ComVast 2026: Zet commercieel vastgoed terug in het hart van het vestigingsklimaat
Op 29 september 2026 komt de sector samen in de Jaarbeurs Utrecht voor ComVast 2026: een beurs die 100 procent in het teken staat van commercieel vastgoed. En dat is hard nodig. Want terwijl de woningmarkt het landelijke debat domineert, dreigt een cruciale pijler van onze economie onder de radar te verdwijnen. Commercieel vastgoed is waar gewerkt wordt. Waar klanten worden ontvangen. Waar goederen worden opgeslagen en verzonden. Waar toeristen overnachten. En waar Nederland zijn geld verdient.
Als we serieus werk willen maken van het vestigingsklimaat, en daarmee van banen, innovatie en welvaart, dan moeten overheden, provincies en gemeenten commercieel vastgoed veel nadrukkelijker centraal zetten in beleid, ruimtelijke keuzes en het publieke gesprek. ComVast 2026 doet dan ook een oproep naar de overheid om kosteloos deel te nemen aan ComVast en hun economische mogelijkheden met het bedrijfsleven te delen.
Zonder ruimte geen groei
Elk bedrijf heeft een plek nodig om te presteren. Dat klinkt simpel, maar in de praktijk is het steeds vaker een bottleneck. Een winkel die niet zichtbaar is, mist omzet. Een kantoor dat slecht bereikbaar is, verliest talent. Een logistieke locatie die niet kan uitbreiden, vertraagt de keten. De kwaliteit en beschikbaarheid van commercieel vastgoed bepalen direct hoe concurrerend Nederland is.
Daarom is ComVast 2026 niet alleen een sectorbijeenkomst. Het is een uitnodiging aan de politiek en de publieke opinie om het debat te verbreden. Niet óf woningbouw belangrijk is – dat is het. Maar óók: waar werken we straks, hoe houden we ketens draaiend, en hoe zorgen we dat bedrijven hier kunnen blijven investeren?
Acht redenen waarom bedrijven commercieel vastgoed nodig hebben – en Nederland dus ook
Voor bedrijven is commercieel vastgoed geen ‘steen’, maar strategie. Dit zijn tien concrete voordelen die samen het verhaal van het vestigingsklimaat vormen:
- Locatie levert klanten en omzet
Zichtbaarheid, bereikbaarheid en loopstromen maken het verschil tussen groei en stilstand. - Toegang tot talent
Goede bereikbaarheid (OV, fiets, auto) is een concurrentiewapen op een krappe arbeidsmarkt. - Efficiëntere operatie
De juiste bedrijfs- of logistieke ruimte verlaagt kosten en verhoogt leverbetrouwbaarheid. - Imago en vertrouwen
Een representatief pand versterkt merk, geloofwaardigheid en commerciële slagkracht. - Samenwerking en productiviteit
De werkomgeving bepaalt hoe snel teams samenwerken, beslissen en innoveren. - Betere klantbeleving
In retail en hotels is de ruimte zélf onderdeel van het product: routing, comfort, uitstraling. - Flexibiliteit om mee te bewegen
Groei, krimp, hybride werken: een pand moet kunnen schakelen zonder continu “verhuizen”.
Lagere kosten door verduurzaming
Energiezuinige gebouwen verlagen lasten en maken bedrijven minder kwetsbaar voor prijs- en beleidsrisico’s.
Deze punten zijn geen detaildiscussie. Ze gaan over de vraag: kan een bedrijf hier überhaupt goed opereren? En dat is precies waar het vestigingsklimaat over zou moeten gaan.
Beleid: van bijzaak naar basisvoorwaarde
Te vaak wordt commercieel vastgoed gezien als “restcategorie”: wat overblijft na wonen, natuur en mobiliteit. Maar dat is de verkeerde volgorde. Juist door commercieel vastgoed structureel mee te wegen, in regionale plannen, in centrumvisies, bij gebiedsontwikkeling en bij netcongestie-aanpak, voorkom je dat economische activiteit langzaam uit Nederland weglekt.
