Heijmans handhaaft omzet- en resultaatverwachting 2022 wel last van hoge inkoopprijzen
- Omzet en onderliggende EBITDA op koers
- Orderportefeuille groeit in Q3 van 2,2 miljard euro naar 2,4 miljard euro
- Aantal verkochte nieuwbouwwoningen YTD (t/m okt): 1.304 (2021 YTD: 1.721)
- Cashpositie en solvabiliteit onverminderd sterk
Ton Hillen, CEO Heijmans: "Heijmans levert solide prestaties in een onzekere economie. Onze operationele performance bleef ook in het derde kwartaal sterk. Heijmans heeft een aantal interessante nieuwe projecten aangenomen. Daardoor is onze orderportefeuille verder gegroeid in het derde kwartaal. Onze zichtbaarheid op toekomstige omzet verbetert daardoor. Mede dankzij adequaat en structureel ingebed risicobeheer heb ik er vertrouwen in dat de ontwikkeling van onze omzet en resultaat in lijn blijven liggen met de outlook die wij hebben afgegeven voor heel 2022.
Net als iedereen ervaart ook Heijmans dat inkoopprijzen stijgen en de beschikbaarheid van materialen onder druk staat. Vooral energie en daarmee geproduceerde halffabricaten zijn substantieel duurder dan vorig jaar. Wij slagen er tot op heden grotendeels in om deze hogere inkoopkosten middels indexeringsafspraken door te berekenen in de verkooprijzen van onze producten en diensten. Dit is grotendeels te danken aan de inzet en het aanpassingsvermogen van onze mensen. In die context is het goed dat we – ondanks de krappe arbeidsmarkt – er in zijn geslaagd om onze medewerkers en nieuwe collega’s aan ons te verbinden. Om onze medewerkers te ondersteunen in deze dure en onzekere tijden hebben wij besloten om deze maand 500 euro bruto extra te geven aan de collega’s die dit steuntje in de rug het meest nodig hebben.
Ook komend jaar verwachten wij dat de marktomstandigheden uitdagend en volatiel blijven. De financiële positie van Heijmans blijft evenwel zeer robuust. De solvabiliteit blijft sterk en wij zullen dit jaar onze sterke netto kaspositie verder verbeteren. Met een goed gevuld orderboek en op basis van het woningentekort, de verduurzamingsopgave, de energietransitie, de verwachte infrastructurele vervangings- en renovatieopgave en het landelijke hoogwaterbeschermingsprogramma blijven de onderliggende fundamenten van onze sector in Nederland onverminderd sterk. We blijven daarom met vertrouwen naar de toekomst kijken."
Doorkijk naar 2023
Heijmans heeft niet de gewoonte om bij de presentatie van derde kwartaalcijfers alvast vooruit te kijken naar het komende jaar. De huidige volatiliteit van enkele macro-economische parameters geeft ons aanleiding om toch een inschatting te maken, ook al is die omgeven met de nodige onzekerheden.
Zo is de ontwikkeling van de woningmarkt in sterke mate afhankelijk van het consumentenvertrouwen en de ontwikkeling van de hypotheekrente. Daarnaast leiden de hogere energielasten tot een beperking in de leencapaciteit van huizenkopers. Wij constateren dat de stijging van de huizenprijzen niet lijkt door te zetten en dat de kopersbereidheid afneemt, met name voor koopwoningen vanaf 450.000 euro. Dit komt bovenop reeds bestaande onzekerheid over de ontwikkeling van loonkosten en materialen, evenals de voortslepende stikstofproblematiek.
Tegenover bovengenoemde onzekerheden staat dat Heijmans reeds in sterke mate zicht heeft op de omzet- en resultaatsontwikkeling voor 2023. Met een naar 2,4 miljard euro gegroeide orderportefeuille staat Heijmans goed gesteld voor 2023.
