Is uw vastgoed beschermd tegen stakingen, oproer en onrust?
Oorlogen en onrust in de wereld zijn aan de orde van de dag. De wereld wordt steeds onvoorspelbaarder. Stakingen, gewelddadige demonstraties en binnenlandse onlusten vormen niet alleen een bedreiging voor mensen, maar ook voor vastgoed. Hoe goed is uw vastgoed hiertegen beschermd? En bent u zich bewust van wat uw verzekering wel en niet dekt?
Terrorismerisico en andere geweldsrisico’s lijken op elkaar, maar niet alle varianten zijn verzekerd. Niet op de gebouwenpolis, niet op de aanvullende NHT-dekking en ook niet op de primaire terrorismeverzekering. Daarom is het specifiek meeverzekeren van stakingen, oproer, binnenlandse onlusten en huurderving op de terrorismeverzekering de oplossing.
Het is cruciaal om te weten wat uw vastgoedverzekering precies dekt:
Wat is gedekt?
- Relletjes en opstootjes: Incidentele geweldsmanifestaties vallen doorgaans onder een vastgoedverzekering.
Wat is niet gedekt?
- Molest: Schade door gewapende conflicten, burgeroorlog, oproer of binnenlandse onlusten valt hier niet onder.
Zelfs de aanvullende terrorismeverzekering of de dekking via de Nederlandse Herverzekeringsmaatschappij Terrorismeschade (NHT) biedt vaak geen volledige zekerheid.
Het grijze gebied
Bij schade is het vaak de vraag hoe de oorzaak wordt gelabeld. Als schade bijvoorbeeld is veroorzaakt door een rel, dan is deze mogelijk verzekerd. Maar als de oorzaak als oproer wordt bestempeld, geldt de dekking niet. Het is een grijs gebied waarin interpretatie door de verzekeraar een grote rol speelt.
Beperkingen van de NHT
De NHT is opgericht na de aanslagen van 9/11 en biedt een vangnet voor terrorisme gerelateerde schade. Toch zijn er enkele belangrijke beperkingen:
- Maximale dekking: tot 75 miljoen euro per gebouw en 1 miljard euro per jaar.
- Beslistermijn: het kan tot 2 jaar duren voordat duidelijk is of schade door terrorisme wordt vergoed.
De oplossing: een specifieke terrorismeverzekering
Om het grijze gebied en lange wachttijden te vermijden, is een specifieke terrorismeverzekering de oplossing. Deze verzekering biedt:
- Snellere schadeafhandeling: schades worden sneller afgehandeld dan via de (NHT). Met deze dekking heeft u een eigen, primaire polis. Dit betekent dat een eigen polis u directe en primaire dekking biedt. Bij de NHT wordt het beschikbare budget verdeeld onder alle verzekerden, waardoor u niet zeker bent of u volledig schadeloos wordt gesteld en te maken kunt krijgen met beperkingen.
- Uitgebreidere dekking: naast terrorisme is er ook dekking mogelijk voor schade door oproer, sabotage of burgerlijke onrust. Deze ruimere dekking is optioneel en moet men apart meeverzekeren, aangezien het niet standaard is opgenomen in de terrorismeverzekering.
- Huurderving: Schade door huurderving wordt tot 12 maanden vergoed, met de mogelijkheid tot uitbreiding.
Hoe bescherm je vastgoed zo optimaal mogelijk?
Wilt u zeker weten dat uw vastgoed optimaal beschermd is tegen de risico’s van stakingen, oproer en onlusten? Overweeg dan een specifieke terrorismeverzekering. Hiermee kiest u voor zekerheid en kunt u vertrouwen op een snelle en heldere schadeafhandeling. Lees het hele artikel hier.
Meer weten?
Neem contact op met de Commercieel Vastgoed specialisten van Meijers. Wij helpen u graag met advies op maat via info@meijers.nl of bel +31 20 642 0524.
Bovenstaand blog is onderdeel van het online magazine VASTGOED gecreëerd door Meijers.
