Fysieke beleving blijft belangrijk bij winkelen
De focus mag op het ogenblik dan wel heel erg liggen op webwinkelen; het wil niet zeggen dat fysiek winkelen uit de tijd is. Integendeel. En wie op koopzondagen wel eens in de binnensteden komt zal het meteen beamen: volop mensen die niet alleen kijken, kijken, maar ook kopen. Kortom, in de retail liggen nog volop kansen. Want mensen blijven gehecht aan de daadwerkelijke beleving van het winkelen.
Het betekent ook dat er niet alleen maar logistieke centra voor e-commerce worden gebouwd, maar ook nog steeds in fysieke winkels wordt geïnvesteerd om de beleving zo fris mogelijk te houden.
Iemand die hier alles van weet is Kees Ouwendijk, directeur van Gebr. Ouwendijk, een puur Rotterdamse aannemer die begin dit jaar niet alleen precies 100 jaar bestond (“Opgericht 1 januari 1919 door mijn opa Cornelis en zijn broer Willem, en daar ben ik heel trots op!”), maar die sinds kort deel uitmaakt van Koers Groep. Gebr. Ouwendijk is al enkele decennia gespecialiseerd in het verbouwen en onderhouden van winkelpanden.
Snel schakelen, flexibel
Dat blijkt, inderdaad, een echt specialisme te zijn. Misschien niet eens zozeer door het specifieke vakmanschap dat nodig is, als wel door de speciale houding die je moet hebben. Je zou deze mentaliteit in de eerste plaats met het meest bekende Rotterdamse cliché kunnen omschrijven als ‘niet lullen, maar poetsen.’
Kees Ouwendijk, 67 inmiddels, maar nog steeds alive and kicking en dagelijks op pad, kan er smakelijk over vertellen: “Wij werken vooral voor winkelformules op A-locaties, dure plekken dus qua vierkante meter huur. Het betekent dat een verbouwing of restyling altijd supersnel moet gebeuren, want elke sluitingsdag vanwege een verbouwing kost een hoop geld. Wij moeten daarom in de eerste plaats heel snel kunnen schakelen, maar ook flexibel zijn omdat er op het laatste moment nog vaak veel wijzigingen zijn. Het komt er daardoor soms op neer dat we bijvoorbeeld zaterdagsmiddags, als de laatste klant naar buiten gaat, met een team naar binnen gaan en meteen aan de slag gaan. Dan wordt er doorgewerkt tot zondagavond, waardoor de winkel op maandagochtend weer open kan!”
Die Rotterdamse hands-on mentaliteit zorgt ervoor dat verschillende winkelketens, zoals vanHaren, al jarenlang vaste klant zijn van Gebr. Ouwendijk. “We doen voor vanHaren al heel lang het onderhoud, de restyling en de verbouwing van winkels. Daarnaast zijn we trouwens ook de huisaannemer van Rotterdam The Hague Airport. Dat is natuurlijk ook een opdrachtgever waar we heel trots op zijn.”
Onderdeel Koers Groep
“Wij verrichten onze werkzaamheden natuurlijk niet in ons eentje, maar met verschillende partners in bouwteamverband. Waarbij het altijd enorm belangrijk is, gezien de korte tijd waarin een klus geklaard moet worden, dat je goed met elkaar overlegt en wat voor elkaar over moet hebben.”
Sinds vorig jaar is Gebr. Ouwendijk onderdeel van Koers Groep. De overname vond plaats omdat Kees Ouwendijk geen opvolger had binnen het bedrijf, waardoor hij om zich heen ging kijken en zodoende bij Koers terecht kwam.
Een logische keuze want net als Gebr. Ouwendijk is Koers een van oorsprong Rotterdams familiebedrijf. Beide bedrijven profiteren van synergie op velerlei gebieden.
Kees Ouwendijk: “Door de overname is niet alleen de continuïteit van onze activiteiten gewaarborgd, maar kunnen we onze klanten ook beter landelijk van dienst zijn omdat Koers Groep diverse vestigingen heeft. Daarnaast heeft Koers ook een 24-uurs service. Ik blijf met plezier nog een paar jaar leiding geven bij Gebr. Ouwendijk, zodat de continuïteit ook in dat opzicht is gewaarborgd.”
Meer weten?
Bent u ook geïnteresseerd in de wijze waarop Koers Groep winkelketens zoals vanHaren ondersteunt bij onderhoud, restyling en verbouwingen? Neem dan contact op met Roland van der Hoek, commercieel manager bij Koers Groep. U kunt hem telefonisch bereiken op 088 0990220 en 06 51517087, of via de mail: rolandvanderhoek@koers.com.
Laatste nieuws
- 15-07-2026 16:22 Eqwal Ability huurt kantoorgebouw in Delft van gemeente
- 15-07-2026 15:07 Linq bouwt 71 houten woningen in Utrechtse wijk Haarrijn
- 15-07-2026 14:41 IWG opent Regus-locatie in Orato Offices Amsterdam
- 15-07-2026 14:00 IPP Haaglanden koopt De Martinifabriek in Rijswijk
- 15-07-2026 13:53 Harold de Witte naar Juffer Vastgoed
- 15-07-2026 12:44 Blauwhoed wint tender in Zoetermeer
- 15-07-2026 12:40 New York zet bouw hyperscale-datacenters jaar stil
- 15-07-2026 11:58 Wernink (ACE): ‘Kantoren steeds meer visitekaartje, mixed-use werkt niet voor iedereen’
- 15-07-2026 11:46 Bestemmingsplan voor 350 woningen aan Leidse Watergeuskade definitief
- 15-07-2026 11:00 Woningbouw Carnisse Eiland in Rotterdam wordt minstens 15 mln euro duurder
- 15-07-2026 10:32 NSI verlaagt winstverwachting door trage verhuur
- 15-07-2026 09:56 Q Hospitality Group neemt exploitatie Hotel Monastère in Maastricht over
- 15-07-2026 09:34 Peter Klevering divisiedirecteur Vastgoed bij Dura Vermeer
- 15-07-2026 09:29 EIB: Orderportefeuilles in bouw lopen verder op
- 15-07-2026 09:15 Aedifica koopt woonzorgcomplex Sinnehiem in Haulerwijk van Habion
- 15-07-2026 09:09 'Voorzichtigheid blijft vastgoedmarkt bepalen'
- 15-07-2026 08:56 Facima Nederland huurt kantoorvilla in Rotterdam
- 15-07-2026 06:00 Huib Boissevain: 'Minder politieke reflex, meer economische rationaliteit'
- 14-07-2026 16:58 Winkelruimte aan de Rozengracht Amsterdam verhuurd
- 14-07-2026 16:46 Kabinet investeert 420 mln euro extra in ouderenhuisvesting
- 14-07-2026 15:55 Sporttechbedrijf huurt in A-Factorij in Schinkel District in Amsterdam
- 14-07-2026 15:40 Particulier koopt beleggingsobject aan Emmastraat in Arnhem
- 14-07-2026 15:31 DHS koopt kantoorgebouw van 7.000 m2 in Den Haag
- 14-07-2026 15:10 Piet Adema keert terug als interim-voorzitter bij WoningBouwersNL
- 14-07-2026 13:35 Ook voor Henk Harms moet de uitkomst van een integriteitsonderzoek tellen
- 14-07-2026 12:55 Lotte van Basten Batenburg verantwoordelijk voor grondzaken en Kavish Partiman voor volkshuisvesting in Den Haag






Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.