Zorgvastgoed: Samen bouwen aan de toekomst
De zorgsector verandert in snel tempo. Het aantal mensen van 65 jaar en ouder groeit, zij blijven vaker langer thuis wonen en hebben andere verwachtingen van wonen en zorg dan de generaties voor ons. Ook mensen die intensieve zorg nodig hebben, verdienen een eigen plek die rust en geborgenheid biedt. Dat vraagt om gebouwen die méér zijn dan vier muren en een dak. Bij Ouwehand BouwPlus, onderdeel van Ouwehand Bouwen & Ontwikkelen, zien wij zorgvastgoed niet als een eindproduct, maar als een fundament dat met de zorgvraag moet meebewegen.
Bouwen in een wereld die nooit stilvalt
Wat ons werk bijzonder maakt, is dat wij bouwen in een omgeving die 24 uur per dag doordraait. De zorg stopt tenslotte nooit. Dat betekent dat wij moeten kunnen schakelen zonder de dagelijkse processen te verstoren. Betrouwbaarheid is voor ons dan ook een kernwoord: heldere afspraken maken, strakke planningen hanteren en doen wat je belooft. Alleen zo kun je in deze sector echt van waarde zijn.
Samenwerken is de basis
Bij Ouwehand BouwPlus denken wij niet in losse projecten, maar in relaties. Wij zijn er niet alleen om een gebouw neer te zetten, maar om mee te denken over hoe zorgprocessen beter ondersteund kunnen worden. Dat doen wij samen met zorgorganisaties, stap voor stap. Vaak gaat het om keuzes die de buitenwereld niet ziet: een slimme indeling, een technische oplossing achter de schermen, maar die voor zorgmedewerkers en bewoners een wereld van verschil maken.
Die samenwerking maakt ons werk waardevol. Wij merken dat opdrachtgevers vaak bij ons terugkomen, juist omdat wij hun wereld begrijpen en weten hoe we kunnen bouwen zonder het dagelijks leven stil te leggen.
Vooruitkijken en vernieuwen
De grote vraag die ons bezighoudt is: hoe zorg je dat gebouwen ook over twintig jaar nog aansluiten bij de zorgvraag? Het antwoord zit in flexibiliteit en vernieuwing. Denk aan plattegronden die eenvoudig kunnen worden aangepast, duurzame materialen en slimme installaties die mee veranderen met de zorg. Vernieuwing hoeft geen groots gebaar te zijn; het gaat juist om slimme, toekomstgerichte keuzes die waarde toevoegen en de levensduur van een gebouw verlengen.
Projecten waar wij trots op zijn
Een goed voorbeeld is Foreschate in Voorschoten. In opdracht van Topaz hebben wij in 28 maanden een project gerealiseerd dat bestond uit renovatie, sloop en nieuwbouw. Dertig aanleunwoningen maakten plaats voor 70 nieuwe zorgeenheden. Het ontwerp verbindt oude en nieuwe delen tot een geheel dat past bij de natuurlijke omgeving. Het resultaat is een warme, uitnodigende leefomgeving die bewoners en zorgverleners omarmt.

Foreschate in Voorschoten
Ook bij ASVZ De Lage Weide in Rotterdam hebben wij onze aanpak laten zien. Daar voerden wij totaalonderhoud en interne verbouwingen uit in bewoonde situatie. Twaalf woningen en een kinderdagcentrum bleven gewoon in gebruik, terwijl wij aan het werk waren. Door gefaseerd te werken konden de dagelijkse routines doorgaan zonder grote verstoring. Onze ervaring met diverse intensieve zorggroepen helpt ons om dit veilig en zorgvuldig te doen, met behoud van een comfortabele leefomgeving.

ASVZ De Lage Weide in Rotterdam
Een recente opdracht waar wij met trots op terugkijken is de samenwerking met Stichting De Hofstee in Spijkenisse. Daar staat het creëren van een veilige, milieuvriendelijke en aangename leefomgeving centraal. Extra woonruimte draagt bij aan comfortabel en toekomstbestendig wonen, precies in lijn met de visie van De Hofstee.

