Na corona zet de inflatie de relatie tussen retailers en verhuurders weer onder druk

Met 9,7% heeft Nederland in maart te maken met het hoogste inflatiecijfer sinds april 1976. In de meeste huurcontracten binnen de retailsector is opgenomen dat de huren jaarlijks meestijgen met de inflatie. Zowel Colliers als Savills gaan ervan uit dat de eerste huurverhogingen snel zullen worden doorgevoerd, deze uitspraken deden zij tegenover BNR vanochtend. 

De ene retailer zal de huurverhoging beter kunnen dragen dan de ander. Zo hebben supermarkten tijdens de coronacrisis recordwinsten geboekt, maar hebben andere winkeliers door de diverse lockdowns en het wegvallen van de coronasteun nog niet voldoende vlees op de botten om deze huurprijsstijging aan te kunnen. Een nieuwe periode van onderhandelingen over eventuele huurkortingen en maatwerk lijkt te zijn aangebroken. "Want", zo meldt BNR , "de huurbazen kunnen niet tot in lengte van dagen de tegenvallers van hun huurders compenseren."

'Inflatie leidt ook tot meer omzet'
IVBN directeur Judith Norbart laat aan de nieuwszender weten dat de toenemende inflatie ook leidt tot meer omzet, en dus is het logisch dat ook de huurprijs de inflatie volgt. Maar zoals gezegd is nog niet iedere ondernemer de coronapandemie te boven gekomen. 

Naast een stijging van de huurprijzen wordt ook een stijging van de servicekosten verwacht, vanwege de hogere energieprijzen. 

 

 



Reacties


Laatste nieuws