Trebbe en Woongoed Zeist realiseren 27 sociale huurappartementen
Woningcorporatie Woongoed Zeist en ontwikkelende bouwer Trebbe gaan 27 sociale huurappartementen bouwen in Kerckebosch in Zeist. Om dit voornemen te bekrachtigen ondertekenden Rob Wassenberg, directeur-bestuurder bij Woongoed Zeist en Johan Bombach, directeur bij Trebbe de design & build overeenkomst.
De appartementen maken onderdeel uit van Bosgaarde. Dit is een grotere ontwikkeling in Kerckebosch Zeist waar naast de 27 huurappartementen ook dertig koopwoningen komen.
Rob Wassenberg, directeur-bestuurder bij Woongoed Zeist: “We zijn in de lente van 2013 gestart met het eerste project. Nu starten we met het laatste project in deze wijk. Tot op heden zetten wij ons vooral in voor herhuisvesting van bewoners uit de wijk. Die voorrangsregeling is voor deze 27 sociale huurappartementen niet van toepassing. Iedereen kan straks reageren via WoningNet. Dat maakt ook dit project weer uniek. We kijken ernaar uit om woningzoekenden een fijn thuis te bieden in het groen.”
Johan Bombach, directeur bij Trebbe: “Met de ondertekening van de overeenkomt zetten we de volgende stap in de ontwikkeling van Bosgaarde Zeist. Nu kunnen we tempo maken en betaalbare, energiezuinige woningen in een natuurinclusieve leefomgeving toevoegen aan Zeist. Ik ben er trots op dat wij dit sluitstuk mogen realiseren voor Woongoed Zeist en zo onze bijdrage aan Kerckebosch Zeist kunnen leveren.”
Bosgaarde een fijne plek voor iedereen
Bosgaarde wordt gerealiseerd in Kerckebosch Zeist. Kerckebosch is gelegen in Zeist-Oost en wordt al sinds 2006 vernieuwd door gemeente Zeist en Woongoed Zeist. Bosgaarde is het sluitstuk van deze herstructurering en bestaat uit vier bouwblokken, naar een ontwerp van SVP Architectuur en Stedenbouw. Drie bouwblokken omvatten in totaal dertig koopwoningen. Het vierde bouwblok biedt plaats aan de 27 sociale huurappartementen. Alle woningen krijgen een eigen buitenruimte en een gedeelde buitenruimte. Belangrijke uitgangspunten voor het ontwerp zijn de groene, bosachtige omgeving en de hoge kwaliteit en uitstraling van de gebouwen.
Groen wonen nodigt uit tot ontmoeting
Wonen in de natuur, daarin is Kerckebosch een sprekend praktijkvoorbeeld van landschappelijke stedenbouw geworden. RROG Stedenbouw en Landschap heeft dit ook als uitgangspunt genomen voor de gebiedsinrichting. Bosgaarde wordt een landschappelijke woonbuurt met een sociaal karakter. Er wordt verbinding gezocht met de heide en het bos, door van Bosgaarde een licht glooiend gebied met ruimte voor de natuur, met onder meer bomen en zandgrond, te maken. Ook komt het sociale karakter van deze buurt volop tot uiting door de wandelpaden, ontmoetings- en speelplekken.
Bosgaarde wordt duurzaam in álle opzichten
Bosgaarde wordt duurzaam met veel ruimte voor de natuur. Er komt veel openbaar groen, maar er wordt ook bewust omgegaan met water, door te kiezen voor waterpasserende bestrating en zo min mogelijk te verharden. De woningen in Bosgaarde krijgen een uitgekiend, duurzaam energieconcept dat bijdraagt aan betaalbare energielasten en een hoog wooncomfort. Alle woningen krijgen een eigen warmtepomp waarmee de woning kan worden verwarmd en gekoeld. Ook wordt er deelmobiliteit ingezet. Het gaat hier om bi-directionele laadbare auto’s. Dit zijn auto’s die kunnen laden uit netstroom, maar ook op hun accu kunnen bufferen om vervolgens terug te leveren als het verbruik daarom vraagt. Ook de te plaatsen laadpalen zijn uitgerust met deze technologie. Zo wordt niet alleen voorzien in duurzame deelmobiliteit, maar wordt ook een ‘buurtbatterij’ geleverd.