Stichting De Hofstee in Spijkenisse
Samen verder praten?
Wat al deze projecten gemeen hebben, is dat zorgvastgoed geen statisch product is. Het beweegt mee met de tijd, met bewoners en met zorgprocessen. Voor ons is het daarom essentieel om vanaf het eerste idee mee te denken. Hoe eerder wij samen aan tafel zitten, hoe beter wij slimme en toekomstbestendige keuzes kunnen maken.
Bij Ouwehand BouwPlus bouwen wij met plezier en trots mee aan de zorg van de toekomst. Want zorgvastgoed is meer dan een gebouw: het is het fundament onder goede zorg, vandaag én morgen.
Daarom nodig ik u graag uit om in gesprek te gaan over uw plannen of uitdagingen op het gebied van zorgvastgoed. U kunt mij rechtstreeks bereiken via lars.schipper@ouwehandbouw.nl of telefonisch op 06-54 23 89 98. Samen ontdekken we hoe wij waarde kunnen toevoegen aan uw organisatie.
Laatste nieuws
- 01-05-2026 14:27 Rechter trekt harde lijn: 'Onderhoudsrisico kost Optisport exploitatie Den Asseldonk'
- 01-05-2026 14:08 De Vrije Blick kiest GoHome als verhuurplatform voor woningportefeuille
- 01-05-2026 13:36 EU-leiders komen in november bijeen om wooncrisis
- 01-05-2026 12:58 Bouwinvest maakt kapitaal vrij voor hoogste woontoren van Amsterdam met verkoop van 205 woningen
- 01-05-2026 12:47 Ondernemers Food Center willen ontwikkelaar Marktkwartier voor rechter slepen
- 01-05-2026 11:48 Intospace wil distributiecentrum ‘inpakken’ met 300 woningen in Zoetermeer
- 01-05-2026 11:14 Chinees elektronicamerk kiest Westfield Mall voor eerste Benelux-winkel
- 01-05-2026 11:00 Logistiek vastgoed verhuren? Denk aan triple net, maar leg het goed vast
- 01-05-2026 10:46 Zesde winkel voor Uniqlo in Nederland
- 01-05-2026 10:35 Eigenaar Batavia Stad aast op outletcentra in vier Europese landen
- 01-05-2026 10:19 CBRE breidt taxatieteam uit met drie nieuwe gezichten
- 01-05-2026 09:52 Mei bij VJ in het teken van logistiek
- 01-05-2026 09:42 Online verkoop blijft detailhandel vooruitduwen: Omzet 7,7 procent hoger
- 01-05-2026 08:59 Prof. Arjan Bregman: ‘Gebruik de BOPA slim, het kan woningbouw juridisch versnellen’
- 01-05-2026 06:00 Netcongestie als contractvraagstuk
- 30-04-2026 21:31 Europese druk voor aanpassing ATAD-richtlijn heeft pas effect in 2029
- 30-04-2026 16:35 Vivet koopt appartementencomplex in Emmen
- 30-04-2026 16:29 Kabinet verlaagt geluidsplafonds langs spoor, meer ruimte voor woningbouw
- 30-04-2026 16:24 Webinar GroenGebouw: Slim verduurzamen met maximaal rendement voor jouw pand
- 30-04-2026 16:06 Nederlandse vastgoedmarkt onttrekt zich aan Europese daling investeringsvolume
- 30-04-2026 15:43 ECB laat rente onveranderd ondanks oplopende inflatie
- 30-04-2026 15:29 Onderzoek Kadaster: 46 procent bebouwde kom in handen gemeenten
- 30-04-2026 13:19 Topvacature: Vastgoedmanager bij Nobillon Vastgoed
- 30-04-2026 12:30 First Sponsor koopt eenderde van Crown Plaza op Amsterdamse Zuidas
- 30-04-2026 12:06 Amsterdamse corporaties: College, laat 40/40/20 per wijk los
- 30-04-2026 11:32 Stimmt Digital huurt op Campus CeeCee Timber in Enschede

.jpg)
.jpg)
.jpg)




Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.