Van leegstand naar nieuwe waarde: De groeiende rol van herontwikkeling in bestaand vastgoed
Succesvolle herontwikkeling begint met maakbaarheid. Bulsink brengt ontwikkeling, engineering en uitvoering vanaf dag één samen.
Herontwikkeling vraagt om meer dan een goed plan. Het vraagt om partijen die ontwikkeling, engineering en uitvoering vanaf de eerste fase met elkaar verbinden. Vanuit Bulsink Bouw & Ontwikkeling wordt gewerkt aan nationale en internationale hotel-, kantoor-, herontwikkelings- en transformatieprojecten waarin technische complexiteit, maatwerk en integrale projectsturing samenkomen.
Naast Bulsink Bouw & Ontwikkeling realiseert het bedrijf met Bulsink Retail projecten voor vooraanstaande internationale retail- en leisuremerken. Waar retailprojecten vragen om snelheid, flexibiliteit en schaalbaarheid, richt Bulsink Bouw & Ontwikkeling zich op nationale en internationale projecten waarin technische complexiteit, maatwerk en integrale projectsturing samenkomen.
Volgens Antoine Bulsink versterken die werelden elkaar. De ervaring die in de afgelopen jaren is opgebouwd in complexe bouw- en uitvoeringsprocessen vormt ook binnen transformatie- en herbestemmingsopgaven een belangrijke meerwaarde. ‘De opgave wordt steeds complexer. Juist daarom is het belangrijk dat ontwikkeling, techniek en uitvoering niet los van elkaar worden georganiseerd. Door die disciplines vanaf het begin samen te brengen, ontstaan projecten die niet alleen ambitieus zijn, maar ook daadwerkelijk gerealiseerd kunnen worden.’
De woningopgave wordt vaak gekoppeld aan nieuwbouw. Tegelijkertijd neemt de druk op beschikbare ruimte toe en veranderen kantoren, winkels en andere commerciële gebouwen steeds vaker van functie. Daardoor verschuift de aandacht steeds nadrukkelijker naar herontwikkeling van bestaand vastgoed.

Sfeerimpressie Geldropseweg Eindhoven
Maakbaarheid als vertrekpunt
Volgens Koen van Tartwijk, Operations Director bij Bulsink, ligt de uitdaging daarbij niet alleen in het ontwikkelen van een goed plan, maar vooral in het realiseren ervan. ‘Veel plannen zien er goed uit op papier, totdat de bestaande constructie de grenzen bepaalt. Juist daarom wil je als ontwikkelende bouwer vroegtijdig betrokken zijn bij een project. Alleen dan kun je technische haalbaarheid, planning en uitvoering goed borgen.’
Waar herontwikkeling vroeger vaak werd gezien als een ontwerpopgave, draait het vandaag de dag steeds vaker om uitvoerbaarheid. Bestaande gebouwen brengen hun eigen technische en ruimtelijke randvoorwaarden met zich mee. Constructies, installaties, regelgeving en budget bepalen uiteindelijk welke mogelijkheden er daadwerkelijk zijn. ‘Daarom brengen wij ontwikkeling, engineering en bouw vroeg in het proces samen. Dat zorgt voor betere beslissingen en meer grip gedurende het hele traject’, zegt Van Tartwijk.
Voor vastgoedeigenaren, beleggers en ontwikkelaars ontstaat daarmee al vroeg duidelijkheid over haalbaarheid, investeringen en uitvoering. Juist in een markt waarin snelheid, zekerheid en risicobeheersing steeds belangrijker worden, wint die integrale aanpak aan betekenis.
Herontwikkeling in de praktijk
Die ontwikkeling vertaalt zich inmiddels in uiteenlopende projecten door heel Nederland. Aan de Geldropseweg in Eindhoven transformeerde Bulsink onlangs een voormalig kantoorpand met commerciële plint naar vierentwintig moderne appartementen.
In Tilburg transformeert Bulsink met De Pieter voormalige commerciële ruimtes naar achttien duurzame stadsappartementen en twee kantoorruimten. De eerste appartementen zijn inmiddels opgeleverd. Ook in Waalwijk start binnenkort de transformatie van een voormalig kantoorpand naar negentien appartementen. Daarnaast werkt Bulsink aan grotere binnenstedelijke opgaven. In Rotterdam wordt momenteel gewerkt aan het iconische wederopbouwgebouw Katshoek. Hier worden 245 appartementen gerealiseerd, aangevuld met een commerciële plint en een optopping.
De volgende fase van vastgoedontwikkeling
Volgens Antoine Bulsink vraagt de volgende fase van vastgoedontwikkeling om partijen die verder kijken dan bouwen alleen.
‘De grootste uitdagingen in bestaand vastgoed vragen om partijen die verantwoordelijkheid nemen voor het hele proces. Dat is precies de rol die wij als Bulsink Bouw & Ontwikkeling willen vervullen.’

