Koper Las Palmas Rotterdam: 'Er is genoeg beleggingspotentie in Nederland'
Daags na de bekendmaking van de aankoop van Las Palmas in Rotterdam door het Belgische vastgoedfonds Buysse & Partners Smart Assets, sprak Vastgoedjournaal met Guy Mertens, de verantwoordelijke voor de vastgoedbeleggingen bij het bedrijf. Hij vertelt waarom architectuur zo’n grote rol speelt bij hun aankopen en hoe het vastgoedfonds in een financieel onrustige tijd toch het vertrouwen weet te winnen van de groep beleggers, die voor 95 procent uit Belgische en Nederlandse family offices bestaat.
‘Architectuur is voor ons en onze beleggers een hele belangrijke factor’, begint Mertens. ‘Het is tweeledig. Anders dan bij institutionele beleggers zit er bij family offices meer emotie bij een belegging. Het is familiekapitaal dat wordt ingezet en daar is men trots op. Wij willen daarom dat de beleggers ook trots kunnen zijn op het vastgoed dat wij voor hen aankopen. De andere kant van het verhaal is dat iconisch vastgoed rendabel is en blijft. Huurders kiezen bewust voor een bijzonder pand. Alle commerciële panden in onze portefeuille, het zijn er inmiddels zeven, zijn vrijstaand en gelegen op bijzondere locaties.’
De visie van de belegger komt voort uit de allereerste aankoop; het Hilton Hotel aan de Groenplaats in Antwerpen. Mertens: ‘De architectuur van het monumentale hotel sprak onze beleggers erg aan en genereerde ook nog eens een stabiele cashflow. We zijn daarom op die combinatie blijven voortborduren.’ (tekst gaat verder onder de afbeelding)
Research, ratio en rust zorgen voor vertrouwen bij de beleggers
De vastgoedmarkt bevindt zich momenteel in een onrustige periode. Hoe lukt het Mertens en zijn team om de beleggers te overtuigen dat hun investering ook nu nog de juiste keuze is? ‘Uiteraard doen we veel research. Daarnaast staan we bekend om ratio en rust. En wij leggen bij iedere aankoop zelf ongeveer 14 procent van de koopsom in. Hiermee laten wij de beleggers zien dat ook wij vertrouwen in het desbetreffende vastgoed hebben.’
Nederland
Na het Hilton kocht het vastgoedfonds nog een viertal panden in België en zette het in december 2020 de eerste stappen op de Nederlandse beleggingsmarkt met de aankoop van De Zilveren Toren in Den Haag. ‘Nederland staat vanaf het begin af aan op de radar van Buysse & Partners Smart Assets’, zei Mertens destijds over deze transactie. Waarom gingen er twee jaar overheen voordat het volgende pand in Nederland werd aangekocht? Mertens legt uit dat hij al in 2021 interesse had in Las Palmas, maar het pas in 2022 tot een deal kwam. Daarnaast besteedt het bedrijf veel tijd en aandacht aan de kwaliteit van de organisatie. Want hoewel zij een private equity partij zijn, hebben ze de ambitie om net zo sterk en solide te opereren als een beursgenoteerde vastgoedbelegger. ‘En om alles naar dat hogere niveau te tillen en het beleggersnetwerk op het juiste peil te krijgen en te houden, kost tijd’, aldus Mertens.
