Solid Finance: Lokale projecten geven woningbouw de broodnodige versnelling
Terwijl de krantenkoppen vaak bol staan van berichten over vastlopende procedures, stroperige gebiedsontwikkelingen en stijgende bouwkosten, ziet Solid Finance dagelijks dat er in Nederland wél wordt gebouwd. We spreken hierover met Jan Meijer en Marleen Kappert, eigenaren van Solid Finance.
'Het beeld dat er niets gebeurt in de woningbouw is simpelweg niet juist', zegt Jan Meijer, mede-eigenaar Solid Finance. 'Dagelijks ontstaan er in Nederland nieuwe woningen, worden oude panden nieuw leven ingeblazen en krijgen buurten nieuwe energie door transformaties. Het zijn vaak geen headlines, maar ze maken wel het verschil.'
Lokale dynamiek
Solid Finance financiert door heel Nederland nieuwbouw- en transformatieprojecten die snel van de grond komen. Meijer wijst op voorbeelden in Noordoost-Nederland, zoals Meppel, Slagharen en Steenwijk. Er lopen talloze kleinere initiatieven. 'Vaak gaat het om inbreidingslocaties of de herontwikkeling van verouderde kantoorpanden. Dat zijn precies de projecten waar wij onze kracht kunnen inzetten.'
Impressie Herenhof te Slagharen
Ook Marleen Kappert, mede-eigenaar van Solid Finance, ziet deze beweging. 'Er moet gebouwd worden, dus logisch dat er op veel plekken wél de schop de grond in gaat. Wanneer ontwikkelaars, gemeenten en financiers samenwerken aan concrete, haalbare plannen, komen projecten vaak in enkele jaren van idee naar oplevering.' En juist in die lokale dynamiek voelt Solid Finance zich thuis.
De broodnodige versnelling
Volgens Kappert zijn grote gebiedsontwikkelingen prachtig, maar ze vragen vaak een lange adem. 'Wij richten ons liever op sterke, lokale ontwikkelaars. Zij kennen de omgeving en de bestuurlijke uitdagingen, en krijgen vaak veel beweging in korte tijd. Nederland kent genoeg van dit soort tastbare initiatieven, en dát zijn de projecten die nu de broodnodige versnelling maken.'
Dat betekent niet dat Solid Finance wegkijkt van complexere projecten. Integendeel, de actualiteit laat zien dat iedere bijdrage telt in het terugdringen van het woningtekort. Solid Finance richt zich op (her)ontwikkelfinancieringen en overbruggingskredieten tot 7,5 miljoen euro. Door die focus kan er snel worden geschakeld. Projecten afronden geeft een ontwikkelaar ook weer ruimte om een nieuwe te starten, zo worden er toch aardig wat woningen opgeleverd in de tijd dat er één gebiedsontwikkeling wordt afgerond. 'We hebben beiden nodig', aldus Meijer.
Er wordt meer gebouwd dan men denkt
Bij elk project kiest Solid Finance ervoor om te kijken naar wat wél kan. Want elke bouw die vandaag start, brengt ons morgen dichter bij het oplossen van de woningnood. Door projecten te financieren en te ondersteunen dragen we een steentje bij én bevorderen we het tempo in de woningmarkt.

De bouw in Slagharen
'Het echte applaus gaat natuurlijk naar alle partijen die, ondanks alle uitdagingen, ervoor zorgen dat woningen daadwerkelijk worden gerealiseerd. De mensen, de bouwplaats, in de projectorganisatie en bij de gemeente', benadrukt Kappert. 'Zij zorgen voor beweging en wij zijn er om die beweging te financieren.'
Meijer vult aan: 'Het dominante verhaal is dat alles vastloopt, maar de realiteit is genuanceerder. Er wordt meer gebouwd dan men denkt. Natuurlijk zijn er obstakels, van stijgende rentes tot stikstofregels, maar er is ook veel vindingrijkheid, samenwerking en daadkracht. Uiteindelijk is het een keuze: kijk je naar de problemen, of naar de kansen?'
