Haalbaarheidsstudie renovatie huisvesting BNG Bank in Den Haag
BNG Bank is er voor de publieke sector. Klanten zijn onder meer gemeenten, woningcorporaties en zorg- en onderwijsinstellingen. Maximale maatschappelijke impact genereren is de belangrijkste drijfveer van de organisatie. De financiële organisatie is gevestigd aan de Koninginnegracht in Den Haag in een pand uit 1982.
Vanwege gedateerde technische installaties, duurzaamheidsambities én groei van de organisatie is de ambitie om het huidige pand te renoveren tot een duurzaam en toekomstgericht kantoorgebouw. ‘Maar zijn onze huisvestingsplannen nog steeds haalbaar?’ was de vraag aan Drees & Sommer.
In 2020 heeft BNG Bank een onderzoek laten uitvoeren naar een nieuw werkplekconcept. Op basis daarvan is een eerste kostencalculatie gedaan en werd door BNG Bank voorwaardelijk besloten het huidige pand te behouden en te renoveren. De pandemie die volgde heeft echter als accelerator gewerkt en een nieuwe manier van werken versneld geïntroduceerd. BNG Bank heeft Drees & Sommer gevraagd om de huisvestingsbehoefte en het werkplekconcept als opgesteld in 2020 te valideren en te herijken en de haalbaarheid van implementatie op technisch en financieel vlak in kaart te brengen.
Werkplekconcept
De haalbaarheidsstudie bestond uit diverse onderdelen. Britt Luijpers, UX Consultant bij Drees & Sommer Netherlands, startte met een herijking van het werkplekconcept. “Samen met HR en het strategieteam van BNG Bank hebben we de visie en kernwaarden van de organisatie goed bekeken. Deze dienen natuurlijk duidelijk terug te komen in het ontwerp en de beleving van het kantoor.” Op basis van diverse interviews, een enquête en workshops is een user journey map opgesteld. “Functionele verbanden zijn inzichtelijk gemaakt, evenals de gewenste ervaring en behoeften van medewerkers. Wat heb je daar voor nodig en welke kansen biedt dit voor de werkgeverspropositie? We hebben op basis van de resultaten een nieuw werkplekconcept ontwikkeld dat ontmoeten, innovatie en samenwerking tussen de verschillende teams stimuleert.”
"De haalbaarheid wordt getoetst op basis van de functionele behoefte gecombineerd met de strategische visie van de organisatie, afgezet tegen de technische staat."– Britt Luijpers
Technische haalbaarheid
Uit deze eerste fase in de haalbaarheidsstudie volgde het ruimtelijk, functioneel en technisch Programma van Eisen (PvE). Ons team van Real Estate Consultants dook in de technische haalbaarheid van de plannen. Ewoud Meihuizen, senior Real Estate Consultant: “Hoe zit het met de capaciteit van installaties, duurzaamheidsclassificatie, circulariteit en beveiligingscriteria? We hebben een Conditiemeting conform NEN 2767 uitgevoerd om de huidige technische staat te beoordelen. Ook is een BREEAM In-Use assessment uitgevoerd om inzichtelijk te maken welke maatregelen nodig zijn om tot de gewenste duurzaamheidsambitie (BENG) te komen.”
Financiële scenario’s
Op basis van de ruimtelijke, functionele en technische uitkomsten zijn de plannen voor de renovatie in verschillende scenario’s goed doorgerekend door Arjen de Vries, senior Cost Consultant. “Twee mogelijke scenario’s zijn doorgerekend: het pand volledig renoveren, of het pand slopen en nieuwbouw plegen. Daarnaast is ook een hybride variant bekeken waarbij alleen de schil van het gebouw behouden bleef. Bij elk scenario hebben we de voor- en nadelen overzichtelijk gepresenteerd en we hebben de klant geadviseerd over het voorkeursscenario.”
