Particuliere verhuurders, stop met je eigen ruiten ingooien
Particuliere woningbeleggers hebben zich van hun slechtste kant laten zien tijdens het congres van Vastgoed Belang vorige week. Met het schofferen en uitjoelen van minister De Jonge is het beeld van de verhuurder als egoïstische huisjesmelker alleen nog maar sterker geworden. Wie gaat er nu nog naar hun terechte zorgen luisteren? Particuliere beleggers, stop met het ingooien van jullie eigen ruiten.
Jack de Vries is sinds 1 juli 2021 de voorzitter van Vastgoed Belang, de belangenvereniging voor particuliere beleggers. Het is de vraag hoeveel belangen er nog over blijven om te verdedigen want (fiscale) maatregelen maken buy-to-let verhuur steeds moeilijker, terwijl het overgrote deel van de verhuurders op een fatsoenlijke manier hun werk doen. Maar verhuurders van woningen hebben al jaren een slechte naam, ze worden gezien als huisjesmelkers die huurders uitpersen in krottenwoningen. De IVBN moet knarsentandend naar deze bijeenkomst hebben gekeken. De afgelopen jaren heeft de voormalige directeur van IVBN, Frank van Blokland, namelijk uit alle macht geprobeerd om het imago van de woningverhuurder om te buigen naar een degelijke praktijk waar pensioenfondsen zich mee bezig houden en een fatsoenlijk rendement voor halen.
Schofterig
Dat is hem redelijk goed gelukt, in de media wordt steeds vaker het onderscheid gemaakt en worden de institutionelen steeds vaker apart genoemd als acceptabele verhuurpartij. Maar De Vries blijft met de particuliere verhuurders een flinke kluif houden aan het in een iets positiever daglicht stellen van de particulieren. Tijdens zijn eerste publieke optreden als voorzitter van Vastgoed Belang op de Provada vorig jaar zei De Vries nog dat het belangrijkste is dat de discussie op basis van feiten wordt gevoerd. “Wat mij nu zoveel stoort is dat het nu gebeurt op basis van beeldvorming, we staren ons blind op een heel klein segment”, zei hij destijds. Sindsdien is hij de boodschap “er zijn excessen en die moeten worden bestreden, maar het overgrote deel van de particuliere beleggers zijn fatsoenlijke huurders” keer op keer blijven herhalen. Communicatie 101: als je de boodschap blijft herhalen, wordt het vanzelf realiteit. Dit zou kunnen werken, ware het niet dat de particuliere beleggers hun eigen ruiten blijven ingooien. Jack de Vries is wel een uitdaging gewend, hij is campagneleider voor het CDA geweest en was de persoonlijke adviseur van toenmalige premier Jan Peter Balkenende. Maar tegen het tegen schofterig aanschurende optreden van de particuliere beleggers op het ledencongres van Vastgoed Belang kan geen communicatieboodschap op. Ook op sociale media konden de leden van Vastgoed Belang niet op sympathie rekenen. De uit het congres gepubliceerde filmpjes konden op massale hoon rekenen.
Minister Hugo de Jonge was kort aanwezig op het jaarlijkse ledencongres van de particuliere beleggers, met naar zijn zeggen het idee om met ‘de sector in gesprek te gaan’. Na een korte toespraak was er tijd voor vragen uit de zaal. Verhitte (voornamelijk) mannen sprongen massaal op om hun zegje te kunnen doen. Veel constructiefs kwam daar helaas niet uit, terwijl de particuliere verhuurders zeker veel voor de kiezen krijgen. Een aantal redelijke vragen daargelaten werd de toegewezen spreektijd door de leden uit de zaal vooral gebruikt om niet het gesprek op te zoeken, maar vooral de eigen grieven te uiten, verwijten te maken of een beledigende opmerking te maken.
