Zeewolde mogelijke locatie voor nieuwbouw kazerne

Het Ministerie van Defensie is op zoek naar mogelijkheden om een nieuwe kazerne te bouwen. Zeewolde is naarvorengeschoven als mogelijke locatie.

Het nieuwe college van B&W van Zeewolde heeft laten weten open en duidelijk te willen zijn over deze ontwikkeling. Eerder was er veel ophef over de komst van een megadatacenter van Meta, dat nu officieel niet doorgaat. 

In een brief aan de Tweede Kamer van 13 mei staan de uitgngspunten van het Strategisch Vastgoedplan 2022 van het ministerie. Eén van van deze uitgangspunten is om op verschillende locaties de mogelijkheden te verkennen voor de bouw van een nieuwe kazerne.

In gesprek over voor- en nadelen
Het is aan het kabinet om een besluit te nemen en met een voorstel te komen. Het college wacht de verdere ontwikkelingen met belangstelling af. In het wordt najaar meer bekend welke plannen het ministerie heeft. Het college zal dan met inwoners en bedrijfsleven in gesprek gaan over mogelijke voor- en nadelen voor Zeewolde van de mogelijke vestiging van een kazerne.



Reacties


Laatste nieuws