En het gaat niet alleen om vierkante meters. Het gaat om kwaliteit: bereikbaarheid, energie-infrastructuur, verduurzaming, menging met andere functies, en de ruimte om te vernieuwen. Gemeenten die winkellinten en werkgebieden vitaal houden, beschermen niet alleen vastgoedwaarde, maar ook banen, voorzieningen en lokale inkomsten.
ComVast 2026 is het podium voor een bredere agenda
ComVast 2026 biedt de plek om die agenda scherp te maken: met windgebruikers, marktpartijen, overheden en investeerders aan één tafel. Want als we het vestigingsklimaat serieus nemen, hoort de vraag “waar kunnen bedrijven werken en groeien?” net zo hoog op de politieke agenda als woningbouw.
De woningmarkt mag dan het nieuws domineren, de economie draait op plekken waar gewerkt, verkocht, geproduceerd, opgeslagen en ontvangen wordt. Dat is commercieel vastgoed. Tijd om het niet langer als achtergronddecor te behandelen, maar als basisvoorwaarde voor Nederlandse welvaart.
Laatste nieuws
- 29-07-2026 13:23 Aedes-voorzitter Liesbeth Spies: 'Schaf de vennootschapsbelasting af, anders stokt de woningbouw'
- 29-07-2026 12:54 Vergunning voor huisvesting 500 arbeidsmigranten in Veghel blijft overeind
- 29-07-2026 12:45 Oorlog stuwt hypotheekrente naar hoogste niveau van 2026
- 29-07-2026 12:29 Bouw van ruim 240 woningen op voormalig Philipsterrein Eindhoven kan door
- 29-07-2026 11:41 Luxemburgse dochter bouwconcern Rizzani de Eccher failliet
- 29-07-2026 10:44 Renovatie Rotterdams postkantoor kan in september worden hervat
- 29-07-2026 10:05 Meierijstad wil 350 modulaire woningen versneld plaatsen
- 29-07-2026 09:02 NRVT: Onderbouwing rendementseisen schiet vaak tekort bij taxaties
- 28-07-2026 15:02 Plus huurt supermarkt in Someren van particuliere belegger
- 28-07-2026 14:02 Europarlementariër Dirk Gotink: 'Het probleem zit niet in Brussel, maar in Den Haag'
- 28-07-2026 13:27 Arcadis heeft stevige verdedigingslinie tegen Canadese overname
- 28-07-2026 12:40 Maikel Staps naar BanGroep
- 28-07-2026 10:57 Tuinmeubelshop opent zeventiende winkel
- 28-07-2026 10:27 Opkoopbescherming hielp starters, maar verliest aan betekenis
- 28-07-2026 09:41 ING verwacht recordjaar: 245.000 woningen wisselen van eigenaar
- 27-07-2026 15:24 Faceland en Budget Plaza huren in Stadshart Zoetermeer
- 27-07-2026 14:55 Ontwikkelconsortium gaat 2.800 woningen bouwen in Kop van Isselt
- 27-07-2026 14:33 Maxaro huurt winkelruimte op Woonboulevard Nijmegen
- 27-07-2026 13:22 Alliander investeert 1,1 miljard euro, maar wachtlijst groeit naar 8.907 bedrijven
- 27-07-2026 12:43 Vernieuwing winkelcentrum Ardèchelaan in Eindhoven na 25 jaar van start
- 27-07-2026 11:58 Prins Bernhard verkoopt al zijn vastgoed
- 27-07-2026 11:33 Verhuurder Kijkduin in conflict met ondernemers + reactie van Kijkduinse Retail Ontwikkelingsmaatschappij (KROM)
- 27-07-2026 10:43 COA: Eind zomer tekort van 6.000 opvangplekken
- 27-07-2026 10:04 Hypotheekrentes stijgen, ECB houdt rente ongewijzigd
- 24-07-2026 15:44 Minerva Development koopt bedrijfsobject in Katwijk
- 24-07-2026 15:10 Stan Kleuskens naar Capital Value Taxaties

.jpg)






Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.