Adelaer Luxemburg verstrekt 25 miljoen euro aan het pan-Europese fonds Lifento Care
Adelaer Financial Architects Luxembourg, de pan-Europese onafhankelijke debt broker, heeft een financieringsfaciliteit van 25 miljoen euro georganiseerd. De ondertekening van de overeenkomst tussen Lifento Care Pan-European Fund en Deutsche Kreditbank AG (DKB) werd op 21 februari aangekondigd.
Adelaer is een onafhankelijke debt broker die het belang van de klant voorop stelt en waar transparantie tijdens het hele proces centraal staat. Wij zijn gespecialiseerd in creatieve financieringsoplossingen voor traditionele nationale banken, verzekeraars, pensioenfondsen en beleggingsfondsen in binnen- en buitenland. Adelaer beschikt over een uniek financieringsplatform dat vastgoedprofessionals helpt bij het vinden van de beste financieringsverstrekker. Op dit platform brengen wij financiers (kredietverstrekkers) en partijen die op zoek zijn naar vastgoedfinanciering (kredietnemers) bij elkaar. Het resultaat is dat je als vastgoedprofessional verzekerd bent van de beste aanbieder, geregeld via een onafhankelijk intermediair, precies op het moment dat het nodig is.
Adelaer is actief in drie disciplines: Financial Architects, Investment Management en Loan Management. Kijk voor meer informatie op de website van Adelaer: www.adelaer.eu
Raphaël Xiol, voormalig Country Head voor Real Estate Finance bij ING Luxemburg en huidig Managing Director bij Adelaer Luxemburg, over het veranderende landschap van vastgoedfinanciering: 'Schuldadvies in CRE is een nieuwe business in Luxemburg en Adelaer is een van de pioniers. Met de implementatie van de Basel IV-regelgeving worden financiële instellingen geconfronteerd met strengere kapitaalvereisten en rigoureuzere protocollen voor risicobeheer. In de veranderende regelgeving spelen schuldadviseurs een cruciale rol in het helpen van klanten om effectief door complexe regelgeving te navigeren, naleving te garanderen en tegelijkertijd hun kapitaalstructuren te optimaliseren. Nu traditionele kredietbronnen steeds meer worden beperkt door de druk van regelgeving, bieden debt brokers toegang tot alternatieve financieringsoplossingen. Ons uitgebreide netwerk van kapitaalverschaffers - waaronder participatiemaatschappijen, institutionele beleggers en schuldfondsen - verbetert de liquiditeitsopties voor zowel vastgoedontwikkelaars als beleggers. Deze verschuiving verandert niet alleen de vastgoedfinanciering in Luxemburg, maar beïnvloedt ook de markten in België en heel Europa. Veel van mijn klanten opereren op pan-Europese schaal en dankzij het uitgebreide netwerk van kredietverstrekkers van Adelaer kan ik hun financieringsbehoeften in heel Europa ondersteunen.'
Lifento Care Pan-European Fund herfinanciert drie activa in Duitsland
Lifento Care Pan-European Fund, beheerd door Lifento, een Franse vermogensbeheerder gespecialiseerd in zorgvastgoed, heeft de afronding aangekondigd van een herfinanciering van 25 miljoen euro bij Deutsche Kreditbank AG (DKB). Deze herfinancieringstransactie is in lijn met de actieve beheerstrategie van het fonds en stelt het in staat om de financiële structuur van zijn vastgoedportefeuille te optimaliseren.
De herfinanciering van 25 miljoen euro met DKB, afgerond op 21 februari 2025, zal worden verdeeld over drie activa gelegen in de regio's Baden-Württemberg, Rijnland-Palts en Saarland in Duitsland. Deze faciliteiten, die deel uitmaken van de portefeuille van het fonds, spelen een cruciale rol in het lokale zorgaanbod en voldoen aan de groeiende vraag naar moderne en aangepaste medische infrastructuren.
