Adelaer Luxemburg verstrekt 25 miljoen euro aan het pan-Europese fonds Lifento Care
Adelaer Financial Architects Luxembourg, de pan-Europese onafhankelijke debt broker, heeft een financieringsfaciliteit van 25 miljoen euro georganiseerd. De ondertekening van de overeenkomst tussen Lifento Care Pan-European Fund en Deutsche Kreditbank AG (DKB) werd op 21 februari aangekondigd.
Adelaer is een onafhankelijke debt broker die het belang van de klant voorop stelt en waar transparantie tijdens het hele proces centraal staat. Wij zijn gespecialiseerd in creatieve financieringsoplossingen voor traditionele nationale banken, verzekeraars, pensioenfondsen en beleggingsfondsen in binnen- en buitenland. Adelaer beschikt over een uniek financieringsplatform dat vastgoedprofessionals helpt bij het vinden van de beste financieringsverstrekker. Op dit platform brengen wij financiers (kredietverstrekkers) en partijen die op zoek zijn naar vastgoedfinanciering (kredietnemers) bij elkaar. Het resultaat is dat je als vastgoedprofessional verzekerd bent van de beste aanbieder, geregeld via een onafhankelijk intermediair, precies op het moment dat het nodig is.
Adelaer is actief in drie disciplines: Financial Architects, Investment Management en Loan Management. Kijk voor meer informatie op de website van Adelaer: www.adelaer.eu
Raphaël Xiol, voormalig Country Head voor Real Estate Finance bij ING Luxemburg en huidig Managing Director bij Adelaer Luxemburg, over het veranderende landschap van vastgoedfinanciering: 'Schuldadvies in CRE is een nieuwe business in Luxemburg en Adelaer is een van de pioniers. Met de implementatie van de Basel IV-regelgeving worden financiële instellingen geconfronteerd met strengere kapitaalvereisten en rigoureuzere protocollen voor risicobeheer. In de veranderende regelgeving spelen schuldadviseurs een cruciale rol in het helpen van klanten om effectief door complexe regelgeving te navigeren, naleving te garanderen en tegelijkertijd hun kapitaalstructuren te optimaliseren. Nu traditionele kredietbronnen steeds meer worden beperkt door de druk van regelgeving, bieden debt brokers toegang tot alternatieve financieringsoplossingen. Ons uitgebreide netwerk van kapitaalverschaffers - waaronder participatiemaatschappijen, institutionele beleggers en schuldfondsen - verbetert de liquiditeitsopties voor zowel vastgoedontwikkelaars als beleggers. Deze verschuiving verandert niet alleen de vastgoedfinanciering in Luxemburg, maar beïnvloedt ook de markten in België en heel Europa. Veel van mijn klanten opereren op pan-Europese schaal en dankzij het uitgebreide netwerk van kredietverstrekkers van Adelaer kan ik hun financieringsbehoeften in heel Europa ondersteunen.'
Lifento Care Pan-European Fund herfinanciert drie activa in Duitsland
Lifento Care Pan-European Fund, beheerd door Lifento, een Franse vermogensbeheerder gespecialiseerd in zorgvastgoed, heeft de afronding aangekondigd van een herfinanciering van 25 miljoen euro bij Deutsche Kreditbank AG (DKB). Deze herfinancieringstransactie is in lijn met de actieve beheerstrategie van het fonds en stelt het in staat om de financiële structuur van zijn vastgoedportefeuille te optimaliseren.
De herfinanciering van 25 miljoen euro met DKB, afgerond op 21 februari 2025, zal worden verdeeld over drie activa gelegen in de regio's Baden-Württemberg, Rijnland-Palts en Saarland in Duitsland. Deze faciliteiten, die deel uitmaken van de portefeuille van het fonds, spelen een cruciale rol in het lokale zorgaanbod en voldoen aan de groeiende vraag naar moderne en aangepaste medische infrastructuren.
Het Lifento Care Pan-European Fund, dat in 2021 werd gelanceerd, richt zich op vastgoedinvesteringen in de gezondheidszorg in heel Europa. Het richt zich op activa die essentieel zijn voor de gezondheidszorgsector, zoals klinieken, zorgcentra en medisch-sociale instellingen. Vanaf december 2024 heeft het fonds 20 activa in portefeuille en beheert het 220 miljoen euro, waarmee het zijn positie als belangrijke speler op de Europese markt voor zorgvastgoedinvesteringen versterkt.
