Online veiling van scheepsportefeuille Delta Coastal Services op 22 september
Op maandag 22 september worden zes maritieme vaartuigen van het failliete Delta Coastal Services (DCS) online geveild. In opdracht van de hypotheekverstrekker organiseert Vastgoedveiling.nl een executieveiling van deze gespecialiseerde vloot, die onder meer werd ingezet voor offshore dienstverlening, transport en veiligheid op zee.
De executieveiling vindt plaats in opdracht van Beequip B.V., gespecialiseerd in de financiering van zwaar materieel, waaronder binnenvaartschepen en werkschepen. Nu de kredietnemer niet aan zijn betalingsverplichtingen voldoet, maakt Beequip gebruik van haar recht tot parate executie. De online veiling wordt uitgevoerd en begeleid door Van der Stap Notarissen te Rotterdam. Dit notariskantoor is gespecialiseerd in executieveilingen en heeft in de afgelopen drie jaar meer dan honderd executieveilingen verzorgd.
Bijzondere selectie uit failliete vloot
In totaal had het failliete DCS zes schepen in de vaart, welke aan prominente projecten hebben gewerkt zoals kustversterkingsprojecten bij Ameland en Vlieland, offshore windprojecten nabij Borssele en de aanleg van de Fehmarnbelt-tunnel tussen Denemarken en Duitsland. Momenteel liggen de schepen op 4 verschillende locaties in Nederland.
De DCS Explorer is een stalen multicat met een trekkracht van 19 ton en twee 80-tons kranen. Met een geringe diepgang van 1,85 meter is dit schip breed inzetbaar voor offshore-werkzaamheden zoals anchor handling, sleep- en duwoperaties. De DCS Explorer ligt afgemeerd bij Dockside aan de Oostdijk 25 in Rotterdam.
Het 41 meter lange stalen werkschip Q Adventurer, voorheen DCS Adventurer, kan dienst doen als tender en ondersteuning bood bij bagger- en surveywerkzaamheden. Momenteel ligt het schip bij Norden Shipyard in Sas van Gent, waar ook de DCS Merlin is geplaatst.
De DCS Discovery is een catamaran-type crew transfer vessel uit 2018, ontworpen voor veilig en efficiënt transport van personeel naar offshore windparken. Dit snelle en stabiele schip ligt aan de Oosterhavenweg 18 in Vlissingen.
De DCS Verifier is een aluminium werkschip, oorspronkelijk gebouwd door Damen Shipyards voor defensiedoeleinden. Later werd het ingezet voor inspecties, surveys en ondersteunende taken in de offshore olie- en gassector. Het schip ligt aan de Eemhaven 8 in Rotterdam.
De DCS Warrior is een bemanningsvaartuig met een topsnelheid van 28 knopen. Dit schip werd ingezet voor snelle transfers en ondersteuning op zee, en beschikt over twee krachtige MAN-motoren. De DCS Warrior ligt bij Kostra Haven Services aan de Eemhavenstraat 8 in Rotterdam.
De DCS Merlin, een reddingsboot voorzien van sproei-installatie, werd gebruikt voor brandbestrijding en noodhulp bij offshore werkzaamheden. Het vaartuig is geplaatst op de Q Adventurer bij Norden Shipyard in Sas van Gent.
Achtergrond faillissement
DCS Delta Coastal Services B.V., actief in offshore dienstverlening, werd op 9 november 2021 failliet verklaard door de rechtbank Zeeland-West-Brabant. De vaartuigen zijn onderdeel van de boedel en worden nu in opdracht van de hypotheekverstrekker verkocht. Het betreft professioneel onderhouden schepen met restwaarde, interessant voor partijen in de maritieme sector.
'Deze scheepsportefeuille is uniek in omvang en diversiteit', aldus Richard Dieteren, directeur bij Vastgoed Veiling. 'Met name voor bedrijven in de offshore, windenergie en maritieme dienstverlening biedt deze veiling een interessante kans.'
Of bezichtigen van de schepen tot de mogelijkheid behoort is niet duidelijk, aldus Dieteren: 'De mogelijkheid tot bezichtiging van de schepen wordt momenteel onderzocht. Zodra hierover meer bekend is wordt dit gecommuniceerd via de veilingpagina.'
Laatste nieuws
- 20-03-2026 16:10 Ambtenaar voor rechter om frauduleuze aankoop van gemeentegrond
- 20-03-2026 15:26 Wooncompagnie en Hollands Kroon tekenen voor 56 huurwoningen in Wieringerwerf
- 20-03-2026 14:27 Becis huurt kantoorruimte aan Schiefbaanstraat in Den Haag
- 20-03-2026 13:31 Kabinet trekt wet voor verbod op voorrang statushouders bij sociale huur in
- 20-03-2026 12:29 Waarom jij als vastgoedbelegger of projectontwikkelaar naar FinVast 2026 móét komen
- 20-03-2026 11:29 Ombudsman wil opheldering over fout in Amsterdamse erfpacht
- 20-03-2026 10:43 Eagle Real Estate koopt 65 appartementen in Enschede en Sommelsdijk
- 20-03-2026 10:15 Haarlemmermeer tekent met RPGroup voor Spoorzone Hoofddorp
- 20-03-2026 09:46 Afdeling bevestigt: Kortere afstand spuitzone tot woningbouw mogelijk
- 20-03-2026 09:36 Eindhoven zet stap naar 175 appartementen aan Kronehoefstraat
- 20-03-2026 09:20 GreenTree Properties koopt een nieuwe ontwikkellocatie in Amsterdam
- 20-03-2026 09:18 Topvacature: Regisseur Onderwijshuisvesting bij Sophia Scholen
- 20-03-2026 09:08 Expertnotitie: 'Residuele grondwaarde beste middel tegen grondspeculatie'
- 20-03-2026 08:54 Van Wijnen koopt woningbouwontwikkeling Harpertszpark in Dordrecht
- 20-03-2026 06:00 Victor van Bommel: ‘Door de focus op huurder als consument, stijgt onze cashflow met 25 procent’
- 19-03-2026 20:02 Corendon nieuwe exploitant W Hotel Amsterdam
- 19-03-2026 16:18 Le Boudoir by Niama huurt winkelruimte in Amsterdam
- 19-03-2026 15:39 Lonneke de Haan naar raad van commissarissen Compaen
- 19-03-2026 14:39 ECB houdt rente op 2 procent maar rekent op hogere inflatie door energieprijzen
- 19-03-2026 14:08 Eva Hekkenberg commissaris bij ASRE
- 19-03-2026 12:26 Bouwen het goedkoopst met klein ‘straatje erbij’ aan stads- en dorpsrand
- 19-03-2026 11:57 Transport & Lifting Twenthe huurt bedrijfscomplex in Holten
- 19-03-2026 11:10 Houten hoogbouw blijkt lastig te verzekeren
- 19-03-2026 10:45 Troostwijk versterkt taxatieteam met Soesja Zuiderwijk
- 19-03-2026 10:28 Gemeente Nijkerk koopt complex De Havenaer voor gebiedsontwikkeling
- 19-03-2026 10:17 PingProperties verkoopt winkelcentrum Carnisse Veste aan vermogensbeheerder KGAL








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.