Hoe vastgoed meer waarde krijgt door de gebruiker als klant te benaderen
Van stenen naar beleving – de toekomst van vastgoed is 'Building as a Product'. De vastgoedmarkt is in beweging. Waar het voorheen draaide om locatie en rendement, zien we nu een duidelijke kentering: de gebruiker staat steeds vaker centraal.
Wat maakt een gebouw aantrekkelijk voor gebruikers? Bij Drees & Sommer onderzoeken we dagelijks hoe huurders gebouwen ervaren. De waarde van vastgoed wordt in toenemende mate bepaald door de mate waarin het inspeelt op de wensen van de gebruikers. Drie elementen blijken daarin cruciaal:
- Kwaliteit van faciliteiten en diensten
- Gastvrijheid en sfeer
- Slimme technologie die ondersteunt zonder te overheersen
'Het gaat niet alleen om functionaliteit. Gebouwen moeten inspireren, verrassen én verbinden.' - Salla Lardot, Senior Workplace Consultant
Van leeg naar levendig
Een gebouw dat leeft, trekt mensen aan. Denk aan groene buitenruimtes, dakterrassen, balkons en open verbindingen tussen binnen en buiten. Licht, lucht en ruimte geven gebruikers energie. En door single-tenant kantoren om te vormen tot dynamische multi-tenant hubs met gemengde functies, creëren we een ecosysteem waarin werken, ontmoeten en ontspannen naadloos in elkaar overlopen. Faciliteiten zoals bars, restaurants, sportvoorzieningen of zelfs kinderopvang dragen bij aan een rijkere beleving. Een gebouw verandert zo van vierkante meters naar een bestemming.
Slimmer met technologie
Moderne technologie maakt het leven in gebouwen gemakkelijker: reserveringssystemen, toegangsbeheer, klimaatbeheersing - allemaal afgestemd op de gebruiker. In ons eigen onderzoekscentrum voor smart buildings ontwikkelen we oplossingen die bijdragen aan gezondheid, productiviteit én duurzaamheid.
'Slimme infrastructuur helpt niet alleen gebruikers, maar geeft ook vastgoedeigenaren realtime inzichten om te optimaliseren.'
Gebouw + Merk = Meerwaarde
Binnen Drees & Sommer combineren we technische due diligence met ‘brand due diligence’. Hoe sluit een gebouw aan bij het imago van een merk of organisatie? Welke aanpassingen aan de uitstraling, indeling of installaties maken het pand aantrekkelijker - voor nu én voor de toekomst?
'Een holistische benadering van vastgoedtransformaties zorgt voor gebouwen die niet alleen voldoen, maar verrassen.' - Elger Groenland, Head of Real Estate Consulting
Toekomstbestendig én duurzaam
Samen met EPEA - Part of Drees & Sommer zetten we in op circulair bouwen. Door Cradle to Cradle-materialen te gebruiken en slim om te gaan met bestaande middelen - zoals het hergebruik van meubels of bouwonderdelen - creëren we gezondere gebouwen met een positieve impact op mens en milieu.
'Een duurzaam gebouw is geen last, maar een kans. Voor de planeet én voor de portefeuille.' - Vince Limpens, EPEA - Part of Drees & Sommer
Conclusie
Een gebouw is geen stilstaand object meer. Het is een product, een merk, een ervaring. Door huurders écht centraal te stellen, creëren we vastgoed met toegevoegde waarde - economisch, maatschappelijk én emotioneel.
Bij Drees & Sommer bouwen we niet alleen aan gebouwen, maar aan plekken waar mensen willen zijn. Meer weten hierover? Neem contact met ons op.
Laatste nieuws
- 02-10-2026 16:23 Landgoed Hennie van der Most geveild voor bijna 5,7 miljoen euro
- 02-10-2026 15:19 Actieplan Versnelling Woningbouw: Waar zit de versnelling echt?
- 02-10-2026 14:47 Kantoorspits zet vastgoedkeuzes op scherp: ‘We moeten creatiever met die vierkante meters omgaan’
- 02-10-2026 14:38 The Frame huurt winkelruimte in centrum Eindhoven
- 02-10-2026 13:50 Nuveen ziet na overname Schroders meer ruimte voor Nederland: ‘Het D-woord valt nog niet, maar wel opportunistische kansen’
- 02-10-2026 13:40 ‘Wacht niet totdat de zon weer gaat schijnen’
- 02-10-2026 12:04 Westend Bank neemt Duitse vastgoedbeleggingstak ABN Amro over
- 02-10-2026 11:26 Simone Herremans directeur Bouw & Vastgoed bij Rabobank
- 02-10-2026 10:46 Moychay opent tweede Nederlandse vestiging in Utrecht
- 02-10-2026 10:32 Eli Lilly krijgt groen licht voor pillenfabriek in Katwijk
- 02-10-2026 10:10 Goirle legt voorkeursrecht op voor woningbouw op bedrijventerrein Tijvoort-Noord
- 02-10-2026 09:58 Inflatie loopt in september in snelle raming verder op naar 3,4 procent
- 02-10-2026 09:41 Benkey koopt Europees hoofdkantoor Yokogawa in Amersfoort
- 02-10-2026 09:10 Verhuurders modulaire gebouwen richten eigen branchevereniging op
- 02-10-2026 08:50 Dils Living breidt uit naar Zuid-Nederland met twee nieuwe adviseurs
- 02-10-2026 06:00 Locatie nog altijd het belangrijkst in de strijd om talent: ‘Mensen komen niet voor een gebouw’
- 01-10-2026 16:20 Gedwongen veiling vakantieparken Gillis levert 27,3 miljoen euro aan biedingen op
- 01-10-2026 15:49 IHS Capital koopt winkelpand in Tilburg
- 01-10-2026 15:37 Detalent huurt kantoorruimte in Breda
- 01-10-2026 15:18 Heinen wil na kritiek box 3-grens aanpassen om kleine spaarder te ontzien
- 01-10-2026 14:25 Utrecht verwacht vanaf 2028 weer ruimte voor stroomaansluitingen door batterijen en aggregaten
- 01-10-2026 14:08 Vol stroomnet dreigt woningbouwproductie met 40 procent te raken
- 01-10-2026 12:18 ABN Amro analisten: 'First Sponsor bereidt mogelijk overnamebod NSI voor'
- 01-10-2026 11:58 Brikks versterkt Capital Markets-team met Willem van Laarhoven
- 01-10-2026 11:32 Vastgoed Nederland steunt registerplicht: ‘Wij pleiten hier al jaren voor’
- 01-10-2026 11:12 Omzet detailhandel stijgt in augsutus met 3,5 procent







.jpg)
Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.