Community gedreven vastgoed voor een regeneratieve toekomst
Maak kennis met Common City Development: een impact-gedreven ontwikkelaar met oog voor de menselijke maat. Common City heeft een bewezen track-record in met name complexe opgaven. Common City ontwikkelt, begeleidt en bedenkt samen met initiatiefnemers, grondeigenaren en bouwgroepen inclusieve en inspirerende plekken waar mens en natuur elkaar versterken.
'Vijftien jaar geleden zetten Sascha Glasl, Tjeerd Haccou en ik de eerste stappen in duurzame experimenten zoals De Ceuvel en Schoonschip', vertelt medeoprichter Marthijn Pool. We waren pioniers in circulariteit, nog voordat er een naam voor bestond, waarbij we afval-, energie- en waterstromen op een unieke manier verbonden. Het is inspirerend om te zien dat de wereld nu onze visie deelt. Wij zijn klaar om samen met partners te bouwen aan de volgende generatie circulaire werk- en woongemeenschappen, gebaseerd op onze jarenlange ervaring en innovaties.'
Collective
Ontstaan vanuit een integrale visie op het ontwerpen van architectenbureau Space&Matter, is Common City een full service ontwikkelaar, met designers, houtbouw experts en een collectieve zelfbouw platform die hen in staat stelt om op een innovatieve manier vorm te geven aan toekomstbestendige leefgemeenschappen. Met een gezamenlijke missie: het realiseren van maximale impact op natuur en maatschappij.
Community en commons
Het vertrekpunt bij iedere ontwikkeling begint vanuit een gedeelde droom van de gemeenschap en eindigt met het realiseren van een authentieke werk-, woon-, of recreatieomgeving. Door samen met eindgebruikers te ontwikkelen, ontstaan plekken waar zij zich verbonden en verantwoordelijk voor voelen. De Commons staat voor ons voor het delen van ruimtes, mobiliteit en energie. Op deze manier is de gemeenschap zelfvoorzienend en veerkrachtig. Door minder te bezitten en meer te delen neemt de betaalbaarheid toe, verlagen we de voetafdruk en dragen we actief bij aan welzijn en welbevinden.

Fotograaf: Marcel van der Burg
Concrete voorbeelden en concepten
Common City is een pionier in het ontwikkelen van vernieuwende projecten en concepten die circulariteit en gemeenschap centraal stellen. Verbeeldingskracht en een lonkend toekomstperspectief werkt aanstekelijk en motiverend. In projecten zoals De Ceuvel, Schoonschip en het recent gerealiseerde woongebouw Wij_land komen de kracht van de bewoners en een vernieuwingsgeest samen, waarbij de grenzen van duurzaam innoveren worden verkend.
Co-creatie en gedelegeerd
Common City ontwikkelt op eigen initiatief én gedelegeerd, woningen als August&Ally, Jardin en LeeuwenDeel en bedrijfsgebouwen zoals Circular City House, samen met de gebruikers. Ze begeleiden met veel ervaring CPO, MO en wooncoöperatie bouwgroepen bij het omzetten van gedeelde waarden en ambities naar een droom woonplek. Common City helpt innovatieve ondernemers met het vinden en acquireren van een bedrijfslocatie en het ontwikkelen van een gebruikers specifiek gebouwconcept.
Collaborate
Met ruim 10 jaar ervaring en bewijslast in innovatiekracht in de vastgoedsector, is Common City uw betrouwbare gids door de complexe wereld van circulair vastgoed. Recent versterkte Common City het team met Investment manager Jan Hein Endlich en Acquisitie manager Vincent Vollenbronck, die actief op zoek zijn naar nieuwe kansen en plekken voor de bruisende gemeenschappen van de stad van de toekomst. Neem contact op om samen de meest duurzame oplossingen te bedenken en om te zetten in tastbaar resultaat!
Laatste nieuws
- 22-05-2026 14:25 Schuurman Schoenen huurt 402 m2 winkelruimte in Almelo
- 22-05-2026 12:47 Voetbalclub Feyenoord krijgt De Kuip in handen
- 22-05-2026 10:58 Cranendonck koopt woningen om stroomstation Maarheeze vlot te trekken
- 22-05-2026 10:32 Dycore huurt kantoorruimte in America Tower in Oosterhout
- 22-05-2026 10:27 Topvacature: Taxateur (ervaren) bij NWWI
- 22-05-2026 10:14 Gemeente Kampen maakt 68 woningen mogelijk op oud sportveld
- 22-05-2026 09:55 Blauwhoed wint tender voor Klein Plaspoelpolder Leidschendam-Voorburg
- 22-05-2026 09:14 De Hypotheker: Effect uitpondgolf neemt af, starter krijgt minder keuze
- 22-05-2026 06:30 Prijsstijging koopwoningen vlakt in april verder af
- 21-05-2026 17:27 ‘Vesteda dicht bij een deal met investeerders’
- 21-05-2026 16:54 Fortus sluit eerste vastgoedfonds af op 200 miljoen euro
- 21-05-2026 16:50 KoopStart maakt woningen al ruim 10 jaar betaalbaar
- 21-05-2026 16:09 Verdi Groep huurt kantoorruimte in Amsterdam Sloterdijk van NSI
- 21-05-2026 15:36 Ernsting’s family opent winkels in winkelcentra Arnhem en Nieuwegein
- 21-05-2026 14:38 Moerdijk kan mogelijk toch blijven bestaan
- 21-05-2026 12:28 Wonen Limburg Accent, Stayinc en Trudo onderzoeken woningfonds voor middenhuur
- 21-05-2026 11:56 Stadscafé opent in Conscious Hotel op Westergas in Amsterdam
- 21-05-2026 11:11 Raad van State: Geen recht op blijvend zonlicht voor zonnepanelen bij nieuwbouw
- 21-05-2026 10:29 Laatste grondeigenaren vechten ASML-uitbreiding in Eindhoven aan
- 21-05-2026 10:04 Zuid-Holland geeft corporatie rechtstreeks subsidie voor woningbouw
- 21-05-2026 09:57 DCM Investment Group en TPG Angelo Gordon kopen IOS-locatie in Zaltbommel
- 21-05-2026 09:46 Kamernet ziet kamerhuur en aanbod stijgen
- 21-05-2026 09:33 Prijzen bestaande koopwoningen ruim 5 procent hoger, stijging buiten Randstad het sterkst
- 21-05-2026 09:22 Avezaat Staal huurt bedrijfsruimte in Vlaardingen aan de Koningin Wilhelminahaven
- 21-05-2026 08:50 Gemeenten willen wel, maar herontwikkeling bedrijventerreinen loopt vast
- 21-05-2026 08:00 ABP en Rockfield investeren 350 mln in betaalbare woningen voor studenten en starters








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.