Het Lifento Care Pan-European Fund, dat in 2021 werd gelanceerd, richt zich op vastgoedinvesteringen in de gezondheidszorg in heel Europa. Het richt zich op activa die essentieel zijn voor de gezondheidszorgsector, zoals klinieken, zorgcentra en medisch-sociale instellingen. Vanaf december 2024 heeft het fonds 20 activa in portefeuille en beheert het 220 miljoen euro, waarmee het zijn positie als belangrijke speler op de Europese markt voor zorgvastgoedinvesteringen versterkt.
Als onderdeel van deze transactie werd LIFENTO geadviseerd door:
- Financieel adviseur: Adelaer (Luxemburg)
- Juridische adviseurs: Dupont Partners (Luxemburg) en Taylor Wessing (Duitsland)
Raphaël Xiol, Managing Director bij Adelaer Luxemburg: 'We zijn verheugd om Lifento Care Pan-European Fund te ondersteunen in deze financieringsaanvraag, in het bijzonder in een activaklasse die direct bijdraagt aan het welzijn van individuen.'
Alfred de CREPY, Hoofd Fund Management Lifento Care Pan-European Fund: 'Wij zijn zeer verheugd met deze overeenkomst met DKB, die ons in staat stelt om onze beleggingscapaciteit aanzienlijk te vergroten. We willen ook onze dank uitspreken aan Adelaer, wiens doorslaggevende rol bij de selectie van deze bankpartner en de uitvoering van de transactie van doorslaggevend belang was.'
Foto: Barbara Brixhe
Laatste nieuws
- 18-04-2025 15:44 Volkshuisvesting in de Voorjaarsnota
- 18-04-2025 15:40 Twee voormalige V&D's genomineerd voor Kern Jaarprijs
- 18-04-2025 14:40 Logistiek dienstverlener huurt bedrijfsruimte in Amersfoort
- 18-04-2025 14:20 Angelique Kok bestuurslid bij DWIRE
- 18-04-2025 14:00 Hoe vastgoed meer waarde krijgt door de gebruiker als klant te benaderen
- 18-04-2025 13:47 Aedes: Miljard compensatie voor tegenvallen huurinkomsten zijn druppel op gloeiende plaat
- 18-04-2025 12:46 ´Vermogen ouders steeds belangrijker op woningmarkt´
- 18-04-2025 12:08 Dag van de Vastgoedfinanciering 2025: Vastgoedfinanciering strategisch inzetten om minder last te hebben van fiscale wijzigingen?
- 18-04-2025 09:59 Coalitie trekt miljarden uit voor Tennet Duitsland
- 18-04-2025 09:17 Euronet infratechniek koopt kantoorpand in Zoetermeer
- 18-04-2025 09:08 M7 verkoopt woonboulevard in Emmen aan Iroko Zen
- 18-04-2025 06:00 'Corporaties kijken uit naar afscheid van marktwaarde in jaarrekening'
- 17-04-2025 19:43 'Corporaties tegen de huurbevriezing? Schandalig, ze zijn vergeten wat hun roots zijn'
- 17-04-2025 16:49 'Voorjaarsnota goede stap richting verlichting voor huurders en verhuurders'
- 17-04-2025 16:40 Vastgoedportefeuille Ymere met 1,3 miljard euro opgewaardeerd
- 17-04-2025 15:49 WSW verbaasd over bevriezen huren sociale huurwoningen
- 17-04-2025 15:34 KATE Innovations lanceert next-gen platform voor vastgoedtaxateurs
- 17-04-2025 15:22 ECB verlaagt rente verder
- 17-04-2025 15:20 Habion en Dura Vermeer tekenen voor 145 woningen in Rotterdam
- 17-04-2025 15:06 FedEx huurt 20.000 m2 op Prologis Park Schiphol
- 17-04-2025 15:00 SkyCell International huurt logistieke ruimte in Venlo
- 17-04-2025 14:58 Provast wint tender voor 210 woningen in Muyskenkwartier Amsterdam
- 17-04-2025 14:40 15 mei, Het Blue Zone Festival voor de gezonde leefomgeving
- 17-04-2025 14:20 Storage Share koopt pand in Leeuwarden
- 17-04-2025 14:00 Frame Offices opent nieuwe locatie in The William in Amsterdam
- 17-04-2025 13:17 Stijgende huurinkomsten voor Wereldhave
Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.