Waarom de nieuwe Tower Ten de hoogste m2-prijs van de Zuidas heeft

Waarom de nieuwe Tower Ten de hoogste m2-prijs van de Zuidas heeft

Kantoortoren Tower Ten is bij oplevering op 1 november voor 53% verhuurd. Het nieuwe gebouw is een gedeeltelijke renovatie van de voormalige D-toren van het WTC en heeft de duurste vierkante meters van de Amsterdamse Zuidas.

De toren heeft 22 verdiepingen met in totaal 48.000 m2 aan kantoorruimte. Het kantoorgebouw is op 1 november opgeleverd, en heeft inmiddels 21 huurders. Belegger CBRE IM is zelf een van de huurders. CBRE IM gaat samen met zusteronderneming Investment Accounting & Reporting (IA&R) per mei 2023 verhuizen naar Tower Ten op twee kantoorvloeren van in totaal circa 3.000 m2. CBRE IM bundelt de volledige Nederlandse activiteiten op de twaalfde verdieping. IA&R huisvest zich op de elfde verdieping waar ook de gezamenlijke vergaderfaciliteiten zijn. Op dit moment zijn er huurtoezeggingen voor 25.000 m2.

Hoogste m2-prijs
Het streven is om voor het einde van het jaar 70% verhuurd te zijn. Dat zegt Martijn Kock, asset manager bij CBRE IM tijdens de perspresentatie in het WTC. Tegen Vastgoedjournaal zegt hij dat Tower Ten de hoogste vierkantemeterprijs van de gehele Zuidas heeft. ‘Het gemiddelde op de Zuidas is 485 euro per vierkante meter, in Tower Ten is de gemiddelde vierkantemeterprijs 490 euro, met uitschieters die boven de 500 euro komen’, aldus Kock.

Een reden voor het prijskaartje is volgens de belegger de hoogwaardige kwaliteit en de duurzaamheid van het gebouw. Architect van de (her)ontwikkeling is Ron Bakker van PLP Architecten, die ook de architect is van The Edge. Het kantoorgebouw is volledig gasloos en is opgeleverd met een BREEAM-NL Excellent Nieuwbouw-certificaat voor energie-duurzaamheid en duurzaamheidsaspecten zoals ecologie, water en gezondheid waaronder binnenklimaat, ventilatie en verlichting.

Walk the walk
Voor een van de huurders, het internationale advocatenkantoor Eversheds Sutherland, is het duurzaamheidsaspect een belangrijke factor om zich te vestigen in het kantoor. ‘Duurzaamheid is belangrijk voor ons dus you need to walk the walk and talk the talk, wij willen aan onze cliënten kunnen laten zien dat wij handelen naar waar we achterstaan’, zegt Thera Adam van Straaten, senior Office Partner bij Eversheds Sutherland. Zij wil haar kantoor meer bekendheid geven in Nederland en heeft daarom voor de locatie in het WTC gekozen. Het advocatenkantoor verruilt een verouderd kantoor van 1.300 m2 voor een kantoor van 1.500 m2 in het WTC.

Naast het duurzaamheidsaspect wordt volgens Saskia de Nie, Head of Asset Management bij CBRE, veel aandacht besteed aan de nieuwe manier van werken: ‘Fysieke kantoren hebben vooral de functie van verbindingsplek. De kantoortuin heeft plaatsgemaakt voor een omgeving die concentratieplekken afwisselt met samenwerk- en ontmoetingsplekken.’ Een van de huurders van Tower Ten gaat daar nog een stapje in verder. HOFF Amsterdam, dat verspreid over twee vloeren 6.000 m2 huurt, is een business- en conference center dat qua concept is geïnspireerd op vijfsterrenhotels. HOFF-oprichter Sipke Feenstra zegt tijdens de perspresentatie dat medewerkers de ‘gasten’ op het kantoor zijn. De diverse kantoren zijn flexibel te huren en worden ingericht ‘met de mooiste meubelen’. Daarnaast krijgen de ‘gasten’ toegang tot faciliteiten zoals een gym en spa. Er komen meerdere verkooppunten waar de hele dag eten, koffie en thee verkrijgbaar is. Daarnaast zijn er sociale ruimtes, een bibliotheek en een gameroom. Ook wordt bij HOFF gedacht aan stilteruimtes en kolfruimtes. “De service van het hospitality team komt overeen met die van een vijfsterrenhotel. Iedere denkbare wens van een gast kan worden ingevuld. Wij worden zo het eerste vijfsterrenkantoor in Amsterdam”,  aldus Feenstra.

 



Reacties


Laatste nieuws