‘We bieden de werknemers van multinationals een landingsplek’
De arbeidsmarkt wordt steeds internationaler. Er is veel vraag naar tijdelijke huisvesting voor internationals. Servicedapartments.nl biedt ze onderdak totdat ze een reguliere woning hebben gevonden. ‘’Het is een eerste landingsplek voor een doelgroep die de Nederlandse economie nodig heeft.’’
VJ sprak met Michael Berendsen, die samen met Jouke Baaima het innovatieve boekingsplatform ServicedApartments.nl opzette. Het ontstond vanuit Corporate Housing Factory, een aanbieder van serviced apartments voor corporate klanten waarvan Berendsen en Baaima tevens eigenaar zijn. Meer dan 50 partijen hebben zich aangesloten bij ServicedApartments.nl en het heeft momenteel een aanbod van ruim 7.000 appartementen in heel Nederland.
Meerdere opties per stad of regio
‘’Corporate Housing Factory ontstond in 2013 met zo’n 160 appartementen en vandaaruit hebben we onze portefeuille verder uitgebreid’’, vertelt Berendsen. ‘’Onze appartementen zitten in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Eindhoven. We zijn huisvestingspartner voor grote multinationals en werken samen met bijna alle relocators. We merkten al gauw dat we in ons eentje niet altijd voldoende huisvestingsopties in een stad of regio konden bieden aan zulke grote partijen.’’
Al snel wendde Corporate Housing Factory zich daarom tot andere verhuurders van appartementen, om een alliantie te vormen en zo het personeel van multinationals toch op te kunnen vangen. Zo ontstond ServicedApartments.nl. ‘’We verwachten van al onze partners een hoge standaard. Dat betekent dezelfde werkwijze: snelle opvolging van aanvragen, een uitstekende service en een hoog kwaliteitsniveau. Het product dat wij aanbieden is hierdoor altijd van een bepaalde kwaliteit. Het is een appartement mét keuken en alles wat je verder nodig hebt voor een comfortabel verblijf; heel anders dan een hotelkamer.’’
Vorig jaar publiceerde VJ twee interviews met Corporate Housing Factory:
- Populairder dan ooit: 'short stay' huisvesting voor expats
- Vier misvattingen over 'short stay' huisvestingPionier
Waar de markt van serviced apartments voor corporate klanten al decennialang in Amerika en Azië bestaat, is het in Nederland pas sinds een paar jaar sterk in opkomst. Corporate Housing Factory heeft zich daarbij opgeworpen als pionier en trekt de kar in Nederland. Berendsen bevindt zich een groot deel van het jaar in het buitenland om te praten met multinationals die zich in Nederland (willen) vestigen.
‘’Wij verhuren hoofdzakelijk aan corporate klanten. Onze partners kunnen door zich aan te sluiten bij ServicedApartments.nl profiteren van een extra afzetkanaal naast het toerisme, en ze hoeven daar eigenlijk niets voor te doen behalve zich te conformeren naar onze eenduidige werkwijze’’, legt Berendsen uit.
Geen doorsnee boekingsplatform
ServicedApartments.nl is een ‘one stop shop’ waar de vraag van multinationals wordt gebundeld en weer verdeeld - een spin in het web. Het platform werpt zich zo op als dé partner voor multinationals en relocators voor tijdelijke huisvesting in Nederland. ‘’Doordat een groot aantal aanbieders is aangesloten - en de werkwijze en standaard overal hetzelfde is - maakt dat het veel makkelijker voor internationals om zich hier te vestigen.’’
Onduidelijk beleid
Helaas is er is veel onduidelijkheid met betrekking tot het short stay beleid in de verschillende gemeenten. ‘’Het is jammer dat short stay in beleid niet duidelijk wordt verdeeld over de vrijetijdsmarkt en de zakelijke markt. Nu werkt regelgeving gericht op het intomen van toerisme ook beperkend voor onze doelgroep, die duidelijk anders is’’, sluit Berendsen af.
Laatste nieuws
- 28-04-2025 06:00 Veranderende markt noopt ontwikkelende bouwers tot centrale versterking van ontwikkelactiviteiten
- 25-04-2025 16:38 Kabinet trekt 2 miljard uit voor startpakket stikstof
- 25-04-2025 15:56 Kabinet breidt stroomnet versneld uit, elektriciteitskosten voor industrie verlaagd
- 25-04-2025 14:11 Bezwaren tegen zestig woningen afgewezen door Raad van State
- 25-04-2025 13:52 Meierijstad maakt stedenbouwkundig plan voor nieuwe woonwijk met 600 woningen
- 25-04-2025 10:42 Provincie Drenthe gaat zich inzetten voor toekomstbestendige bedrijventerreinen
- 25-04-2025 10:23 Coolblue verlengt huur hoofdkantoor Central Plaza Rotterdam
- 25-04-2025 09:37 URW boekt stabiele omzet in eerste kwartaal 2025
- 25-04-2025 09:33 Winst WDP stijgt met 12 procent in eerste kwartaal
- 25-04-2025 08:56 Lochem onderzoekt bouw 250 woningen
- 25-04-2025 08:32 Heijmans trekt in eerste kwartaal lijn van 2024 door
- 25-04-2025 06:00 'Door perfect storm op de woningmarkt verdwijnen er steeds meer studentenkamers'
- 24-04-2025 17:08 Minister neemt al de eerste adviezen van Stoer over
- 24-04-2025 15:51 Tweede Kamer verwerpt initiatiefwet huurbevriezingen
- 24-04-2025 15:50 Gemeente Weert geeft goedkeuring voor bouw 80 woningen bij Stramproy
- 24-04-2025 15:29 Duizend woningen in Tilburgse Stappegoor-gebied
- 24-04-2025 14:57 Ooijevaar bouwt houten appartementengebouw voor Stek
- 24-04-2025 14:46 Citystone en Oegstgeest tekenen overeenkomst voor 160 woningen
- 24-04-2025 13:39 Woontop-partners: 'Politiek heeft niet nagedacht over consequenties huurbevriezing'
- 24-04-2025 13:17 Het shortstaycontract: de uitkomst voor tijdelijke verhuur van woonruimte of een juridisch mijnenveld?
- 24-04-2025 12:27 Welzijn haalt uit naar coalitiepartijen over huurbeleid in Voorjaarsnota
- 24-04-2025 12:25 Economische groei vier grote steden sterker dan rest van Nederland
- 24-04-2025 11:48 Woede in Tweede Kamer over compensatie huurbevriezing, nog onduidelijkheid over welke huren worden bevroren
- 24-04-2025 11:47 Daymakers huurt kantoorvilla in Utrecht van Bridges Real Estate
- 24-04-2025 11:01 Van Draeckeburgh over Subsidieregeling Duurzaam Maatschappelijk Vastgoed 2025
- 24-04-2025 11:00 Acht nieuwe uitbreidingslocaties in provincie Utrecht
Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.