De woningmarkt is aan het afkoelen na een aantal jaren van overspannenheid. Dat ziet Heijmans terug in haar verkoopcijfers die achterblijven ten opzichte van voorgaande jaren. Vanzelfsprekend blijven wij de situatie op de woningmarkt actief volgen en nemen wij maatregelen waar dat nodig is. Echter ook in Vastgoed en Woningbouw is het grootste deel van de omzet reeds in portefeuille. Een eventuele tijdelijke teruggang in dit segment verwachten wij goed op te kunnen vangen door de gunstige perspectieven in de andere bedrijfsstromen. We blijven onverminderd positief over de lange termijn vooruitzichten van Vastgoed en Woningbouw. Immers met de huidige landelijke aantallen van woningen in aanbouw neemt het lange termijn woningentekort alleen maar verder toe. Heijmans blijft zich hard maken om dat probleem aan te pakken. Dat doen wij door te investeren in innovatieve initiatieven die bijdragen aan de verduurzaming van materieel en onze eigen bedrijfsvoering, en de betaalbaarheid van woningen, zoals industrialisatie.
Per saldo verwachten we voor 2023 dat de omzet op niveau blijft versus dit jaar en dat de onderliggende EBITDA van de bedrijfsstromen binnen de strategische streefmarges blijven, te weten 4%-6% voor Bouw & Techniek en Infra en 6%-8% voor Vastgoed.
Het aandeel van Heijmans zakt om 09:45 7% in waarde op de beurs. De Koninklijke BAM Groep zakt 6%.
Laatste nieuws
- 03-11-2026 15:38 Particuliere belegger koopt schippersinternaat in Terneuzen
- 03-11-2026 15:30 Van vastgoedsoftware die registreert naar software die meedenkt én handelt
- 03-11-2026 15:14 Topvacature: Vastgoedmanager gemeente Diemen
- 03-11-2026 13:52 Uitponden fors toegenomen, particuliere verhuurders verliezen 7 procent aan huurwoningen in 2025
- 03-11-2026 13:45 Kabinet past voorstel voor box 3 aan: Vermogenswinstbelasting per 2029
- 03-11-2026 13:13 NRVT heeft toezicht op taxateurs versterkt maar is er nog niet helemaal
- 03-11-2026 12:16 Topvacature: Vastgoedbeheerder bij gemeente Haarlem
- 03-11-2026 12:00 'Zorgportefeuilles geschikt voor institutionele beleggers zijn schaars'
- 03-11-2026 11:41 Canvas en Klaeser kopen 234 woningen van Greystar in Den Haag
- 03-11-2026 11:34 The Urban Woods: Biobased bouwen vraagt om een financier die verder wil kijken
- 03-11-2026 11:22 Bram Coops benoemd tot head of Corporate & Client Finance Asset Services van C&W
- 03-11-2026 11:19 Juwelier huurt aan Oudegracht in Utrecht
- 03-11-2026 11:14 DHG en Oudendal verwerven 800 verplaatsbare woningen
- 03-11-2026 11:08 Particuliere beleggers verwerven Haarlemse horeca-portefeuille
- 03-11-2026 11:03 Adidas huurt in Alexandrium Rotterdam
- 03-11-2026 10:58 Hogere huurinkomsten voor Wereldhave
- 03-11-2026 09:54 BCN huurt 2.000 m2 in Eurogate II in Rotterdam
- 03-11-2026 09:22 Betaalde het RVB met 75 mln te veel voor Daalse Kwint in Utrecht?
- 03-11-2026 09:15 Weer minder transformatie naar woningen
- 02-11-2026 15:34 Woondiensten Aarwoude, Woningstichting Nieuwkoop en WYwonen gaan fuseren
- 02-11-2026 15:28 Belegger koopt winkelruimte in Dieren
- 02-11-2026 15:22 Ilona Simons wordt commissaris van Habion
- 02-11-2026 15:13 Conclusion verlengt huur in gebouw Antonian in Amsterdam
- 02-11-2026 15:08 Heembouw start bouw van logistieke megahub in Amsterdam: Necron Group is de koper
- 02-11-2026 13:21 Themamaand november: Zorgvastgoed
- 02-11-2026 13:17 VodafoneZiggo wil dat medewerkers drie dagen op kantoor zijn








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.