Eigen meubels maken? Hierdoor kiezen veel Nederlanders voor DIY
Steeds meer Nederlanders maken tegenwoordig hun eigen meubels, om te besparen op de kosten na het kopen van een woning. Nu alles steeds maar duurder wordt, zijn mensen genoodzaakt om creatieve manieren te bedenken om op een budgetvriendelijke manier toch hun droomwoning in te richten. Dankzij woonsites als Makeover.nl, Pinterest en Kijkbinnen.nl is het steeds makkelijker om als hobbyklusser kwalitatieve meubelen te maken, voor een klein budget.
Hoewel je misschien denkt dat het maken van je eigen meubelen niet voor jou is weggelegd, zijn er veel Nederlandse hobbyklussers die het tegendeel bewijzen. Op social media zie je geweldige projecten voorbij komen, van een uiteenlopend scala aan klusprojecten. Het voordeel van DIY-projecten is namelijk dat je het zo groot (of klein) kunt aanpakken als jij dat wil.
Waarom kiezen voor DIY?
Zelf meubelen maken is goedkoper dan kopen. Vooral als je meeneemt dat de gemiddelde Nederlander meer dan 1500 euro per jaar aan meubels uitgeeft. Hoewel dit de hoofdreden is, is het volgens veel DIY-liefhebbers ook nog eens veel leuker om te doen. Het geeft een gevoel van voldoening als je met je eigen handen een tafel of stoel hebt gemaakt. Het zijn ook meubelen van hoge kwaliteit, omdat er veel aandacht in gestopt is om het meubelstuk te maken.
Een andere reden dat veel Nederlanders kiezen voor deze budgetvriendelijke manier van inrichten, is omdat je de meubelen kunt aanpassen op de woning en je smaak. Denk aan een perfect passende inbouwkast of een kleed dat naadloos aansluit bij de stijl van je woonkamer. De meeste handleidingen zijn namelijk eenvoudig te personaliseren, zodat je zelf de afmetingen bepaalt of de kleurencombinaties verandert.
Hoe maak je eigen meubelen?
Dankzij handige video tutorials, stappenplannen en tips, is het steeds makkelijker om meubelen te maken voor iedere ruimte. Van kleine projecten zoals het breien van een woondeken, tot een ingewikkelde klus zoals het fabriceren van een badkamermeubel dat bestand is tegen vocht en ook nog eens beschikt over ledverlichting. De klusser bepaalt uiteindelijk en hierdoor betekent het maken van eigen meubelen ook veel keuzevrijheid.
Kijk bijvoorbeeld eens op wandplank keukenideeën, online tool plattegrond maken of een tafeltje van tegels maken. Het laatste meubelidee is trouwens een prachtig voorbeeld, dat laat zien dat je over gebleven bouwmaterialen zoals tegeltjes kunt gebruiken voor het maken van een eigen meubelstuk. Je kunt het zo gek niet bedenken of er is online informatie te vinden hoe je iets aanpakt, van het opknappen van een vintage kastje tot het maken van je eigen tuinset.
Zijn DIY meubelen duurzamer?
Het hergebruiken van materialen speelt een grote rol bij de motivatie van Nederlandse klussers, aangezien steeds meer mensen het zonde vinden om spullen die nog goed zijn zomaar weg te gooien. Denk aan een oud tafeltje dat opgeknapt kan worden, of resthout dat nog kan worden gebruikt voor het maken van een unieke boekenkast.
Duurzaamheid is een belangrijke reden dat veel mensen ervoor kiezen om materialen een tweede leven te geven. Iets dat soms zelfs zwaarder weegt dan het feit dat een eigen gemaakt meubelstuk goedkoper is dan een nieuwe.
Laatste nieuws
- 09-11-2025 16:18 Is de stille trein het wondermiddel voor extra woningbouw?
- 09-11-2025 12:03 Vertraagde herontwikkeling oud-ministerie remt woningbouw Bezuidenhout
- 09-11-2025 10:50 Registratie WOCODA 2026 is geopend: Maak gebruik van de early bird aanbieding
- 07-11-2025 16:17 Neways Advanced Applications verlengt huur en breidt uit op Science Park Eindhoven
- 07-11-2025 15:23 Novelle Wet regie volkshuisvesting naar Raad van State
- 07-11-2025 14:52 Savills: Meer buitenlands geld naar Nederlands vastgoed, aandeel stijgt naar 35 procent
- 07-11-2025 13:50 Joost de Bruijn voegt zich bij projectontwikkelingsteam Wilma Wonen
- 07-11-2025 12:42 Trebbe en gemeente Woerden onderzoeken woningbouw aan Zaagmolenlaan
- 07-11-2025 12:04 CBS ziet stijging in uitgaven: Vooral meer geld naar diensten en vrije tijd
- 07-11-2025 10:38 Minder grote eengezinswoningen in nieuwe bouwprojecten
- 07-11-2025 10:10 Regio Vastgoedbeheer opent de deuren voor landelijke samenwerkingen: Samen sterker in vastgoedbeheer
- 07-11-2025 10:04 Verdi Groep huurt kantoorruimte in de SuikerSilo’s in Halfweg
- 07-11-2025 10:00 'Duitse vastgoedmarkt biedt kansen voor ondernemers én investeerders'
- 07-11-2025 09:47 Arnhemse college stelt eerste fase van het Omgevingsprogramma Rijnpark vast
- 07-11-2025 09:32 Woningbouwplan aan Stratumsedijk in Eindhoven mag doorgaan
- 07-11-2025 09:13 Joulz huurt hoofdkantoor op Dutch Tech Campus in Zoetermeer
- 07-11-2025 09:02 Winkelvastgoed verdient herwaardering, geen afschrijving
- 07-11-2025 09:00 MVGM Vastgoedtaxaties breidt team uit met zes nieuwe medewerkers
- 06-11-2025 15:19 Wave International en Buurtzorg T nieuwe huurders in Leuve Toren Rotterdam
- 06-11-2025 14:38 Huispedia: 'Afkoeling woningmarkt houdt waarschijnlijk aan tot medio 2026'
- 06-11-2025 14:02 Waves Network huurt kantoorruimte in Breda van Westpoort Vastgoed
- 06-11-2025 13:37 Volledig programma Paris Proof Congres 2025 bekend: ‘Paris Proof is Future Proof’
- 06-11-2025 13:20 Twee nieuwe acquisities voor logistiek platform Axis
- 06-11-2025 13:03 BAM ziet aantrekkelijke marktkansen, mits politiek verder kijkt dan korte termijn
- 06-11-2025 11:57 Provincie Zuid-Holland stelt 1 miljoen euro subsidie beschikbaar voor flexwoningen
- 06-11-2025 11:47 Rogier Veeneman onderdeel van Industrial & Logistics Leasing team bij Dils
.jpg)







Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.