Gesterkt in overtuiging
Een particuliere verhuurder zei zich bedreigd te voelen omdat De Jonge een agressieve houding tegen de verhuurder aan zou nemen. ‘De huurder beschermen is uw belang, het is niet óns belang maar wij moeten er wel voor betalen’, zei hij. Als er één uitspraak is die het heersende beeld van pandjesbaas bevestigt, is het deze. Een andere belegger zegt dat ze zich dusdanig verketterd voelt dat er straks niets anders op zit om net als de boeren voor een protest naar het Malieveld te gaan. Weer een andere belegger gebruikte zijn spreekbeurt voor de vraag ‘waarom er geen minister wordt aangesteld met expertise en voortschrijdend inzicht’. Al deze vragen en opmerkingen werden met boe-geroep, gejoel en soms geschreeuw ondersteund door de hele zaal. Bij weinig particuliere beleggers bleek er een gevoel van verantwoordelijkheid of begrip voor de standpunten van De Jonge te heersen. Het enige wat de particuliere beleggers met het congres hebben bereikt is dat De Jonge en de vanwege aanwezige pers de rest van het land zijn gesterkt in hun overtuiging dat de particuliere beleggers egoïstische huisjesmelkers zijn. Tegen dat beeld is het zelfs voor de beste spindoctor ter wereld moeilijk vechten.
Laatste nieuws
- 07-10-2026 16:38 De Verfzaak huurt bedrijfspand in Venlo van Intervest
- 07-10-2026 15:39 Salsa Shop huurt locatie in centrum Breda
- 07-10-2026 14:46 Cushman & Wakefield benoemt drie nieuwe partners
- 07-10-2026 13:55 Expo Real laat zien dat kapitaal niet op vastgoed wacht
- 07-10-2026 12:07 Nick Grootveld nieuwe asset manager Science Park bij a.s.r. real assets
- 07-10-2026 11:38 Joëlle Lokhorst nieuwe ceo Sustainer
- 07-10-2026 11:16 Groen licht voor 199 woningen in Rijswijks Havenkwartier
- 07-10-2026 11:07 Holland Property Plaza bouwt verder aan een sterk en toekomstgericht netwerk
- 07-10-2026 10:46 Verzwaring box 3 blijft staan na nipte stemming in Tweede Kamer
- 07-10-2026 10:41 Zes bouwverenigingen waarschuwen voor hogere kosten door nieuwe EU-regels over kozijnen
- 07-10-2026 10:05 Pararius: Uitponding verschuift naar duurste huursegment
- 07-10-2026 09:20 Awot huurt logistieke ruimte van Segro in Hoofddorp
- 07-10-2026 09:12 Reload Longevity Wellness koopt ruimte in De Zalmhaven in Rotterdam
- 07-10-2026 08:50 DHG sluit huurovereenkomst met Eland Cables in Smartlog Hellevoetsluis
- 06-10-2026 15:47 Baker Tilly breidt kantoor in Breda flink uit
- 06-10-2026 15:36 Stantec verlengt huur van 1.500 m2 kantoorruimte in Delft
- 06-10-2026 15:24 Nieuw foodconcept Nooré opent in Leische Rijn Centrum
- 06-10-2026 15:14 StiVAD vernieuwt bestuur met Jansen en Oremus
- 06-10-2026 15:08 Woningbouw ziet werkvoorraad dalen naar 14,5 maanden
- 06-10-2026 14:56 Aham Vastgoed koopt Werf35 in Hilversum van Medianest
- 06-10-2026 14:43 VanHaren koopt buurpand in binnenstad Deventer
- 06-10-2026 13:06 Brancheorganisaties roepen op: 'Stop verhoging forfait in box 3'
- 06-10-2026 12:07 Minister wil projecten in G5 bundelen voor buitenlandse pensioenfondsen: ‘Investeerders zijn geïnteresseerd’
- 06-10-2026 12:03 Benkey koopt America Tower van PingProperties
- 06-10-2026 12:02 RN3 koopt via sale-en-leaseback van DHL in Bemmel
- 06-10-2026 11:49 Woonhave koopt ruim 100 huurwoningen in Bredase gebiedsontwikkeling





.jpg)


Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.