Hoe ziet hun toekomst in Nederland eruit? Mertens: ‘De Nederlandse markt voor commercieel vastgoed is voor ons nog steeds een potentiële markt. En hoewel er momenteel geen deals in de pipeline zitten, hoop ik dat onze eerstvolgende Nederlandse aankoop géén twee jaar op zich zal laten wachten. Waar in Nederland dat zal zijn, weet ik niet. Er zijn talloze mooie panden, maar het prijsniveau in Amsterdam is voor een speler zoals wij eigenlijk te hoog om een goed rendement te behalen. Als Antwerpenaar word ik persoonlijk erg blij van een aantal gebouwen in die andere havenstad, Rotterdam. Hoe wrang de reden achter de wederopbouw ook is, heeft het wel een aantal iconische panden opgeleverd. Ook houden we Eindhoven goed in de gaten. Die stad is volop in ontwikkeling.’ (tekst gaat verder onder de foto)
Het Buysse & Partners Smart Assests fonds heeft inmiddels een portefeuille opgeleverd met een waarde van 360 miljoen euro, verdeeld over zeven iconische commerciële assets. Waarvan vijf in België en nu twee in Nederland. In zes van de zeven transacties was Buysse & Partners de partij die de aankoop initieerde. Daarnaast heeft de belegger onder de naam Smart Living ook nog een fonds waarmee ze de residentiële vastgoedmarkt in België willen helpen professionaliseren. In dat fonds zit momenteel voor 96 miljoen euro residentieel vastgoed in Brussel en Antwerpen. Voor wat betreft Las Palmas; de nieuwe eigenaar is inmiddels al in gesprek met partijen om ook de laatste 2.000 m2 in het gebouw te verhuren.
Laatste nieuws
- 10-07-2026 15:35 Kabinet ondertsteunt acht AI-projecten voor snellere woningbouw
- 10-07-2026 15:13 Nieuwe supermarkt voor Aldi in Driebergen-Zeist
- 10-07-2026 15:02 Grote belangstelling voor woningportefeuilles: ‘Op veel portefeuilles zijn meerdere biedingen’
- 10-07-2026 14:26 Takko Fashion groeit naar meer dan 130 winkels in Nederland
- 10-07-2026 13:59 Duitse modeketen opent dit jaar nog vijf winkels in Nederland
- 10-07-2026 12:43 Coalitieakkoord Den Haag: 4.000 woningen per jaar, meer middenhuur en versoepeling bouwregels
- 10-07-2026 12:11 Hof Wonen en Mooiland vervangen 221 woningen in Haagse Spoorwijk
- 10-07-2026 11:41 Dartbedrijf bundelt vestigingen in nieuw te realiseren distributiecentrum met hoofdkantoor
- 10-07-2026 11:21 Principal koopt kantoor met datacenter in Utrecht voor 9 mln euro
- 10-07-2026 11:08 Drie retailtransacties aan de Vleesstraat in Venlo
- 10-07-2026 10:42 Montea bouwt warehouse van 67.400 m2 voor Bosch- en Siemensbedrijf
- 10-07-2026 10:17 Duinweide verkoopt Jumbo-supermarktlocatie aan Verenigd Beheer
- 10-07-2026 10:06 Forse toename faillissementen in vervoer en opslag
- 10-07-2026 09:54 Retail in de plint: ‘Kind van de rekening of een kans?’
- 10-07-2026 09:43 Schaalvergroting woningcorporatie hoeft afstand tot huurders niet te vergroten
- 10-07-2026 09:34 AM koopt Holiday Inn-locatie van Somerset Capital Partners
- 10-07-2026 07:00 Pararius: Uitpondgolf bereikt duurdere huursegmenten
- 09-07-2026 16:38 Poelmann van den Broek verhuist Amsterdams kantoor naar Rembrandttoren
- 09-07-2026 16:12 Havensteder draagt 1.000 woningen in Rotterdam-Zuid over aan Wooncompas
- 09-07-2026 15:29 CRA Vastgoed sluit zich aan bij Neprom
- 09-07-2026 14:49 CBRE versterkt retail leasing team
- 09-07-2026 14:25 OCP en GIC willen met derden doorgroeien naar platform van 10 mrd
- 09-07-2026 14:11 Dura Vermeer aan zet bij vernieuwbouw stadhuis Oldenzaal
- 09-07-2026 13:24 Consortium van particuliere beleggers koopt Haagse woningportefeuille van DWS voor honderden miljoenen
- 09-07-2026 12:35 Bas-locatie in Oud-Beijerland wordt woongebouw met 68 appartementen
- 09-07-2026 11:53 Bij commerciële vastgoedfinancieringen is de laagste rente lang niet altijd de beste keuze; Penny wise pound foolish!








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.