Woonzorg Nederland verkoopt drie wooncomplexen aan corporaties

Woonzorg Nederland heeft drie wooncomplexen uit de portefeuille verkocht aan lokale corporaties. Met de opbrengst van de verkoop wil Woonzorg Nederland extra woningen bouwen en aankopen die beter passen bij de seniore doelgroep. Woonzorg wil de komende jaren 500 nieuwe woningen per jaar realiseren. 

Het betreft de wooncomplexen Zuster Franciscanessen in Bennebroek (Noord-Holland), Saenwijck in Zaandijk en Vlooswijk in het Zeeuwse Terneuzen. In totaal worden er 84 eenheden overgedragen aan de lokale woningbouwcorporaties. Respectievelijk zijn dit Pré Wonen, Parteon en Clavis. 

De woningen passen niet meer in de portefeuille van Woonzorg Nederland, omdat ze niet langer geschikt zijn voor de oudere doelgroep. Zo is er bijvoorbeeld niet altijd voldoende ruimte voor draaicirkels of gemeenschappelijke ruimtes.

Komende jaren 8.000 ouderenwoningen erbij
Met de opbrengst van de verkoop wil Woonzorg Nederland extra woningen bouwen en aankopen die goed passen bij de seniore doelgroep. Vanwege de vergrijzing groeit de vraag sterk. Om de behoefte op te vangen heeft de seniorenhuisvester de ambitie om met 500 eenheden per jaar uit te breiden, tot zo'n 8.000 extra woningen in 2035.

Foto: Wooncomplex Saenwijck in Zaandijk (Google Maps)



Reacties


Laatste nieuws