Zeeland gaat in beroep tegen bouw Antwerpse ethaankraker

De provincie Zeeland gaat in beroep tegen de bouw van een nieuwe ethaankraker in de haven van Antwerpen. Chemisch bedrijf Ineos heeft onlangs een vergunning gekregen van de provincie Antwerpen, maar Zeeland is bang dat er te veel stikstof via de haven in Zeeuwse natuurgebieden terecht zal komen.

Dit meldt Omroep Zeeland. De provincie stapt nu naar de Belgische Raad voor Vergunningsbetwistingen (RvVb) om de plannen tegen te houden.  e provincie vindt dat er niet genoeg onderzoek is gedaan naar de uitstoot van stikstof. Zonder onderzoek kan er niet beoordeeld worden of de vergunning voldoet aan de stikstofregels.

De Vlaamse regering zal uiteindelijk een beslissing moeten nemen, omdat het Belgische recht anders werkt dan het Nederlandse. Zeeland kan, als de provincie het niet met de beslissing eens is, in hoger beroep gaan bij de Belgische Raad van State. Volgens Omroep Zeeland zal ook de provincie Brabant beroep tekenen.

De Ethaankraker van Ineos zal €3 miljard kosten om te bouwen. De kraker wordt gebruikt om ethyleen te produceren en zal volgens Ineos de meest duurzame van zijn soort in Europa worden.



Reacties


Laatste nieuws