Max Property Fund BV.
Verhuren aan expats
Naast particulieren telt Rotterdam ook veel expats. Met het aantrekken van de zomerperiode is ook het expat-seizoen weer geopend. Veel expats zoeken vast voor de periode vanaf augustus of september geschikte woonruimte. Doorgaans zoeken zij woonruimte voor de periode van ongeveer 12 maanden. Meestal loopt dit uit naar 18 maanden.
Welke wijken zijn voor expats interessant?
Uiteraard zijn de woontorens immens populair. Maar heeft u een bepaald rendement in gedachte dat u minimaal wilt halen, dan komt u met de aankoop van een appartement in een woontoren vaak niet uit. Het is dan juist de kunst om naar wijken rondom het centrum te kijken. Wijken zoals bijvoorbeeld het Lage Land en Prinsenland zijn erg populair. Maar ook woonwijken rondom internationale scholen zoals Hillegersberg en Provenierswijk zijn goede locaties.
Wat voor soort objecten zijn interessant?
Expats kijken doorgaans naar 2 soorten objecten. Enerzijds is er een groep die het gemak en de luxe wil van een woontoren. Parkeren in de garage, direct in de lift en binnen 2 minuten sta je in het appartement met vaak waanzinnig uitzicht. Deze woontorens moeten in de regel gemeubileerd zijn.
De andere groep kijkt naar appartementen in buitenwijken of eengezinswoningen. Deze hoeven niet altijd gemeubileerd te zijn. Wel is het een pre als de parkeergelegenheid goed is en er een lift aanwezig is.
Rotterdam Expat Centre
Rotterdam wordt voor expats steeds populairder. Begin januari van dit jaar heeft de gemeente Rotterdam een nieuwe website gelanceerd gericht op deze doelgroep in Rotterdam. Via dit platform krijgen alle expats in Rotterdam informatie over onder andere wonen en werken in Rotterdam. Daarnaast wordt er door de gemeente Rotterdam erg veel gedaan aan marketing om steeds meer internationale bedrijven en expats aan te trekken.
Het artikel is geschreven door drs. Esther Dekker, vastgoed directeur Max Property Fund B.V. en specialist op het gebied van vastgoed en verhuur in Rotterdam.
Over Esther Dekker: "Ruim 10 jaar geleden zette ik mijn eerste stap in de vastgoedwereld. Als Master of Science (MSc) kreeg ik de kans om meer dan een jaar lang onderzoek te doen naar huisvestingsbeleid in Nederland. Huisvestingswetten, huisvestingsverordeningen, vergunningen ect. Niets is mij vreemd in deze dynamische markt. De combinatie tussen theoretische kennis en veel praktijkervaring in de Rotterdamse Vastgoedmarkt maakt dat ik op vele vastgoed vlakken professioneel advies kan geven en actief mee kan denken in de wensen van vastgoedbeleggers. Zowel op praktisch niveau als op strategisch niveau."
Wilt u meer weten over investeren in ons vastgoedfonds? Neem dan gerust een kijkje op www.maxpropertyfund.com/vastgoedjournaal. Tevens kunt u een persoonlijke afspraak maken met een van onze adviseurs.
Laatste nieuws
- 16-03-2026 16:03 'Meeste bedrijventerreinen niet klaar voor extremer weer'
- 16-03-2026 15:35 Chinees speelconcept Mini Masters huurt in Waddinxveen
- 16-03-2026 15:29 Hilversum zet stap naar 231 woningen in Geuzenpark
- 16-03-2026 15:21 Meer regels, minder huurwoningen: waarom vastgoedbeheerder City Estate juist nu kansen ziet
- 16-03-2026 14:57 Roermond wil leeg Belastingkantoor inzetten voor Eindhovense studenten
- 16-03-2026 14:34 Sojubar huurt horecaruimte in Stadshart Amstelveen
- 16-03-2026 14:03 Rotterdam versnelt optoppen met soepeler regels
- 16-03-2026 11:55 NDRP Real Estate breidt uit met investment management-platform
- 16-03-2026 11:11 Groningen wil wijk De Nieuwe Held uitbreiden naar 1.850 woningen
- 16-03-2026 11:00 Nestr Smart Finance moderniseert en versnelt het acceptatieproces met LendLeap
- 16-03-2026 11:00 Topvacature: Senior projectontwikkelaar bij Mahler Vastgoed Ontwikkeling
- 16-03-2026 10:57 Jagersvereniging huurt kantoorruimte in Baarn
- 16-03-2026 10:42 Stoneweg koopt gekoeld logistiek complex in Waddinxveen
- 16-03-2026 10:20 Samenwerking van Duncan Stutterheim met SOM en Minerva Development voor Sloterdijk
- 16-03-2026 09:52 Hypotheekrentes stijgen door oorlog in Iran
- 16-03-2026 09:04 Wanneer is bij erfpachtwijziging overdrachtsbelasting verschuldigd?
- 16-03-2026 06:00 To Be At bouwt ecosystemen rond woongebouwen: ‘Het liefst al vóór de oplevering’
- 16-03-2026 06:00 Wethouder new town Capelle: ‘Ik ben geen voorstander van het bouwen van tien nieuwe steden’
- 13-03-2026 15:48 Eindhoven zet in op 5.400 studentenwoningen met Beethoven-geld
- 13-03-2026 14:25 Presenteer uw bedrijf op COMVAST – sluit aan bij het Regio-Paviljoen
- 13-03-2026 13:26 Jaap van der Bijl (Altera): ‘Vaak wordt vergeten dat wij woningbouw mogelijk maken’
- 13-03-2026 13:21 Cepezed ontwerpt nieuw collectiecentrum in Deventer
- 13-03-2026 13:05 Gemeente Rotterdam verkoopt Maassilo aan Maassilo / Now&Wow
- 13-03-2026 11:57 Fortus vastgoedfondsen huurt kantoorruimte van Amsterdam Marina
- 13-03-2026 11:34 Savills-onderzoek: Onveilig gevoel raakt verblijfsduur en gebruik van voorzieningen
- 13-03-2026 10:54 WP Retail Invest en gemeente Duiven tekenen anterieure overeenkomst voor winkelcentrum in Duiven

.jpg)






Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.