Chris de Mol en BPF: het kloppend hart van vastgoedfinanciering in Nederland
De grootste onafhankelijke broker voor buy-to-let en bridgefinancieringen groeit razendsnel – met maatwerk, snelheid en toegang tot kapitaal dat anderen niet kunnen bieden.
Chris de Mol – de man achter BPF – transformeerde het bedrijf in razendsnel tempo tot de grootste onafhankelijke broker van Nederland. Met een messcherpe focus op de buy-to-let-markt en bridgefinancieringen heeft BPF zich stevig gepositioneerd als dé partner voor vastgoedbeleggers die verder willen komen dan de gebaande paden.
Maar wat doet BPF nu precies? 'Wij helpen vastgoedbeleggers met het financieren van alle vormen van beleggingsvastgoed', vertelt De Mol. 'Van woningen en winkels tot transformatie- en renovatieprojecten. Recreatievastgoed, havens, kantoorgebouwen – eigenlijk alles wat te verhuren is, kunnen wij financieren.'
Toegang tot meer dan 85 financiers én 106 vermogende families
Wat BPF onderscheidt van traditionele financiers? Toegang. En snelheid. Waar banken vaak maanden doen over een beslissing, werkt BPF met een netwerk van ruim 85 alternatieve financiers: van pensioenfondsen en hedgefondsen tot buitenlandse banken en Luxemburgse investeringsfondsen.
En dan is er nog iets unieks: meer dan 106 vermogende Nederlandse families zitten rechtstreeks in de boeken van BPF. 'Wij schakelen niet via family offices, maar bellen met de persoon die zélf over het vermogen beschikt. Dat maakt maatwerk en snelle besluitvorming mogelijk – iets waar onze klanten enorm van profiteren.'
Maatwerk, hogere financieringen, winstdeling: alles is bespreekbaar
Juist dankzij die directe lijnen is er bij BPF ruimte voor maatwerk dat bij banken ondenkbaar is. 'We kunnen soms hoger financieren, of werken met een stukje winstdeling bij complexe projecten. En we denken als ondernemers, niet als bankiers.'
De aanpak slaat aan. Vanuit het hoofdkantoor in Hilversum werkt inmiddels een team van vijftig specialisten voor zo’n 20.000 vastgoedbeleggers in Nederland. Doelstelling voor de komende jaren: doorgroeien naar honderd medewerkers en jaarlijks voor meer dan één miljard euro aan vastgoed financieren.
Van vergunning tot aannemer: één loket voor de vastgoedbelegger
BPF doet meer dan alleen financieringen. Omdat De Mol en zijn team in de praktijk zagen hoe vaak projecten vertragen door verkeerde aannemers of onduidelijke vergunningstrajecten, bouwde BPF een netwerk van betrouwbare bouwpartners op.
'Wij hebben de cijfers, het trackrecord en de planning van onze aannemers geverifieerd. Daardoor weten onze financiers ook: als BPF ermee werkt, komt het project rond.' Daarnaast werkt BPF met specialisten die splitsingen en vergunningsprocedures kunnen begeleiden én met een zoekprogramma waarmee beleggingspanden met potentie snel worden opgespoord.
Estade: het vastgoedplatform naast BPF
Naast BPF herlanceerde De Mol samen met Gini Faber en Perrie Voorbach ook Estade: een vastgoedplatform waarop off-market vastgoed wordt aangeboden, inclusief transformatieprojecten en kant-en-klare beleggingsobjecten.
Estade speelt in op de groeiende behoefte van beleggers aan toegang tot kwalitatieve deals. 'Via Estade kunnen we zoekopdrachten uitzetten en projecten die wij financieren, ook weer aan nieuwe beleggers verkopen. Zo creëren we een volledige vastgoedcirkel – van aankoop tot exit – onder één dak.'
Van kleine belegger tot fondsbeheerder – iedereen klopt aan bij BPF
Hoewel BPF oorspronkelijk vooral kleinere beleggers bediende, ziet De Mol dat het bedrijf steeds vaker grotere aanvragen verwerkt. 'Tickets van 20 tot 50 miljoen zijn inmiddels geen uitzondering meer. En door ons internationale netwerk kunnen we ook voor die bedragen uitstekende voorwaarden bedingen.'
Met landelijke zichtbaarheid via RTL Z en een groeiend klantenbestand is BPF niet meer weg te denken uit het Nederlandse vastgoedlandschap. Toch blijft de missie van Chris de Mol eenvoudig: 'Wij willen vastgoedondernemers helpen sneller en slimmer te financieren. Daar worden zij beter van – en wij uiteindelijk ook.'
Laatste nieuws
- 29-07-2026 13:49 Vastned ziet portefeuillewaarde stijgen
- 29-07-2026 13:23 Aedes-voorzitter Liesbeth Spies: 'Schaf de vennootschapsbelasting af, anders stokt de woningbouw'
- 29-07-2026 12:54 Vergunning voor huisvesting 500 arbeidsmigranten in Veghel blijft overeind
- 29-07-2026 12:45 Oorlog stuwt hypotheekrente naar hoogste niveau van 2026
- 29-07-2026 12:29 Bouw van ruim 240 woningen op voormalig Philipsterrein Eindhoven kan door
- 29-07-2026 11:41 Luxemburgse dochter bouwconcern Rizzani de Eccher failliet
- 29-07-2026 10:44 Renovatie Rotterdams postkantoor kan in september worden hervat
- 29-07-2026 10:05 Meierijstad wil 350 modulaire woningen versneld plaatsen
- 29-07-2026 09:02 NRVT: Onderbouwing rendementseisen schiet vaak tekort bij taxaties
- 28-07-2026 15:02 Plus huurt supermarkt in Someren van particuliere belegger
- 28-07-2026 14:02 Europarlementariër Dirk Gotink: 'Het probleem zit niet in Brussel, maar in Den Haag'
- 28-07-2026 13:27 Arcadis heeft stevige verdedigingslinie tegen Canadese overname
- 28-07-2026 12:40 Maikel Staps naar BanGroep
- 28-07-2026 10:57 Tuinmeubelshop opent zeventiende winkel
- 28-07-2026 10:27 Opkoopbescherming hielp starters, maar verliest aan betekenis
- 28-07-2026 09:41 ING verwacht recordjaar: 245.000 woningen wisselen van eigenaar
- 27-07-2026 15:24 Faceland en Budget Plaza huren in Stadshart Zoetermeer
- 27-07-2026 14:55 Ontwikkelconsortium gaat 2.800 woningen bouwen in Kop van Isselt
- 27-07-2026 14:33 Maxaro huurt winkelruimte op Woonboulevard Nijmegen
- 27-07-2026 13:22 Alliander investeert 1,1 miljard euro, maar wachtlijst groeit naar 8.907 bedrijven
- 27-07-2026 12:43 Vernieuwing winkelcentrum Ardèchelaan in Eindhoven na 25 jaar van start
- 27-07-2026 11:58 Prins Bernhard verkoopt al zijn vastgoed
- 27-07-2026 11:33 Verhuurder Kijkduin in conflict met ondernemers + reactie van Kijkduinse Retail Ontwikkelingsmaatschappij (KROM)
- 27-07-2026 10:43 COA: Eind zomer tekort van 6.000 opvangplekken
- 27-07-2026 10:04 Hypotheekrentes stijgen, ECB houdt rente ongewijzigd
- 24-07-2026 15:44 Minerva Development koopt bedrijfsobject in Katwijk

.jpg)






Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.