Amsterdam-Zuidoost krijgt €29 miljoen subsidie voor verbeteren van woningen

Dankzij een subsidie van €29 miljoen kan de gemeente Amsterdam ruim 3.000 woningen in Zuidoost opknappen en energiezuiniger maken. De woningen staan in buurten waar de kwaliteit van de woningen op dit moment lager is dan in de rest van de stad. De subsidie is mogelijk dankzij een bijdrage uit het Volkshuisvestingsfonds.

De energieprijzen stijgen. Steeds meer mensen kunnen hierdoor niet meer rondkomen. Een woning die goed onderhouden en voldoende geïsoleerd is, vraagt minder energie. Met de subsidie kan de gemeente huiseigenaren die deel uitmaken van een VvE op weg helpen om problemen als vocht en schimmel, tocht en slechte gevels aan te pakken en woningen te isoleren.

Verdeling subsidie
De subsidie gaat voornamelijk naar woningeigenaren die deel uitmaken van een vereniging van eigenaren (VvE) die niet op orde is en waar te weinig geld in kas zit voor noodzakelijke verbeteringen. Per particuliere woning is maximaal € 9.400. beschikbaar. Maximaal een kwart van de totale subsidie is voor corporatiewoningen. In Zuidoost zijn namelijk veel gemengde VvE’s. Daarin zitten zowel particuliere woningen als corporatiewoningen. Om panden echt goed te verbeteren, moeten alle woningen in het gedeelde pand aangepakt worden. De maximale tegemoetkoming voor een corporatiewoning is € 6.000.

Resultaat
Na de renovatie zijn de woningen weer prettig om in te wonen en zijn ze ten minste 3 energieniveaus omhooggegaan, of hebben energielabel B bereikt. De woningen zijn eerder warm en het energieverbruik gaat omlaag. Daarnaast is de VvE op orde. Dat betekent dat de VvE een onderhoudsplan voor 30 jaar heeft gemaakt en voldoende geld spaart voor onderhoud en andere kosten in de toekomst.

Deze VvE's komen in aanmerking
VvE’s uit de buurten Kantershof, Rechte H-buurt, Hakfoort-Huigenbos, Hoptille, G-buurt Oost, Reigersbos Noord, Centrum Reigersbos, Venserpolder West en Venserpolder Oost komen in aanmerking voor de subsidie. Zij kunnen zich vanaf 6 april bij de gemeente inschrijven.

Masterplan Zuidoost
De bijdrage van het Rijk versterkt de investeringen diede gemeente al in gang gezet heeft voor de aanpak Ontwikkelbuurten en het Masterplan Zuidoost. Amsterdam investeert niet alleen in nieuwe woningen, maar ook in bestaande woningen en wijken waar dat het hardst nodig is. Binnen het Masterplan Zuidoost werken bewoners, het bedrijfsleven, maatschappelijke organisaties en de gemeente meerdere jaren samen aan leefbaarheid, veiligheid en kansengelijkheid.

Foto ter illustratie, Amsterdam-Zuidoost (Google Maps)



Reacties


Laatste nieuws