Moet de Omgevingswet weer uitgesteld worden? Deze gemeenten vinden van wel

Een groep vooral grote gemeenten wil dat de Omgevingswet uitgesteld wordt tot januari 2024. Dit vinden zij realistischer dan de invoering op 1 juli 2023, meldt Binnenlands Bestuur.

De gemeenten vinden het niet verantwoord om de invoering aankomende juli al in te laten gaan, dat zou op zijn vroegst op 1 januari 2024 kunnen. Ook het bestuur van de Vereniging van Nederlandse Gemeente is het hier mee eens. 

Deze oproep is onder andere afkomstig van de gemeenten Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Tilburg. De VNG werd ook door Eindhoven en Tilburg opgeroepen om bij motie er bij de Tweede en Eerste Kamer op aan te dringen de Omgevingswet nogmaal uit te stellen. De indieners van de motie vinden dat er een minimale termijn van 6 maanden nodig is na de laatste besluitvorming voordat de wet in werking kan treden. Het bestuur van VNG laat weten deze motie te ondersteunen. Vrijdag wordt tijdens de Algemene Ledenvergadering van de VNG bekeken of een meerderheid van de 344 gemeenten de motie ook steunen.

Uitstel na uitstel
In oktober werd bekendgemaakt dat de omgevingswet nogmaals uitgesteld ging worden van 1 januari 2023 naar 1 juli 2023. Minister de Jonge zei destijds: "Er is meer tijd nodig om te oefenen en te testen. Alles afwegend is een nieuwe ingangsdatum van 1 juli 2023 de beste optie, zo vinden ook de provincies, gemeenten en waterschappen." De gemeenten vinden nu dat er toch meer tijd nodig is. Kort voor dit uitstel kwam de Adviescommissie ICT met een advies waarin wordt gesteld dat zes maanden uitstel niet genoeg is om het onderliggende digitale stelsel op orde te krijgen.

De gemeenten die de motie ook ondersteunen zijn Den Haag, Groningen, Utrecht, Rotterdam, Amsterdam, Oss, Den Bosch, Helmond, Amersfoort, Heerlen, Assen, Haarlemmermeer, Nijmegen, Beuningen, Waalwijk, Maastricht en Gouda.



Reacties


Laatste nieuws