THIS. verandert Buiksloterham van bedrijventerrein in een circulaire stadswijk
Onder de naam THIS., realiseren DW Property (voorheen Reggeborgh Vastgoed) en RED Company in Amsterdam-Noord aan de kop van Buiksloterham een mixed use plan waar wonen, werken en voorzieningen samenkomen met uitzicht op het IJ. Onlangs werd het startsein gegeven voor de realisatie. Het plan zal naar verwachting begin 2025 worden opgeleverd.
THIS., betreft de transformatie van een industriegebied naar een groene en gezonde woon-, werk- en leefomgeving. Het plan is ontworpen door Powerhouse Company en bestaat uit een high-end kantoor van ruim 8.500 m2 v.v.o.,217 appartementen, horeca, parkeervoorzieningen en een gezamenlijke binnentuin. De gebouwen worden verbonden door een groen landschapspark, ontworpen door Delva Landschape Architects. De bouw is in handen van Bouwbedrijf Wessels Rijssen - een VolkerWessels onderneming.
Betaalbare woningen
Twee woongebouwen met in totaal 76 sociale huurappartementen zijn verkocht aan Woonstichting Lieven de Key. De sociale huurappartementen zijn één- en tweekamerwoningen en worden tussen de 38 m² en 58 m² groot en zullen worden verhuurd aan starters op de woningmarkt. THIS. geeft daarmee antwoord op de almaar toenemende vraag naar goede, duurzame en betaalbare woningen in Amsterdam. Eelco Siersema, directeur Vastgoed van Lieven de Key: “Fijn dat dankzij deze ontwikkeling woonstarters de kans krijgen om in THIS. hun wooncarrière te beginnen. Dit woonconcept draagt bij aan onze ambitie om Amsterdam toegankelijk te maken en te houden voor de jonge woonstarter met een kleine beurs.
De drie gebouwen, bestaande uit een kantoorgebouw en twee woongebouwen, aan het IJ (zie hoofdfoto) worden door de hoogwaardige architectuur een verrijking voor de stad Amsterdam.
Kantoor
Het kantoorgebouw THIS. zal een unieke kantoorervaring bieden waarbij flexibiliteit, gezondheid en ontmoeten centraal staan en daarbij perfect aansluit bij de veranderende werktrends. Een plek waar gezondheid één van de drijvende principes is dankzij een groen atrium en hoogwaardige klimaat- en ventilatiesysteem. Dit is ook terug te zien in ambities op het gebied van duurzaamheid en gezondheid: WELL Gold en BREEAM Excellent. Ook zorgt het veelvoud aan voorzieningen - dakterras, café en restaurant - ervoor dat THIS. naast een state-of-the-art kantooromgeving ook een echte ontmoetingsplek wordt. “Met een omvang van ruim 8.500 m2 v.v.o. en ruime, open vloeren zorgt THIS. voor veel flexibiliteit en mogelijkheden. Gecombineerd met panoramisch uitzicht over Amsterdam is THIS. the place to be", aldus Guus Tennekes, RED Company
141 vrije sectorhuurappartementen aan de waterkant
De twee woongebouwen naast het kantoor bestaan uit 141 vrije sectorhuurappartementen en diverse gemeenschappelijke voorzieningen waar mensen kunnen ontspannen of elkaar ontmoeten. De bovenste etage wordt ingericht als gedeelde werkruimte en shared dining- and livingroom. Mensen kunnen op het rooftop terrace genieten van het uitzicht over het IJ, het centrum en de Houthavens. De appartementen zijn door de variatie in grootte aantrekkelijk voor zowel starters als gezinnen en/of senioren. De vrije sector huurappartementen worden toegevoegd aan de woningportefeuille van DW Property.
De ontwikkelaars hebben een bijzonder gezonde, duurzame en inclusieve woon- en werkomgeving ontworpen Daarbij zijn ze de nodige uitdagingen niet uit de weg gegaan: een lage EPC eis, klimaatbeheersing, waterberging en een duurzaam WKO-systeem gecombineerd met stadsverwarming. Dit was nooit gelukt zonder het betrokkenheid van partners en het projectteam van de Gemeente Amsterdam. Rinze Hartelman, DW Property.
Hoofdfoto: drie gebouwen aan de waterkant, bestaande uit een kantoorgebouw en twee woongebouwen met 141 vrije sectorhuurappartementen (de woongebouwen met de sociale huurwoningen bevinden zich hierachter).
Laatste nieuws
- 03-04-2026 16:33 'Peek & Cloppenburg vertrekt mogelijk uit monumentaal pand op de Dam'
- 03-04-2026 16:02 EY verlengt huur bij Edge in Cross Towers op Amsterdamse Zuidas
- 03-04-2026 14:57 Nieuwe huurcontracten en verlengingen voor winkelcentrum Makado Beek in Beek
- 03-04-2026 14:15 Braintown koopt retailpark AaBe Fabriek in Tilburg van Savills IM
- 03-04-2026 11:30 'Het plan klopte, de omstandigheden niet' – transformatielessen in Schiedam
- 03-04-2026 11:20 Leegstand in België blijft stijgen
- 03-04-2026 10:23 Zuidas: Van zakelijke droom van de jaren negentig naar een wijk die nog altijd zoekt naar zichzelf
- 03-04-2026 10:00 Topvacature: Accountmanager bij Mosaic World
- 03-04-2026 10:00 Tussen financiering en executie: Waarom de executieveiling een structureel onderdeel is van vastgoedfinanciering
- 03-04-2026 09:49 Investeerders geven Vesteda uitstel in redemptieproces
- 03-04-2026 09:08 VEH: 'Makelaar heeft de plicht om funderingsrisico vóór een bod te delen'
- 03-04-2026 06:00 ‘Van ongewenst jongetje in de klas naar samenwerkingspartner’: Zo veranderde het vak van de financieringsintermediair
- 03-04-2026 00:10 Hypotheekaanvragen stabiliseren, huizenkopers zijn terughoudend geworden
- 02-04-2026 17:49 'Netcongestie regelrechte crisis voor woningbouw' Netbeheerders, gemeenten en markt vragen om crisisaanpak
- 02-04-2026 17:38 Particuliere belegger verhuurt distributiecentrum in Tilburg aan Amerikaans techbedrijf
- 02-04-2026 16:06 Aantal bezoekers van winkelstraten daalt in eerste kwartaal
- 02-04-2026 15:19 ERA Contour wint tender voor 867 woningen in Den Haag Zuidwest
- 02-04-2026 14:47 Woningcorporatie Area krijgt nieuwe voorzitter van raad van commissarissen
- 02-04-2026 14:08 Mogelijk Vastgoedfinancieringen breidt uit naar Duitsland; nieuwe kansen voor ondernemers en investeerders
- 02-04-2026 14:06 Particuliere belegger koopt Jumbo in Mook en KFC in Cuijk
- 02-04-2026 12:18 Overname Leen Bakker en Kwantum is afgerond
- 02-04-2026 12:02 Vesteda trekt nieuwe voorwaarden voor obligatiehouders in na gebrek aan steun
- 02-04-2026 11:41 Adelaer Financial Architects viert 10-jarig jubileum
- 02-04-2026 11:35 Liander zet megatender uit voor 750 MW flexibel vermogen tegen netcongestie
- 02-04-2026 11:27 Drees & Sommer Nederland benoemt Roelien de Haas tot commercial director
- 02-04-2026 11:16 Provincie Zuid-Holland zet in op ‘bedrijfje erbij’



.jpg)
.jpg)
.jpg)


Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.