Vijf nieuwe WEii-licentiehouders op Paris Proof Congres: ‘bewijst waarde sturen op werkelijk energiegebruik’
Tijdens het Paris Proof Congres op 28 november in Hilversum presenteerden Dutch Green Building Council (DGBC) en kennisplatform TVVL vijf nieuwe WEii-licentiehouders. Censo, CFP Green Buildings, MoveNext, Nibag en SPIE doorliepen afgelopen maanden met succes de WEii-training en de toelatingsaudit.
Hiermee staat de teller op een totaal van negen licentiehouders die gecertificeerde WEii-scores kunnen afgeven voor gebouwen. Afgelopen juni presenteerden DGBC en TVVL op de PROVADA de eerste vier licentiehouders. Op het Paris Proof Congres afgelopen donderdag ontvingen de nieuwe partijen ieder een symbolische fles WEiin.
Sjaak de Olde is Manager Duurzaamheidsconsultants bij nieuwe licentiehouder Censo, waar ze bedrijven onder andere helpen met energiebesparing, congestie en verduurzaming. Hij vindt de WEii-score duidelijk en praktisch, zonder onnodige complexiteit: 'De WEii-score en het bijbehorende certificaat zijn een krachtig bewijs van de behaalde verduurzamingsresultaten. Dit sluit goed aan bij onze aanpak: vanuit werkelijk energieverbruik direct stappen zetten met pragmatische oplossingen. Schouders eronder en gaan!'
Ruime verdubbeling ‘bewijs van kracht en relevantie’
John Lens, directeur van TVVL, ziet de ruime verdubbeling van WEii-licentiehouders als een moment om trots op te zijn: 'Dit bewijst de kracht en relevantie van de Werkelijke Energie intensiteit indicator (WEii) als tool voor de verduurzaming van onze gebouwde omgeving. De ondertekenende partijen laten zien hoe we met elkaar de norm kunnen verleggen naar een meer transparante en datagedreven benadering van energie-efficiëntie.'
Het groeiende aantal licentiehouders bevestigt het belang van inzicht in het werkelijke energiegebruik van gebouwen. De WEii-score beoordeelt energieverbruik op een gestandaardiseerde en objectieve manier. Dit maakt het voor vastgoedeigenaren een betrouwbaar instrument om de energiebesparing en CO2-reductie van hun gebouwen en portefeuilles te monitoren.
WEii-score van waarde voor rapportage-eisen als CSRD
Dat partijen nu aansluiten, bewijst dat zowel zij als hun klanten de waarde zien van sturen op werkelijk gebruik, constateert Martin Mooij, programmamanager Paris Proof bij DGBC. Hij bemerkt dan ook dat de WEii-score steeds meer in de praktijk wordt gevraagd: 'Door rapportage-eisen zoals de CSRD en binnen de portefeuille-aanpak moeten steeds meer organisaties over hun werkelijke energieverbruik en emissies rapporteren. Een WEii-certificaat afgegeven door een organisatie met WEii-licentie biedt de extra garantie dat de score objectief en betrouwbaar is vastgesteld.'
De WEii is een gezamenlijk project, waarbij DGBC onder meer het licentieproces verzorgt en TVVL de trainingen. Sinds begin 2024 kunnen marktpartijen WEii-licentiehouder worden. Alleen deze licentiehouders kunnen een gecertificeerde WEii-score afgeven in de vorm van een WEii-certificaat. Dit geeft een gebouweigenaar de zekerheid dat de gegevens over energiegebruik op objectieve en controleerbare wijze zijn verkregen.
Veel animo voor WEii-trainingen
Om licentiehouder te kunnen worden, moet minimaal één werknemer van de organisatie de officiële WEii-training hebben gevolgd. De WEii-trainingen werden dit jaar voor het eerst gegeven. In de eerste elf maanden hebben maar liefst 149 personen van 67 organisaties de training gevolgd. De eerstvolgende WEii-training vindt plaats op 17 februari.
Voor deelnemers is de training onder andere van toegevoegde waarde omdat die inzicht biedt in de uitgangspunten van de rekenmethode. Ook Marnix Balke, Senior Consultant & Project Manager bij nieuwe licentiehouder CFP Green Buildings, is enthousiast: 'Met WEii-certificaten bieden we vastgoedeigenaren en ontwikkelaars een betrouwbare manier om duurzame prestaties meetbaar en vergelijkbaar te maken. Samen maken we Paris Proof haalbaar, schaalbaar en tastbaar voor de vastgoedsector.'
Laatste nieuws
- 26-06-2026 00:30 Energielabel drukt zwaarder op hypotheekruimte
- 25-06-2026 17:19 ID Logistics bouwt logistieke campus van 53.000 m2 in Tiel voor uitbreiding
- 25-06-2026 16:30 Opzoek naar een cellencomplex? Diverse politiebureaus onder de digitale hamer
- 25-06-2026 13:23 Altera verkoopt appartementen in Baarn en Rotterdam aan Opus Reale
- 25-06-2026 13:13 'Rechtspraak lijkt niet op het juiste spoor bij minimale duur huurovereenkomst onbepaalde tijd'
- 25-06-2026 12:15 Elevation Group verlengt huurcontract voor 2.200 m2 in Apollo House Amsterdam
- 25-06-2026 12:00 'Zakelijke dienstverlener' huurt kantoorruimte in De Haagsche Zwaan in Den Haag
- 25-06-2026 11:34 Hoge Raad: Geen compensatie voor box 3-beleggers die geen bezwaar hebben gemaakt
- 25-06-2026 10:35 Hidde Glastra versterkt Blauwhoed als ontwikkelingsmanager
- 25-06-2026 10:30 EU wil renteaftrekbeperking herzien: Goed nieuws voor vastgoedbeleggers, maar nog veel onzekerheid
- 25-06-2026 09:44 Financiers krijgen weer meer trek in kantoren
- 25-06-2026 09:23 Zusje opent 41e vestiging in Middelburg
- 25-06-2026 09:13 Daelmans en Grouwels lid van IVBN
- 25-06-2026 09:06 Van Uffelen Mode naar Middenwaard Heerhugowaard
- 25-06-2026 06:00 Buitenlandse pensioenfondsen wachten nog even met Nederland: ‘We hebben actie nodig’
- 24-06-2026 14:51 Gemeente Rotterdam begint marktconsultatie voor drijvend park in Rijnhaven
- 24-06-2026 14:20 DCM Investment Group en TPG Angelo Gordon kopen IOS-locatie in Breda
- 24-06-2026 13:34 Acture en Moove Connected Mobility huren kantoorruimte in Utrecht van NLV
- 24-06-2026 13:22 Woonzorgcomplex met 125 woningen op plek voormalig Wijndaelercentrum in Den Haag
- 24-06-2026 13:14 Regiewet aangenomen na debat Eerste Kamer: ‘Regie mag geen synoniem worden voor vertraging’
- 24-06-2026 13:06 Werkvoorraad architectenbureaus op zes maanden, hoogste niveau sinds 2008
- 24-06-2026 12:33 Pointer: 'Verhuurders leven lang niet altijd uitspraken Huurcommissie na'
- 24-06-2026 12:09 Restaurant Neni opent tweede Amsterdamse vestiging in Kimpton De Witt hotel
- 24-06-2026 11:47 Koper schrijft koop in bij Kadaster, maar staat toch met lege handen
- 24-06-2026 11:26 Na omgevingsvergunning ook bestemmingsplan Soza Den Haag definitief
- 24-06-2026 10:26 Garbe zet in Nederland nadrukkelijker in op woningen: ‘Focus op wat wél kan’
.jpg)







Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.