Sfeerimpressie Geldropseweg Eindhoven
Laatste nieuws
- 30-09-2026 13:56 Tweede Kamer stemt voor residuele grondwaarde bij gebiedsontwikkeling
- 30-09-2026 13:45 HabrakenRutten benoemt twee partners
- 30-09-2026 13:29 Boltainer huurt kantoorruimte in Diemen
- 30-09-2026 13:21 Dirk van den Reek commercieel directeur Plegt-Vos Zuidwest
- 30-09-2026 12:55 Delin sluit lening van 227 mln voor herfinanciering logistiek fonds
- 30-09-2026 12:46 CBRE IM koopt 437 middenhuurwoningen in Schinkelkwartier Amsterdam
- 30-09-2026 12:10 Provincie en gemeente Helmond leggen 60 mln neer voor regie over Automotive Campus
- 30-09-2026 11:57 Hotelmarkt zoekt naar nieuw evenwicht: ‘Tel de commissie van Booking erbij op en dan ben je 50 procent van je hotelrate kwijt’
- 30-09-2026 11:20 Arnhem trekt 300.000 euro subsidie uit voor verduurzaming erfgoedpanden
- 30-09-2026 11:12 Sicco Posthumus draagt bestuur Zadelhoff Vastgoedadviseurs over aan Arjan van Rijn
- 30-09-2026 10:57 Wwr in 2028, maar belastingdruk box 3- verhuurders naar 31,2 procent
- 30-09-2026 10:00 Gebruikerservaring bepaalt verhuurbaarheid: ‘Neem exploitatie al mee in het ontwerp’
- 30-09-2026 09:29 Expo 2026: Juist nu een goed idee
- 30-09-2026 08:58 Commerciële vastgoedsector: 'Je druk maken om stijgende rente heeft weinig zin'
- 29-09-2026 12:52 'Institutionelen blijven weg op kantorenmarkt en overdrachtsbelasting helpt niet'
- 29-09-2026 12:32 Arcura sluit ruim 7.300 m2 aan huurtransacties in Nederlandse zorgvastgoedportefeuille
- 29-09-2026 10:40 Annemarie de Leuw wordt hoofd vastgoed bij Newomij
- 29-09-2026 10:23 SeSa Groep koopt Rijnzathe Tower in De Meern
- 29-09-2026 10:19 Amstelring en Denso eerste huurders The HQ in Amstelveen
- 29-09-2026 10:00 Meerdervoort denkt actief mee met de groei van retailers: ‘Samen kunnen we de puzzel leggen’
- 29-09-2026 09:55 Investeringen van corporaties in sociale huur bijna verdubbeld sinds 2021
- 29-09-2026 09:46 Klimaatrisico’s verhogen vastgoedrisicopremie naar 45 basispunten
- 29-09-2026 09:36 Nieuwe huurder voor Edge Coolsingel in Rotterdam
- 29-09-2026 09:26 Arcadis schrapt duizend banen en stoot architectuuractiviteiten af
- 29-09-2026 09:00 Siska Danhoff (Lamberink): ‘Goed financieel advies gaat verder dan hoeveel je maximaal kunt lenen’
- 28-09-2026 15:29 Modeboutique Bonded huurt 267 m2 in Leidsche Rijn Centrum







.jpg)
Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.