“Drees & Sommer is geselecteerd om de haalbaarheidsstudie uit te voeren vanwege hun brede expertise en ervaring. Door de adequate en prettige samenwerking is Drees & Sommer gevraagd ook het vervolgtraject te begeleiden.” – Martin Kuijper
Revitalisering gebouwde omgeving
BNG Bank kan zich vinden in het voorgestelde scenario: renovatie van het huidige pand. De onderzoeksfase is afgerond en de ontwerpfase kan worden opgestart zodra de aandeelhouders het besluit bekrachtigen. Drees & Sommer zal het ontwerp en de uitvoering gaan begeleiden. Martin Kuijper, Hoofd Enabling IT bij BNG Bank met Facility Management in zijn portefeuille: “Na dit renovatieproject bieden we onze medewerkers een moderne werkomgeving en tonen aan wat revitalisering van de gebouwde omgeving kan doen voor ons als bedrijf, voor onze medewerkers, voor de ruimtelijke en natuurlijke omgeving, kortom: voor de maatschappij. Dat is maximale maatschappelijke impact!”
Hoofdfoto: ©BNG Bank
Laatste nieuws
- 07-10-2026 16:38 De Verfzaak huurt bedrijfspand in Venlo van Intervest
- 07-10-2026 15:39 Salsa Shop huurt locatie in centrum Breda
- 07-10-2026 14:46 Cushman & Wakefield benoemt drie nieuwe partners
- 07-10-2026 13:55 Expo Real laat zien dat kapitaal niet op vastgoed wacht
- 07-10-2026 12:07 Nick Grootveld nieuwe asset manager Science Park bij a.s.r. real assets
- 07-10-2026 11:38 Joëlle Lokhorst nieuwe ceo Sustainer
- 07-10-2026 11:16 Groen licht voor 199 woningen in Rijswijks Havenkwartier
- 07-10-2026 11:07 Holland Property Plaza bouwt verder aan een sterk en toekomstgericht netwerk
- 07-10-2026 10:46 Verzwaring box 3 blijft staan na nipte stemming in Tweede Kamer
- 07-10-2026 10:41 Zes bouwverenigingen waarschuwen voor hogere kosten door nieuwe EU-regels over kozijnen
- 07-10-2026 10:05 Pararius: Uitponding verschuift naar duurste huursegment
- 07-10-2026 09:20 Awot huurt logistieke ruimte van Segro in Hoofddorp
- 07-10-2026 09:12 Reload Longevity Wellness koopt ruimte in De Zalmhaven in Rotterdam
- 07-10-2026 08:50 DHG sluit huurovereenkomst met Eland Cables in Smartlog Hellevoetsluis
- 06-10-2026 15:47 Baker Tilly breidt kantoor in Breda flink uit
- 06-10-2026 15:36 Stantec verlengt huur van 1.500 m2 kantoorruimte in Delft
- 06-10-2026 15:24 Nieuw foodconcept Nooré opent in Leische Rijn Centrum
- 06-10-2026 15:14 StiVAD vernieuwt bestuur met Jansen en Oremus
- 06-10-2026 15:08 Woningbouw ziet werkvoorraad dalen naar 14,5 maanden
- 06-10-2026 14:56 Aham Vastgoed koopt Werf35 in Hilversum van Medianest
- 06-10-2026 14:43 VanHaren koopt buurpand in binnenstad Deventer
- 06-10-2026 13:06 Brancheorganisaties roepen op: 'Stop verhoging forfait in box 3'
- 06-10-2026 12:07 Minister wil projecten in G5 bundelen voor buitenlandse pensioenfondsen: ‘Investeerders zijn geïnteresseerd’
- 06-10-2026 12:03 Benkey koopt America Tower van PingProperties
- 06-10-2026 12:02 RN3 koopt via sale-en-leaseback van DHL in Bemmel
- 06-10-2026 11:49 Woonhave koopt ruim 100 huurwoningen in Bredase gebiedsontwikkeling





.jpg)


Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.