Nieuw bestemmingsplan Hembrugterrein voorgelegd aan gemeenteraad

Nu het college van de gemeente Zaanstad het bestemmingsplan van het noorderlijke deel van het Hembrugterrein en het bijbehorende beeldkwaliteitsplan heeft goedgekeurd kan het ter goedkeuring naar de gemeenteraad worden gestuurd. Hiermee komt de gebiedsontwikkeling met 950 nieuwe woningen weer een stap dichterbij.

Gemeente Zaanstad en de ontwikkelcombinatie ABC Planontwikkeling, LIFE Europe en Ten Brinke (tezamen Hembrug Zaandam B.V.) zullen het industriële terrein transformeren in een nieuwe wijk met 950 woningen waarvan minstens 20% sociale huurwoningen zullen worden. 

Eind mei 2019 werd een eerder bestemmingsplan door de Raad van State van tafel geveegd, vanwege mogelijke geluidshinder in de nieuwe woonwijk door bedrijven die nabij het terrein gevestigd zijn, zoals het Havenbedrijf Amsterdam

Op 13 oktober as. neemt de gemeenteraad in principe het besluit over vaststelling van dit nieuwe Bestemmingsplan noordelijk deel Hembrug en het Beeldkwaliteitsplan Hembrug.

Beeld: Ontwikkeling Hembrugterrein fase 1 (noordelijk deel) © BURA urbanism 2022



Reacties


Laatste nieuws