Slim verwarmen: Zo besparen vastgoedbeheerders tot 30 procent op hun gasverbruik
In veel gebouwen draait de verwarming nog altijd reactief: instellingen worden aangepast na klachten, piekverbruik of comfortproblemen. Het gevolg is een structureel te hoog gasverbruik dat leidt tot onnodige warmteproductie en een binnenklimaat dat per dag kan verschillen. Door gebouwdata, gebruikersgedrag en weersverwachtingen slim te combineren, creëert HeatPilot van ista een anticiperende manier van verwarmen die wél efficiënt is. Vastgoedbeheerders en woningcorporaties kunnen hiermee tot 30 procent gas besparen, zonder extra beheerlast en zonder concessies aan comfort.
Toenemende druk op vastgoedbeheerders
De uitdagingen zijn groot. Energietarieven blijven schommelen, CO₂‑doelstellingen worden aangescherpt en tegelijkertijd moeten woonlasten en exploitatiekosten beheersbaar blijven. Dat vraagt om energiemanagement dat voorspelbaar, betrouwbaar en datagedreven is.
In de praktijk blijkt echter dat energie-data vaak verspreid is over verschillende systemen. Daardoor ontbreekt een integraal beeld van verbruik en prestaties. Bovendien worden verwarmingsinstallaties in veel gebouwen nog steeds handmatig en reactief aangestuurd. Dat leidt tot inefficiëntie, hogere kosten en wisselend comfort.
De behoefte: minder verbruik, minder CO₂, stabiel comfort
Zowel woningcorporaties als commerciële vastgoedbeheerders zoeken naar structurele energiebesparing en CO₂‑reductie, maar willen tegelijkertijd een stabiel binnenklimaat garanderen. De sleutel ligt in betrouwbare data, inzicht in gebouwgedrag en technologie die automatisch optimaliseert, zonder extra beheerlast.
Van reactief naar voorspellend verwarmen
Modern energiemanagement verschuift van reageren naar anticiperen. Door continu data te verzamelen over de warmtevraag en de buitentemperatuur kan de verwarmingscurve dynamisch worden bijgestuurd en past de warmteafgifte daarop aan. Dat resulteert in:
- minder onnodige warmteproductie
- een stabieler binnenklimaat
- efficiënter gebruik van de installatie
HeatPilot: automatische optimalisatie van verwarmingsinstallaties
HeatPilot sluit naadloos aan op deze ontwikkeling. Het systeem verzamelt continu data via sensoren en online weersinformatie en analyseert deze met geavanceerde algoritmes. Op basis daarvan wordt de verwarmingscurve automatisch aangepast, zodat de ketel altijd zo efficiënt mogelijk draait.
Bij afwijkingen ontvangt de beheerder direct een melding. Via een overzichtelijk online dashboard zijn alle gegevens realtime te volgen. Daarnaast waarschuwt het systeem bij afwijkend gedrag van de installatie, waardoor onderhoudsteams tijdig kunnen ingrijpen en storingen kunnen worden voorkomen.
De belangrijkste voordelen op een rij
- Dynamische, datagedreven aansturing van de verwarmingscurve
- Automatische optimalisatie op basis van gebouwgedrag en weersinformatie
- Directe meldingen bij afwijkingen
- Online dashboard voor inzicht en monitoring
- Potentiële gasbesparing tot 30 procent, afhankelijk van gebouwtype en verbruikspatronen
Voor vastgoedorganisaties betekent dit: lagere energiekosten, minder CO₂‑uitstoot, stabiel comfort en minder operationele complexiteit. Slimme automatisering wordt daarmee een betrouwbaar sturingsinstrument voor de lange termijn.
Meer weten?
Wilt u weten wat slim verwarmen kan betekenen voor uw vastgoedportefeuille?
Meer informatie: https://www.ista.com/nl/ista-heatpilot/
Voor een vrijblijvend adviesgesprek:
ista Nederland - heatpilot@ista.nl
Laatste nieuws
- 07-10-2026 16:38 De Verfzaak huurt bedrijfspand in Venlo van Intervest
- 07-10-2026 15:39 Salsa Shop huurt locatie in centrum Breda
- 07-10-2026 14:46 Cushman & Wakefield benoemt drie nieuwe partners
- 07-10-2026 13:55 Expo Real laat zien dat kapitaal niet op vastgoed wacht
- 07-10-2026 12:07 Nick Grootveld nieuwe asset manager Science Park bij a.s.r. real assets
- 07-10-2026 11:38 Joëlle Lokhorst nieuwe ceo Sustainer
- 07-10-2026 11:16 Groen licht voor 199 woningen in Rijswijks Havenkwartier
- 07-10-2026 11:07 Holland Property Plaza bouwt verder aan een sterk en toekomstgericht netwerk
- 07-10-2026 10:46 Verzwaring box 3 blijft staan na nipte stemming in Tweede Kamer
- 07-10-2026 10:41 Zes bouwverenigingen waarschuwen voor hogere kosten door nieuwe EU-regels over kozijnen
- 07-10-2026 10:05 Pararius: Uitponding verschuift naar duurste huursegment
- 07-10-2026 09:20 Awot huurt logistieke ruimte van Segro in Hoofddorp
- 07-10-2026 09:12 Reload Longevity Wellness koopt ruimte in De Zalmhaven in Rotterdam
- 07-10-2026 08:50 DHG sluit huurovereenkomst met Eland Cables in Smartlog Hellevoetsluis
- 06-10-2026 15:47 Baker Tilly breidt kantoor in Breda flink uit
- 06-10-2026 15:36 Stantec verlengt huur van 1.500 m2 kantoorruimte in Delft
- 06-10-2026 15:24 Nieuw foodconcept Nooré opent in Leische Rijn Centrum
- 06-10-2026 15:14 StiVAD vernieuwt bestuur met Jansen en Oremus
- 06-10-2026 15:08 Woningbouw ziet werkvoorraad dalen naar 14,5 maanden
- 06-10-2026 14:56 Aham Vastgoed koopt Werf35 in Hilversum van Medianest
- 06-10-2026 14:43 VanHaren koopt buurpand in binnenstad Deventer
- 06-10-2026 13:06 Brancheorganisaties roepen op: 'Stop verhoging forfait in box 3'
- 06-10-2026 12:07 Minister wil projecten in G5 bundelen voor buitenlandse pensioenfondsen: ‘Investeerders zijn geïnteresseerd’
- 06-10-2026 12:03 Benkey koopt America Tower van PingProperties
- 06-10-2026 12:02 RN3 koopt via sale-en-leaseback van DHL in Bemmel
- 06-10-2026 11:49 Woonhave koopt ruim 100 huurwoningen in Bredase gebiedsontwikkeling





.jpg)


Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.