Nieuwe verhuurhypotheek op basis van puntenstelsel moet huren betaalbaar maken
‘Particuliere woningbeleggers moeten met iets minder rendement genoegen nemen’
In het eerste kwartaal van 2023 zal vastgoedfinancier BLG Wonen een verhuurhypotheek lanceren waarbij op basis van het puntenstelsel de huurprijs van de aan te kopen vrije sector woning wordt vastgesteld door de geldverstrekker. Een bijzonder product, waar VJ graag meer over wilde weten en sprak met BLG Wonen en twee branchegenoten.
De nieuwe verhuurhypotheek van BLG Wonen zal de huurprijs van de beleggerswoning op het puntenstelsel baseren. “Maar de particuliere belegger krijgt daar gunstige voorwaarden voor terug”, laat de woordvoerder van BLG Wonen weten aan VJ. “Denk aan de mate waarin de woning in verhuurde staat gefinancierd kan worden, de looptijd of de rentevaste periode.” Op basis van het taxatierapport en huurcontract ziet BLG Wonen erop toe dat het puntenstelstel daadwerkelijk wordt toegepast.
Zit de markt hierop te wachten?
BLG Wonen zegt met de lancering van de nieuwe verhuurhypotheek iets te willen doen aan de hoge huurlasten, zonder de vrije huursector te verkleinen. In gesprek met BNR nieuwsradio legt BLG directeur Frank Soede uit waarom hij denkt dat deze verhuurhypotheek en het daarmee reguleren van reële huurprijzen meer impact zal hebben dan maatregelen zoals de zelfbewoningsplicht en het opkoopverbod.
Op de vraag aan BLG hoe de markt reageert op deze hypotheekvorm antwoordt de woordvoerder: “Onze adviseurs merken in gesprekken dat er veel animo is bij kleine particuliere beleggers om te kunnen voldoen aan het criterium ‘goed verhuurderschap’ en reële huurprijzen. Niet iedere particuliere belegger wil het onderste uit de kan. Sommigen kopen een woning om vervolgens te verhuren aan hun kinderen, anderen zien het als een lange termijn investering voor hun pensioen.”
Uit onderzoek van BLG blijkt dat 54% van de woningen in de vrije huursector de huur hoger is dan volgens het landelijke puntenstelsel redelijk zou zijn. De huur van deze woningen is gemiddeld 29% te hoog. “46% van huurwoningen in de vrije sector heeft wel een huurprijs die binnen het puntenstelsel valt. Daaruit kun je opmaken dat al bijna de helft van de verhuurders dit belangrijk vindt”. BLG Wonen verwacht dat dat aantal nog zal groeien en wil daaraan bijdragen door de juiste incentives aan de nieuwe verhuurhypotheek te verbinden.
Reacties uit de markt
BLG Wonen meent de eerste te zijn die het puntenstelsel aan een verhuurhypotheek zal verbinden. Moeten zij rekeninghouden met concurrenten die hun voorbeeld zullen volgen? VJ vroeg twee branchegenoten om een reactie.
Paul Wessels van Tulp Group: “Nee, wij zullen geen vergelijkbare verhuurhypotheek op de markt brengen. Bij Tulp geldt de policy dat wij verhuurhypotheken die vallen onder de Wet Financieel Toezicht niet aanbieden aan particulieren.” Wessels maakt ook nog een kanttekening over het risico op overbieden door ouders die een woning voor hun kind willen kopen. “Als je als ouder een woning aankoopt om te verhuren aan je kind heb je een heel ander motief dan een belegger die puur naar de exploitatiewaarde en de huuryield kijkt. Het risco op overbieden en daarmee de woningprijzen opdrijven, neemt bij die groep toe.”
Arnold van Hengstum, van Nestr reageert: "Een product dat verhuur aan eigen kinderen mogelijk maakt is geen product dat past bij Nestr. Verhuur aan familieleden in de eerste lijn kwalificeert als een consumentenverhuurhypotheek en Nestr verstrekt alleen financieringen aan professionele beleggers. Het geforceerd creëren van middenhuur is nog geen wet en daarom ziet Nestr op dit moment nog geen noodzaak om dit product te introduceren. Nestr gaat bij de bepaling van de betaalbaarheid altijd uit van de laagste contracthuur, de markthuur of de WWS puntenhuur, dus in principe hebben wij dit product rekenkundig al."
Laatste nieuws
- 02-10-2026 16:23 Landgoed Hennie van der Most geveild voor bijna 5,7 miljoen euro
- 02-10-2026 15:19 Actieplan Versnelling Woningbouw: Waar zit de versnelling echt?
- 02-10-2026 14:47 Kantoorspits zet vastgoedkeuzes op scherp: ‘We moeten creatiever met die vierkante meters omgaan’
- 02-10-2026 14:38 The Frame huurt winkelruimte in centrum Eindhoven
- 02-10-2026 13:50 Nuveen ziet na overname Schroders meer ruimte voor Nederland: ‘Het D-woord valt nog niet, maar wel opportunistische kansen’
- 02-10-2026 13:40 ‘Wacht niet totdat de zon weer gaat schijnen’
- 02-10-2026 12:04 Westend Bank neemt Duitse vastgoedbeleggingstak ABN Amro over
- 02-10-2026 11:26 Simone Herremans directeur Bouw & Vastgoed bij Rabobank
- 02-10-2026 10:46 Moychay opent tweede Nederlandse vestiging in Utrecht
- 02-10-2026 10:32 Eli Lilly krijgt groen licht voor pillenfabriek in Katwijk
- 02-10-2026 10:10 Goirle legt voorkeursrecht op voor woningbouw op bedrijventerrein Tijvoort-Noord
- 02-10-2026 09:58 Inflatie loopt in september in snelle raming verder op naar 3,4 procent
- 02-10-2026 09:41 Benkey koopt Europees hoofdkantoor Yokogawa in Amersfoort
- 02-10-2026 09:10 Verhuurders modulaire gebouwen richten eigen branchevereniging op
- 02-10-2026 08:50 Dils Living breidt uit naar Zuid-Nederland met twee nieuwe adviseurs
- 02-10-2026 06:00 Locatie nog altijd het belangrijkst in de strijd om talent: ‘Mensen komen niet voor een gebouw’
- 01-10-2026 16:20 Gedwongen veiling vakantieparken Gillis levert 27,3 miljoen euro aan biedingen op
- 01-10-2026 15:49 IHS Capital koopt winkelpand in Tilburg
- 01-10-2026 15:37 Detalent huurt kantoorruimte in Breda
- 01-10-2026 15:18 Heinen wil na kritiek box 3-grens aanpassen om kleine spaarder te ontzien
- 01-10-2026 14:25 Utrecht verwacht vanaf 2028 weer ruimte voor stroomaansluitingen door batterijen en aggregaten
- 01-10-2026 14:08 Vol stroomnet dreigt woningbouwproductie met 40 procent te raken
- 01-10-2026 12:18 ABN Amro analisten: 'First Sponsor bereidt mogelijk overnamebod NSI voor'
- 01-10-2026 11:58 Brikks versterkt Capital Markets-team met Willem van Laarhoven
- 01-10-2026 11:32 Vastgoed Nederland steunt registerplicht: ‘Wij pleiten hier al jaren voor’
- 01-10-2026 11:12 Omzet detailhandel stijgt in augsutus met 3,5 procent







.jpg)
Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.