Planning
Trebbe verkreeg de opdracht voor Bosgaarde Zeist vanuit een aanbesteding, uitgeschreven door Wijkontwikkelingsmaatschappij Kerckebosch en Woongoed Zeist. Begin november 2021 ontving Trebbe de voorlopige gunning. In de tussentijd is het plan verder uitontwikkeld. Als alles voorspoedig verloopt start de bouw van de sociale huurappartementen eind 2022 en wordt het laatste appartement in het vierde kwartaal 2023 opgeleverd. De verhuur loopt via WoningNet.
Wijkvernieuwing Kerckebosch Zeist
De gemeente Zeist en woningcorporatie Woongoed Zeist werken samen aan het levensloopgeschikt maken van deze wijk. Nieuwe of verbeterde voorzieningen komen in een bosrijke wijk waarin 1.000 nieuwe woningen in verschillende prijsklassen en types worden ontwikkeld, waaronder 58 prachtige vrije kavels. Voor de uitvoering van de plannen richtten de gemeente en Woongoed Zeist de Wijkontwikkelingsmaatschappij Kerckebosch (WOM) op.
Laatste nieuws
- 17-06-2026 12:55 Ymere verkoopt voormalig KHL-koffiehuis in Amsterdam aan huurder
- 17-06-2026 11:52 Savills: Herontwikkeling neemt de regie in logistiek vastgoed
- 17-06-2026 11:35 Omzet detailhandel stijgt met 2,2 procent, ondernemersvertrouwen naar laagste niveau in drie jaar
- 17-06-2026 11:33 Bouwinvest wil fiscaal gelijk speelveld voor pensioenfondsen in Canada
- 17-06-2026 11:03 Woningbouw op vliegbasis Soesterberg komt dichterbij
- 17-06-2026 10:51 'Experts en publiek vinden fabriekswoningen wél mooi'
- 17-06-2026 10:20 Omgevingsvergunning Soza Den Haag met bijna 1.200 woningen onherroepelijk
- 17-06-2026 09:49 Twee verlengingen en twee nieuwe huurovereenkomsten in winkelcentrum Hoge Vucht Breda
- 17-06-2026 09:38 WOZ-waarde woning in jaar tijd 10,3 procent gestegen
- 16-06-2026 16:22 Kamer steunt ingreep in middenhuur
- 16-06-2026 15:29 De Geus Bouw, HBB Groep en Woningstichting Het Grootslag tekenen overeenkomst voor honderd woningen
- 16-06-2026 15:20 Nijkerk koopt industrieel kantoorgebouw van Tristan en Timeless
- 16-06-2026 15:02 Corum verwerft Malietoren van Duitse institutionele belegger
- 16-06-2026 13:22 Greystar verkoopt OurCampus in Diemen aan Luwe Capital Partners
- 16-06-2026 13:04 Prop in woningpijplijn groeit fors: Ruim 226.000 woningen wachten op oplevering
- 16-06-2026 12:02 Aedes waarschuwt: Splitsing vastrecht kan warmtetransitie stilzetten
- 16-06-2026 11:30 Rudius Vastgoed koopt kantoorgebouw in Arnhem
- 16-06-2026 10:11 Storage Share koopt twee bedrijfsgebouwen in Assen
- 16-06-2026 10:03 Constant IT verlengt huur in Kauwgomballenfabriek
- 16-06-2026 09:55 Bankinter neemt Tulp Group over
- 16-06-2026 09:39 Aandeel woonlasten op inkomen gedaald
- 16-06-2026 09:15 Passanten in winkelgebieden blijven onder niveau van voor corona
- 15-06-2026 16:33 Enschede zoekt ontwikkelaars voor Kop Boulevard
- 15-06-2026 16:19 Kantoorgebouw in Houten verkocht
- 15-06-2026 15:51 Hadoks huurt kantoorruimte op Wassenaarseweg in Den Haag
- 15-06-2026 13:00 ‘Huisvesting is strategisch geworden daarom moeten gebruiker en vastgoedsector elkaar vaker ontmoeten’








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.