Hypotheekrente in Amerika gaat door het dak

Herfinanciering van hypotheken daalt naar het laagste punt in 22 jaar

De hypotheekrentes stegen vorige week zelfs nog hoger nadat de FED aankondigde de acties om de inflatie af te koelen zou voortzetten. Dat, en de toenemende onzekerheid op de gehele huizenmarkt, zorgde ervoor dat het aantal hypotheekaanvragen vorige week zelfs met 3,7% daalde in vergelijking met de voorgaande week. 

Na een opleving de week ervoor, daalden de aanvragen om een ​​woningkrediet te herfinancieren met 11% voor de week en waren 84% lager dan in dezelfde week een jaar geleden. Ze staan ​​nu op het laagste punt in 22 jaar, omdat er maar heel weinig kredietnemers zijn die kunnen profiteren van een herfinanciering tegen de hogere tarieven van vandaag. De gemiddelde contractrente voor hypotheken met een vaste rentevoet van 30 jaar met conforme leningsaldi ($ 647.200 of minder) steeg tot 6,52% van 6,25%, met punten die stegen tot 1,15 van 0,71 voor leningen met een daling van 20% betaling. Dat is het hoogste niveau sinds medio 2008.

"Na een korte pauze in juli zijn de hypotheekrentes de afgelopen zes weken met meer dan een procentpunt gestegen", zegt Joel Kan, associate vice president of economic and industry forecasting van MBA. "De aanhoudende onzekerheid over de impact van de vermindering door de Fed van haar MBS- en staatsobligaties draagt ​​bij aan de volatiliteit van de hypotheekrente."

Hypotheekaanvragen voor de aankoop van een huis daalden met 0,4% voor de week en waren 29% lager dan in dezelfde week een jaar geleden. Potentiële kopers hebben vandaag nog steeds te kampen met hoge prijzen, hoewel de jaarlijkse prijsstijgingen nu in een recordtempo slinken.

Volgens een afzonderlijk onderzoek van Mortgage News Daily bleven de hypotheekrentes deze week stijgen, met een overschrijding van 7% op de 30-jarige vast tot 7,08%. Dat is het hoogste percentage in iets minder dan 20 jaar.

 

 



Reacties


Laatste nieuws