De WOZ-waarde: Niets doen is geen optie
Er is de laatste tijd veel gezegd en geschreven over de nieuwe regulering middenhuur en de gevolgen daarvan voor vastgoedbeleggers. Het WWS-puntensysteem gaat een nóg grotere rol spelen in de vastgoedmarkt. De onderdelen die het zwaarst wegen in de puntentelling zijn de gebruiksoppervlakte, het energielabel en de WOZ-waarde. Die laatste blijft echter vaak nog onderbelicht. Dit terwijl het, met het oog op rendementsoptimalisatie, de meest interessante knop is om aan te draaien.
Bij WOZ-advieskantoor Previcus Vastgoed zien we dat het voor veel vastgoedbeleggers zinvol is om dit jaar een strategie te bepalen rondom de WOZ-waarde en het WWS-puntensysteem. Met ons gespecialiseerd team van WOZ-experts adviseren wij een diverse groep vastgoedbeleggers (van particulier tot institutioneel) en ruim 40 woningcorporaties. Onze taxateurs zien dat vastgoedbeleggers en woningcorporaties die op dit moment nalaten de WOZ-waarde aanpakken, rendement mislopen in de toekomst.
Met de WOZ-waarde rendement verhogen
Dat het verlagen van de WOZ-waarde financiële voordelen heeft is bij iedereen bekend, maar met het oog op de nieuwe regels is het in veel gevallen beter om te verhogen. Een hogere WOZ-waarde zorgt voor meer WWS-punten en daarmee de mogelijkheid om een hogere huuropbrengst te realiseren. In vergelijking met bijvoorbeeld investeringen in duurzaamheid is de WOZ-waarde een snellere en effectievere manier om uw WWS-punten te verhogen.
Loop in 2024 geen rendement mis door een te lage huur als gevolg van te weinig WWS-punten. Bepaal daarom nu uw strategie met uw WOZ-expert. Hoewel de nieuwe regels per 1 januari 2024 ingaan, kan het zinvol zijn al dit jaar de WOZ-waarde van uw panden te verhogen. Het is verstandig stapsgewijs te verhogen: dus zowel de WOZ-waarde van dit jaar, als die van volgend jaar.
Een tweede reden om in 2023 de WOZ-waarde verhogen is dat u in januari en februari van 2024 geen risico loopt rendement te missen. Sluit u in die maanden een nieuw huurcontract af, dan dient de WOZ-waarde van 2023 gebruikt te worden.
Onze ervaring leert dat bovenstaande punten voor u een rendementsvoordeel kunnen opleveren. Het is lastig een concrete case te bespreken. Dat komt omdat elke situatie uniek is. Laat u daarom altijd adviseren door een WOZ-specialist. Wij praten u graag bij hoe we voor u voordeel kunnen behalen.
Goed contact met uw gemeente
Bepaalt u met ons een WOZ-strategie, dan is contact met uw gemeente een speerpunt. Na 20 jaar ervaring als WOZ-specialist hebben wij bij elke gemeente de juiste relaties opgebouwd. Dat bespaart alle betrokkenen tijd en maakt het proces efficiënter.
Als vastgoedbelegger is het lastig zelf de WOZ-waarde te laten verhogen. Niet alleen omdat het moeilijk is de juiste contactpersoon te vinden bij de gemeente, maar ook omdat het aandragen van verkeerde bezwaarpunten averechts kan werken. Wij kijken samen met u naar uw specifieke situatie en bepalen de bezwaarpunten met de grootste kans op succes.
Wees voorbereid
De juiste WOZ-waarden van uw panden zijn al dit jaar belangrijk. Er is geen pasklare oplossing. Afhankelijk van uw portefeuille en gemeente kan uw strategie er anders uitzien. Bovenstaande geeft een indicatie van zaken om op te
letten. Wij adviseren altijd om contact op te nemen met uw WOZ-specialist voor een toegesneden advies. Wij staan klaar om u in een vrijblijvend gesprek te adviseren over de optimale strategie.
Voor meer informatie neem contact op met Nicole Moors, manager woningcorporaties en beleggers (foto inzet).
E | n.moors@previcus.nl
Laatste nieuws
- 15-05-2026 15:06 Zecc Architecten breidt directie uit met Koen Pörtzgen
- 15-05-2026 14:49 Verbod op splitsen particuliere sociale woning: Dit en meer verandert er mogelijk in Amsterdam
- 15-05-2026 13:54 Fidelity koopt logistiek vastgoed in Wijchen en Herkenbosch
- 15-05-2026 11:30 Non-bancaire financieringsmarkt groeit door, maar bancaire markt blijft dominant
- 15-05-2026 11:28 Waldi van Wilk naar BPD
- 15-05-2026 10:56 Rotterdam zoekt 1000 hectare groen en blauw in kleine ingrepen
- 15-05-2026 10:40 Gemeente zet verder in op ‘gestapelde’ bedrijfsgebouwen in Sloterdijk
- 15-05-2026 10:25 VTS neemt nieuw warehouse voor farmaceutische logistiek in Boxmeer in gebruik
- 15-05-2026 10:11 Meerdervoort breidt positie rond Galgenwaard uit: ‘Logische uitbreiding in Utrecht’
- 15-05-2026 10:00 Fred van der Stappen (AndersFinancieren): ‘Complexe deals vragen om slimme logistiek’
- 15-05-2026 09:57 Rembrandthof klaar voor nieuwe fase: Stadshart Amstelveen breidt winkelmix uit
- 15-05-2026 09:31 Wereldhave benoemt Annabelle Diepenhorst en Pieter Hendrikse tot commissaris
- 15-05-2026 09:25 Plan voor 26 woningen in Rijswijk, gemeente Buren onherroepelijk
- 14-05-2026 06:00 Het wantrouwen jegens ondernemerschap helpt Nederland de afgrond in
- 13-05-2026 16:50 Savills: Vastgoedherstel blijft ongelijk verdeeld
- 13-05-2026 16:33 New Balance huurt winkel aan Lijnbaan in Rotterdam
- 13-05-2026 15:21 Plan Trump Tower aan Australische Gold Coast sneuvelt al na drie maanden
- 13-05-2026 14:01 IMF: Winstgevendheid voor ontwikkelaars en beleggers middenhuur moet omhoog
- 13-05-2026 13:39 Amsterdam krijgt 820 woningen op voormalige Certitudo-kavels in Amstel III
- 13-05-2026 13:27 RvS: Almere mocht vergunningen Febo weigeren
- 13-05-2026 13:00 Hoe zit het met de verplichting om het funderingsrisico in kaart te brengen?
- 13-05-2026 12:22 BP riooltechniek huurt bedrijfsruimte in Ermelo
- 13-05-2026 12:03 Speelstad Rotterdam failliet, beslag op woning Van der Most
- 13-05-2026 11:52 Twee beleggers kopen bedrijfscomplex van Levitudo in Etten-Leur
- 13-05-2026 11:45 Miss Etam keert terug naar de winkelstraat met eerste winkel in Doetinchem
- 13-05-2026 11:20 Directeur HDN Jennifer Op 't Hoog stapt over naar a.s.r.






.jpg)

Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.