Hypotheekrentes schieten omhoog

De aankondiging van de Europese Centrale Bank (ECB) om per juli haar belangrijkste rentetarief, de depositorente, met een kwart procent te verhogen, zorgde voor onrust op de kapitaalmarkt. Beleggers geloven niet dat deze maatregel leidt tot het snel inperken van de inflatie en daar helpt de stijging van de olieprijs ook niet aan mee. Gevolg: de marktrentes schieten met enkele tienden omhoog en geldverstrekkers volgen met hypotheekrenteverhogingen.

En daarbij: nog niet eens alle geldverstrekkers hebben renteverhogingen doorgevoerd, terwijl de gemiddelde hypotheekrentes al met ongeveer 0,2% omhooggaan. Sommige geldverstrekkers verhoogden deze week al twee keer, met als uitschieter een geldverstrekker die voor een aantal rentevaste periodes de rente in één keer met 0,7% verhoogd.

Steile lijn
Zoals de grafiek hieronder laat zien, gaat de kapitaalmarktrente weer steil omhoog en geldverstrekkers zien de marges snel dalen. Geldverstrekkers zullen hun hypotheekrentes moeten verhogen om de marges op peil te houden. (tekst gaat verder onder de afbeelding)

Als de rust niet snel weerkeert op de kapitaalmarkt dan zijn we snel op weg naar een gemiddelde hypotheekrente van meer dan 4%. Voor de gemiddelde hypotheekrentes 20 en 30 jaar vast zonder NHG (waarbij de hypotheek gelijk is aan 100% van de waarde van de woning) ligt de rente al boven de 4%, dat laat de Van Bruggen Adviesgroep weten.

 



Reacties


Laatste nieuws