Ontwikkelingen in zorgvastgoed en de rol van innovatieve financiering
De zorgvastgoedmarkt in Nederland staat in 2025 op een belangrijk kantelpunt. Vergrijzing zorgt voor groeiende vraag naar passende woon- en zorgvoorzieningen: meer senioren, zwaardere zorgvraag, en de wens om langer thuis te blijven wonen combineren tot nieuwe woonvormen, zoals woonzorgcentra, kleinschalige woonzorg en assisted living.
Tegelijkertijd kent de sector flinke uitdagingen. De kosten om nieuw zorgvastgoed te ontwikkelen – bouwkosten, regelgeving, duurzaamheids- en energie-eisen – nemen sterk toe. De rentelasten worden hoger, de vergoeding groeit vaak niet in gelijke mate. Bovendien ligt de planvoorraad van ontwikkelaars voor seniorenzorgwoningen ver onder de doelstellingen die nodig zijn om aan de toekomstige vraag te voldoen.
Verder zien we dat veel zorgorganisaties met verouderd vastgoed zitten dat niet meer past bij de huidige normen van duurzaamheid, functiegebruik of flexibiliteit. Herontwikkeling, transformatie of het afstoten van bestaand vastgoed is steeds meer aan de orde. Dat biedt kansen, maar vereist ook maatwerk en financiering die past bij de risicoprofielen en vaak langere doorlooptijden van zorgvastgoedprojecten.
Wat Mogelijk Vastgoedfinancieringen kan betekenen voor projectontwikkelaars
Voor projectontwikkelaars die zich (willen) richten op zorgvastgoed vormen deze ontwikkelingen zowel risico’s als kansen. Flexibele financieringsoplossingen kunnen in dit speelveld cruciaal zijn. Hier komt Mogelijk Vastgoedfinancieringen in beeld: zij bieden alternatieven voor traditionele bancaire financiering, met meer maatwerk in beoordeling en voorwaarden.
Een belangrijke meerwaarde is dat Mogelijk niet alleen kijkt naar de huidige inkomsten of waarde, maar ook naar toekomstige inkomstenstromen, iets wat bij zorgvastgoedontwikkelingen vaak essentieel is, juist omdat exploitatie (zorg + vastgoed) en gebruik zich langzaam ontwikkelen. Ook de vorming van financiering die meebeweegt met de bouw of transformatie, in de vorm van een bouwdepot, met momenten van uitbetaling gekoppeld aan gerealiseerde fases of mijlpalen, kan het financieringsrisico spreiden.
Digerto Biemans, vastgoedspecialist bij Mogelijk: 'Wij heten niet voor niets Mogelijk; wij benaderen elke aanvraag als een mogelijkheid en kijken altijd naar wat er wél kan. Daarbij baseren we ons in de eerste plaats op de huidige marktwaarde van het onroerend goed dat dient als onderpand voor de financiering. Daarnaast is het van belang om aan te tonen dat de ondernemer of ontwikkelaar de lasten van de financiering kan dragen en kijken we naar een eventueel bouwdepot waardoor de financiering gefaseerd wordt opgebouwd. Daarbij kijken we niet alleen terug naar bestaande inkomsten, zoals reguliere banken dat vaak doen, maar kijken vooral vooruit naar toekomstige inkomstenbronnen. Dat is een wezenlijk verschil.'
Kortom: de combinatie van urgente maatschappelijke opgaven (vergrijzing, duurzamer en toekomstbestendig vastgoed), een noodzaak voor innovatie in ontwerp en exploitatie, en financieringsvormen die flexibel zijn in tijd, fasering en risico’s, maakt zorgvastgoedontwikkelingen uitdagend maar ook aantrekkelijk. Projectontwikkelaars die dit goed aanpakken én gebruikmaken van partijen zoals Mogelijk kunnen beter inspelen op kansen in deze sector.
Weten welke leensom haalbaar is?
Op zoek naar financiering voor zorgvastgoed? Lees meer of doe de quickscan en ontdek snel welke leensom haalbaar is.
Laatste nieuws
- 17-06-2026 12:55 Ymere verkoopt voormalig KHL-koffiehuis in Amsterdam aan huurder
- 17-06-2026 11:52 Savills: Herontwikkeling neemt de regie in logistiek vastgoed
- 17-06-2026 11:35 Omzet detailhandel stijgt met 2,2 procent, ondernemersvertrouwen naar laagste niveau in drie jaar
- 17-06-2026 11:33 Bouwinvest wil fiscaal gelijk speelveld voor pensioenfondsen in Canada
- 17-06-2026 11:03 Woningbouw op vliegbasis Soesterberg komt dichterbij
- 17-06-2026 10:51 'Experts en publiek vinden fabriekswoningen wél mooi'
- 17-06-2026 10:20 Omgevingsvergunning Soza Den Haag met bijna 1.200 woningen onherroepelijk
- 17-06-2026 09:49 Twee verlengingen en twee nieuwe huurovereenkomsten in winkelcentrum Hoge Vucht Breda
- 17-06-2026 09:38 WOZ-waarde woning in jaar tijd 10,3 procent gestegen
- 16-06-2026 16:22 Kamer steunt ingreep in middenhuur
- 16-06-2026 15:29 De Geus Bouw, HBB Groep en Woningstichting Het Grootslag tekenen overeenkomst voor honderd woningen
- 16-06-2026 15:20 Nijkerk koopt industrieel kantoorgebouw van Tristan en Timeless
- 16-06-2026 15:02 Corum verwerft Malietoren van Duitse institutionele belegger
- 16-06-2026 13:22 Greystar verkoopt OurCampus in Diemen aan Luwe Capital Partners
- 16-06-2026 13:04 Prop in woningpijplijn groeit fors: Ruim 226.000 woningen wachten op oplevering
- 16-06-2026 12:02 Aedes waarschuwt: Splitsing vastrecht kan warmtetransitie stilzetten
- 16-06-2026 11:30 Rudius Vastgoed koopt kantoorgebouw in Arnhem
- 16-06-2026 10:11 Storage Share koopt twee bedrijfsgebouwen in Assen
- 16-06-2026 10:03 Constant IT verlengt huur in Kauwgomballenfabriek
- 16-06-2026 09:55 Bankinter neemt Tulp Group over
- 16-06-2026 09:39 Aandeel woonlasten op inkomen gedaald
- 16-06-2026 09:15 Passanten in winkelgebieden blijven onder niveau van voor corona
- 15-06-2026 16:33 Enschede zoekt ontwikkelaars voor Kop Boulevard
- 15-06-2026 16:19 Kantoorgebouw in Houten verkocht
- 15-06-2026 15:51 Hadoks huurt kantoorruimte op Wassenaarseweg in Den Haag
- 15-06-2026 13:00 ‘Huisvesting is strategisch geworden daarom moeten gebruiker en vastgoedsector elkaar vaker ontmoeten’








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.