Solid Finance is een onafhankelijk financieringsbedrijf van de families Meijer en Kappert. Met een hands-on aanpak en jarenlange ervaring denken ze proactief mee van initiatief tot oplevering. De laatste jaren heeft Solid Finance 500 miljoen euro aan leningen verstrekt. Ze verstrekken (her)ontwikkelfinancieringen en overbruggingskredieten tot 7,5 miljoen euro binnen 10 werkdagen. Snel schakelen, duidelijke afspraken en maatwerk: dat is waar Solid Finance voor staat.
Op zoek naar ontwikkelfinanciering zonder gedoe? Ontdek wat we voor jou kunnen betekenen op Solid-Finance.nl.
Hoofdbeeld: Van links naar rechts op de foto: Marleen Kappert (Solid Finance), Paul Dijkman (Schutte Bouw), Jan Meijer (Solid Finance) en Jorgen Kruit (Saxum Investment).
Laatste nieuws
- 07-11-2025 16:17 Neways Advanced Applications verlengt huur en breidt uit op Science Park Eindhoven
- 07-11-2025 15:23 Novelle Wet regie volkshuisvesting naar Raad van State
- 07-11-2025 14:52 Savills: Meer buitenlands geld naar Nederlands vastgoed, aandeel stijgt naar 35 procent
- 07-11-2025 13:50 Joost de Bruijn voegt zich bij projectontwikkelingsteam Wilma Wonen
- 07-11-2025 12:42 Trebbe en gemeente Woerden onderzoeken woningbouw aan Zaagmolenlaan
- 07-11-2025 12:04 CBS ziet stijging in uitgaven: Vooral meer geld naar diensten en vrije tijd
- 07-11-2025 10:38 Minder grote eengezinswoningen in nieuwe bouwprojecten
- 07-11-2025 10:10 Regio Vastgoedbeheer opent de deuren voor landelijke samenwerkingen: Samen sterker in vastgoedbeheer
- 07-11-2025 10:04 Verdi Groep huurt kantoorruimte in de SuikerSilo’s in Halfweg
- 07-11-2025 10:00 'Duitse vastgoedmarkt biedt kansen voor ondernemers én investeerders'
- 07-11-2025 09:47 Arnhemse college stelt eerste fase van het Omgevingsprogramma Rijnpark vast
- 07-11-2025 09:32 Woningbouwplan aan Stratumsedijk in Eindhoven mag doorgaan
- 07-11-2025 09:13 Joulz huurt hoofdkantoor op Dutch Tech Campus in Zoetermeer
- 07-11-2025 09:02 Winkelvastgoed verdient herwaardering, geen afschrijving
- 07-11-2025 09:00 MVGM Vastgoedtaxaties breidt team uit met zes nieuwe medewerkers
- 06-11-2025 15:19 Wave International en Buurtzorg T nieuwe huurders in Leuve Toren Rotterdam
- 06-11-2025 14:38 Huispedia: 'Afkoeling woningmarkt houdt waarschijnlijk aan tot medio 2026'
- 06-11-2025 14:02 Waves Network huurt kantoorruimte in Breda van Westpoort Vastgoed
- 06-11-2025 13:37 Volledig programma Paris Proof Congres 2025 bekend: ‘Paris Proof is Future Proof’
- 06-11-2025 13:20 Twee nieuwe acquisities voor logistiek platform Axis
- 06-11-2025 13:03 BAM ziet aantrekkelijke marktkansen, mits politiek verder kijkt dan korte termijn
- 06-11-2025 11:57 Provincie Zuid-Holland stelt 1 miljoen euro subsidie beschikbaar voor flexwoningen
- 06-11-2025 11:47 Rogier Veeneman onderdeel van Industrial & Logistics Leasing team bij Dils
- 06-11-2025 11:33 Strike Group huurt kantoorruimte in Utrecht
- 06-11-2025 11:25 'Driekwart corporatiewoningen krijgen meer te maken met hittestress'
- 06-11-2025 11:09 Twee acquisities in de Amsterdamse Negen Straatjes: InStenen Vastgoed en family office
.jpg)







Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.