Over VASTGOED #1
In dit online magazine bespreken we risicomanagement en verzekeringen in de vastgoedsector. Thema’s zoals duurzaamheid, klimaatrisico’s en gebouwtransformatie staan centraal. We behandelen risico’s van extreme weersomstandigheden, zoals overstromingen, droogte en storm, en kijken naar wat wel en niet verzekerd is. Daarnaast stellen we vijf vragen aan taxateur Troostwijk over het verzekeren van vastgoed.
Verder bespreken we verplichtingen bij schadeherstel en herbouw, zoals de BENG-norm (Bijna Energieneutraal Gebouw), en specifieke verzekeringen tegen terrorisme en geweld. Tot slot gaan we in op energieopslagsystemen (EOS) met de focus op veiligheids- en verzekeringseisen. Lees alle details in dit online magazine.
Over Meijers
Meijers is een familiebedrijf dat in een halve eeuw is uitgegroeid tot een van Nederlands grootste onafhankelijke assurantiemakelaars. Meijers is specialist in risicomanagement en zet zich met ruim 500 medewerkers in voor de continuïteit van mensen en bedrijven. De belangrijkste expertise gebieden van het in Amstelveen gevestigde bedrijf zijn schadeverzekeringen, employee benefits en advisering op maat. Meijers is een actief lid van het grootste internationale netwerk van onafhankelijke assurantiemakelaars, WBN.
Laatste nieuws
- 03-02-2025 13:38 Bridges Real Estate stelt Guido Aben aan als directeur vastgoed
- 03-02-2025 12:32 DNB-gebouw gaat naar Scheveningse Pier
- 03-02-2025 12:20 Vakantiegevoel als belegging: Zonnige rendementen met hypothecaire zekerheid
- 03-02-2025 11:51 Nestlé koopt eigen distributiecentrum in Almere
- 03-02-2025 11:17 Particuliere belegger koopt winkelcentrum in Krimpen aan den IJssel
- 03-02-2025 11:05 Solsbury koopt Rabobank in Etten-Leur
- 03-02-2025 10:54 Onverwachts grote daling inflatie in januari: 3,3 procent
- 03-02-2025 10:54 Handelsoorlog kan inflatie opdrijven, centrale banken voorzichtig met renteverlagingen
- 03-02-2025 09:33 Madeline Buijs: 'Stikstof doet denken aan een soort Groundhog day'
- 03-02-2025 08:00 Themamaand februari in het teken van vastgoedbeheer
- 01-02-2025 18:51 Nieuw gemeentehuis Oosterhout geeft impuls aan binnenstad en woningbouw
- 01-02-2025 17:52 Eigenaar winkelcentrum Kijkduin eist miljoenenvergoeding van Den Haag
- 01-02-2025 15:07 Monitor Werklocaties Noord-Holland: Leegstand kantoren stijgt terwijl er schaarste is bij bedrijfsruimte
- 01-02-2025 14:49 Transformatie Zeeburgerpad: Van bedrijventerrein naar woonwijk met 900 woningen
- 01-02-2025 14:02 Haarlemse gemeenteraad heeft zeven zones aangewezen voor extra woningbouw
- 01-02-2025 13:47 Nijkerk kiest voor opvanglocaties asielzoekers in eigen beheer
- 31-01-2025 16:59 Marja Appelman verlaat BZK en wordt directeur-bestuurder van Platform31
- 31-01-2025 13:26 Greenpeace uitspraak groot geschenk? Het stikstofprobleem is eindelijk groot genoeg
- 31-01-2025 13:21 Batenburg en Emergo tekenen op Wocoda voor 21 modulaire woningen in Bergschenhoek
- 31-01-2025 13:10 Save the date: Wocoda 2026 op donderdag 29 januari in Jaarbeurs Utrecht
- 31-01-2025 12:45 De publieke sector was op Wocoda 2025 hongerig naar informatie om te kunnen versnellen
- 31-01-2025 11:46 Gemeenteraad Ter Aar kiest bouwlocaties onder provinciale druk
- 31-01-2025 10:50 Anne Wilbers herbenoemd als bestuursvoorzitter van Stadgenoot
- 31-01-2025 10:22 Aisha Walles treedt toe tot de Raad van Commissarissen van Rochdale
- 31-01-2025 10:03 Beverwijk wil komst 7.000 woningen en extra bedrijvigheid oplossen met hoogbouw
Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.