Als onderdeel van deze transactie werd LIFENTO geadviseerd door:
- Financieel adviseur: Adelaer (Luxemburg)
- Juridische adviseurs: Dupont Partners (Luxemburg) en Taylor Wessing (Duitsland)
Raphaël Xiol, Managing Director bij Adelaer Luxemburg: 'We zijn verheugd om Lifento Care Pan-European Fund te ondersteunen in deze financieringsaanvraag, in het bijzonder in een activaklasse die direct bijdraagt aan het welzijn van individuen.'
Alfred de CREPY, Hoofd Fund Management Lifento Care Pan-European Fund: 'Wij zijn zeer verheugd met deze overeenkomst met DKB, die ons in staat stelt om onze beleggingscapaciteit aanzienlijk te vergroten. We willen ook onze dank uitspreken aan Adelaer, wiens doorslaggevende rol bij de selectie van deze bankpartner en de uitvoering van de transactie van doorslaggevend belang was.'
Foto: Barbara Brixhe
Laatste nieuws
- 17-06-2026 14:08 Dit zijn de voorlopige plannen van de Taskforce Versnelling Woningbouw
- 17-06-2026 12:55 Ymere verkoopt voormalig KHL-koffiehuis in Amsterdam aan huurder
- 17-06-2026 11:52 Savills: Herontwikkeling neemt de regie in logistiek vastgoed
- 17-06-2026 11:35 Omzet detailhandel stijgt met 2,2 procent, ondernemersvertrouwen naar laagste niveau in drie jaar
- 17-06-2026 11:33 Bouwinvest wil fiscaal gelijk speelveld voor pensioenfondsen in Canada
- 17-06-2026 11:03 Woningbouw op vliegbasis Soesterberg komt dichterbij
- 17-06-2026 10:51 'Experts en publiek vinden fabriekswoningen wél mooi'
- 17-06-2026 10:20 Omgevingsvergunning Soza Den Haag met bijna 1.200 woningen onherroepelijk
- 17-06-2026 09:49 Twee verlengingen en twee nieuwe huurovereenkomsten in winkelcentrum Hoge Vucht Breda
- 17-06-2026 09:38 WOZ-waarde woning in jaar tijd 10,3 procent gestegen
- 16-06-2026 16:22 Kamer steunt ingreep in middenhuur
- 16-06-2026 15:29 De Geus Bouw, HBB Groep en Woningstichting Het Grootslag tekenen overeenkomst voor honderd woningen
- 16-06-2026 15:20 Nijkerk koopt industrieel kantoorgebouw van Tristan en Timeless
- 16-06-2026 15:02 Corum verwerft Malietoren van Duitse institutionele belegger
- 16-06-2026 13:22 Greystar verkoopt OurCampus in Diemen aan Luwe Capital Partners
- 16-06-2026 13:04 Prop in woningpijplijn groeit fors: Ruim 226.000 woningen wachten op oplevering
- 16-06-2026 12:02 Aedes waarschuwt: Splitsing vastrecht kan warmtetransitie stilzetten
- 16-06-2026 11:30 Rudius Vastgoed koopt kantoorgebouw in Arnhem
- 16-06-2026 10:11 Storage Share koopt twee bedrijfsgebouwen in Assen
- 16-06-2026 10:03 Constant IT verlengt huur in Kauwgomballenfabriek
- 16-06-2026 09:55 Bankinter neemt Tulp Group over
- 16-06-2026 09:39 Aandeel woonlasten op inkomen gedaald
- 16-06-2026 09:15 Passanten in winkelgebieden blijven onder niveau van voor corona
- 15-06-2026 16:33 Enschede zoekt ontwikkelaars voor Kop Boulevard
- 15-06-2026 16:19 Kantoorgebouw in Houten verkocht
- 15-06-2026 15:51 Hadoks huurt kantoorruimte op Wassenaarseweg in Den Haag








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.